Cursurile EUROCOR?

  •  
    • 129 mesaje
    7 Sep 2006, 15:40
    0 0
    Ce parere aveti de cursurile astea?
    A facut cineva?
    Sunt bune, profi, sau...
  •  
    • 129 mesaje
    7 Sep 2006, 22:03
    0 0
    Chiar n-a urmat nimeni nici un curs de la Eurocor, sau sa stie despre ei...
    Incredibil!
  •  
    • 79 mesaje
    8 Sep 2006, 13:13
    0 0
    Si mie mi se par interesante unele cursuri de la Eurocor, dar mi se pare nu stiu cum sa scriu in CV ca le-am urmat la ei. Nu stiu, nu si-au creat o imagine buna, profesionista, par mai mult niste amatori care ofera cursuri prin corespondenta pentru cei care nu reusesc sa faca mare lucru cu viata lor. Asta imi inspira. Plus ca pe site nu au o prezentare a profesorilor...
    Prin liceu m-am inscris la niste cursuri de franceza la ei, dar materialele erau mediocre, nu pot spune ca am fost super-incantata, plus ca preturile nu sunt foarte foarte mici.
  •  
    • 106 mesaje
    8 Sep 2006, 16:29
    0 0
    A facut o prietena cursuri din astea- sunt apa de ploaie, bani aruncati degeaba. Ma bombardeaza si pe mine la cutia postala cu tot felul de reclame, doar-doar de or gasi fraieri si prosti...sunt sub orice critica.
    Vrei ceva specializari? Sunt atatea facultati care asigura cursuri postuniversitare, de specializare si mai stiu eu.. Iar pt lb straine mergi la institutiile de profil: British Council, Goethe etc. Se asigura cursuri si pt incepatori. Asta daca vrei sa faci ceva serios si de calitate
  •  
    • 79 mesaje
    8 Sep 2006, 20:16
    0 0
    Pentru limbi straine, iti pot recomanda de asemenea si Centrul ARIEL, din cadrul facultatii mele (Limbi Straine), unde predau profi universitari si fosti absolventi. Si eu o sa ma inscriu in toamna la araba acolo .
    M-ar interesa un curs de genul Relatii Publice, Comunicare sau Organizare Evenimente. Aveti idee unde pot face asa ceva? Eventual la distanta...Eurocor organizeaza astfel de cursuri, dar, cum ai zis si tu, chiar nu vreau sa-mi arunc banii pe geam
  •  
    • 129 mesaje
    11 Sep 2006, 00:10
    1 0
    Multumesc pentru sfaturi. Eu nu vreau limbi straine, iar facultatea am terminat-o de mult. As fi vrut sa fac ceva gen design interior, pentru ca imi place, dar sa fie ceva serios, ca eventual sa si profesez, nu doar pentru cultura mea generala.
  •  
    • 4411 mesaje
    11 Sep 2006, 14:47
    0 0
    Ce stiti despre exameul de la British Council..Nu m as incumeta pentru nivelul avansat..Cel mediu este accesibil?In facultate nu studiez engleza si au trecut vreo 6 ani de cand am terminat liceul deci nu stiu daca il pot lua.Cursurile ajuta?Nivelul meu este clar mediu.Intrebarea mea este daca in aceste conditii pot lua examenul pt nivel mediu.Insemnand cam care ar fi criteriile lor.Ce vor exct de la cursanti..sper ca m am exprimat cat de cat coerent.
  •  
    • 3198 mesaje
    11 Sep 2006, 14:59
    0 0
    Stiu cateva persoane care s-au reorientat profesional cu ajutorul cursurilor Eurocor, sunt calificate pt noua munca si si-au si gasit joburi (resurse umane, contabilitate). Dar au invatat cu seriozitate.
    In domeniul care te intereseaza pe tine, daca ai si talent si suficienta pregatire, singura alternativa la cursurile astea este sa faci Arhitectura.
  •  
    • 79 mesaje
    11 Sep 2006, 20:43
    0 0
    beauty_lover, vorbesti serios? acele cursuri/diplome sunt recunoscute pe piata muncii? thanks.
  •  
    • 3198 mesaje
    11 Sep 2006, 23:42
    0 0
    Intra pe site-ul lor sau chiar citeste fitzuicile alea pe care le gasesti la cutia postala, ca o sa gasesti cursurile care sunt atestate de Ministerul Muncii. Cum nu ati stiut?!
  •  
    24
    • 176 mesaje
    12 Sep 2006, 09:12
    0 0
    Unele sunt atestate, altele nu. A inceput soacra-mea unul, insa din lipsa de timp nu l-a dus la capat. Mi-am bagat si eu nasul prin curs, si zic ca are informatii destul de multe si bine structurate.
  •  
    • 27 mesaje
    12 Sep 2006, 09:56
    0 0
    Si eu vreau sa ma inscriu la contabilitate la Eurocor...am solicitat un curs demonstrativ mai intai care este gratuit. Am auzit pareri destul de bune despre ei .
  •  
    • 79 mesaje
    12 Sep 2006, 18:04
    0 0
    Dar cum se obtine acea autorizatie? Am citit pe site-ul lor ca se organizeaza niste intalniri fata in fata, dar acelea cat costa?
  •  
    • 3198 mesaje
    12 Sep 2006, 22:33
    0 0
    Nu pot sa cred ca avand Internet si un telefon, va mai sta ceva in cale ca sa obtineti trei lulele de informatii... Hai, mai, fetelor!!! Sunteti motivate sau ce?
  •  
    • 1 mesaje
    31 Iul 2015, 00:26
    0 0
    Salutare tuturor,

    Pentru cei/ cele interesati/-e de cursuri de limba italiana, indiferent de nivelul de limba (incepator, intermediar sau chiar avansat), recomand frecventarea unui curs individual sau de grup.
    Pentru informatii puteti vizita  
    www.traducator-italiana.ro sau www.traducatoritaliana.wordpress.com.

    Metoda de predare este una personalizata in functie de exigentele, nivelul si competentele cursantului, punandu-se foarte mare accent pe aspectele de comunicare ale limbii.

    Mult succes!