intarirea muschilor fesieri

•  
    • 6 mesaje
    12 Mai 2003, 10:14
    0 0
    Buna fetelor! Vreau si eu ,va rog mult,cateva exercitii pt.intarirea(ridicarea)muschilor fesieri ; am fundul un pic cam lasat si vreau sa corectez chestia asta. Va pup dulce
  •  
    • 96 mesaje
    20 Mai 2003, 11:00
    0 0
    Buna Brunetico!Eu frecventez de cateva luni o sala de aerobic , si pot sa-ti recomand un exercitiu simplu pentru ce vrei tu , desi cred ca-l sti si tu : ai vazut vreodata cum se incalzesc balerinele ? Stai dreapta cu fata spre un zid /bara, cam la 20 cm distanta si, ridici piciorul in spate, fara sa indoi genunchiul ,cat poti de sus , apoi il lasi in jos ,doar 10 cm . Si iar ridici 10cm ,cobori 10cm . Faci asta in serii de 2*8 pentru fiecare picior , iar cu timpul poti sa cresti seria la 4*8 , 5*8 , sau cat poti tu . Secretul este sa faci exercitiul in liniste , sa nu te grabesti , si sa perseverezi. Nu o sa ai rezultate daca faci 2-3 zile si apoi te lasi . Daca vrei sa vezi cum lucreaza muschii fesieri , sprijina-te cu o mana de perete si pe cealalta pune-o pe ei( pe fundulet ).
  •  
    • 6 mesaje
    22 Mai 2003, 17:49
    0 0
    Buna brunetico! A fost o perioada inainte cand nu acordam destula atentie fesierilor ci altor grupe de muschi, pana cand am inteles ca popoul e o parte a corpului care trebuie sa fie cat mai atragatoare...Sa-ti spun cum fac eu pentru ca a dat rezultate: intinsa pe burta (pe o paturica impaturita ca sa nu te incomodeze) ridici picioarele de la sol si le departezi, apropii si tot asa, vreo 25 bucati, dupa care mentii picioarele asa pret de 30 de secunde (in aer). Te odihnesti apoi, pt putin timp. Faci vreo trei repetari sau cate poti. Lucreaza foarte bine fesierii. Doare putin dar merita. Mai stiu cateva, voi reveni cu amanunte daca te intereseaza. Pupici.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Mai 2003, 17:50
    0 0
    Buna ! A fost o perioada inainte cand nu acordam destula atentie fesierilor ci altor grupe de muschi, pana cand am inteles ca popoul e o parte a corpului care trebuie sa fie cat mai atragatoare...Sa-ti spun cum fac eu pentru ca a dat rezultate: intinsa pe burta (pe o paturica impaturita ca sa nu te incomodeze) ridici picioarele de la sol si le departezi, apropii si tot asa, vreo 25 bucati, dupa care mentii picioarele asa pret de 30 de secunde (in aer). Te odihnesti apoi, pt putin timp. Faci vreo trei repetari sau cate poti. Lucreaza foarte bine fesierii. Doare putin dar merita. Mai stiu cateva, voi reveni cu amanunte daca te intereseaza. Pupici.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Mai 2003, 17:50
    0 0
    Buna ! A fost o perioada inainte cand nu acordam destula atentie fesierilor ci altor grupe de muschi, pana cand am inteles ca popoul e o parte a corpului care trebuie sa fie cat mai atragatoare...Sa-ti spun cum fac eu pentru ca a dat rezultate: intinsa pe burta (pe o paturica impaturita ca sa nu te incomodeze) ridici picioarele de la sol si le departezi, apropii si tot asa, vreo 25 bucati, dupa care mentii picioarele asa pret de 30 de secunde (in aer). Te odihnesti apoi, pt putin timp. Faci vreo trei repetari sau cate poti. Lucreaza foarte bine fesierii. Doare putin dar merita. Mai stiu cateva, voi reveni cu amanunte daca te intereseaza. Pupici.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Mai 2003, 17:52
    0 0
    Scuze pentru atatea repetari, nu e vina mea...calculatorul a ales sa faca asta.)
  •  
    • 6 mesaje
    26 Mai 2003, 10:17
    0 0
    Va multumesc fetelor!Va pup dulce
  •  
    • 139 mesaje
    26 Mai 2003, 11:52
    0 0
    Iti trimit o adresa unde poti sa gasesti si un regim bun si exemple de exercitii animate.
    http://www.doctissimo.fr/html/pop_nutrition/2002/0426/fesses_mardi.htm
  •  
    • 4 mesaje
    28 Mai 2003, 20:57
    0 0
    Daca tot ne recomandam site-uri, am si eu idei:
    in franceza: www.aufeminin.com
    in italiana: www.alfemmenile.com
    sau spaniola (e simplu si asta)
    www.enfemenino.com

oderta e fantastica, inclusiv idei de exercitii ca sa fii in forma, basca chat si forum ca si aici. Super.
    In plus, mai cunosti lume
    Salutari cordiale,
    Odile
  •  
    • 139 mesaje
    26 Iun 2003, 10:51
    0 0
    Am mai gasit o adresa cu exercitii pentru muschii fesieri. Clicati pe fiecare din cele trei imagine mici si o sa va apara exercitiile.
    http://www.aufeminin.com/fitness/sculptercorpsfessier/sculptercorpsfessier1.asp
  •  
    • 1101 mesaje
    26 Iun 2003, 11:07
    0 0
    Poate mai postezi odata adresa pt ca nu merge...
    Mercic
  •  
    • 139 mesaje
    26 Iun 2003, 12:49
    0 0
    Sper ca acum sa mearga.

•  
    • 139 mesaje
    26 Iun 2003, 12:53
    0 0
    Ca sa mearga trebuie sters spatiul dintre r si p în corpfessier.
  •  
    • 139 mesaje
    26 Iun 2003, 12:57
    0 0
    Iar a aparut un spatiu în adresa, nu stiu de ce. Ca sa mearga trebuie sa nu fie nici un spatui între litere.
    Dupa ce selectionati, copiati cu ctrl c si apoi lipiti cu ctrl v aveti grija sa stergeti spatiile care apar.
  •  
    • 1101 mesaje
    26 Iun 2003, 13:35
    0 0
    a mers! merci