cam la ce varsta este normal sa iti incepi viata sexuala?

  •  
    • 0 mesaje
    17 Iun 2009, 02:05
    9 10
    cam la ce varsta este normal sa iti incepi viata sexuala?
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iun 2009, 02:24
    11 30
    conteaza varsta? eu am 14 ani :) si prima oara, am facut`o acum 3 saptamani, si am o relatie de 2 luni juma` aproape si prima data am facut`o, dupa 1 luna si 23 de zile :x si uite ca inca ne mai mere` relatia:D nu conteaza varsta, ci conteaza ce anume simti pentru el nici eu nu eram hotarata...tot asa il tineam cu " nu! " si m`a intrebat de multe ori " de ce? " si eu tot bagam motive ca ii prea repede, ca nu`s pregatita inca... si el, ca si prietenul tau, a inteles..si a asteptat trebue sa simti ca`l iubesti...si trebuie sa ai incredere in el.. daca a inteles, si a acceptat, inseamna ca te iubeste :) fa ce simti tu ca e mai bine...daca simti ca esti pregatita, atunci nu ezita :) succes si voua, ca noua..inca ne mai merge :))
  •  
    • 29 mesaje
    17 Iun 2009, 02:46
    18 4
    nu cred ca exista o anumita varsta pentru a-ti incepe viata sexuala..trebuie sa fii doar pregatita..sa fie corpul tau destul de dezvoltat..si mai ales sa simti ca este persoana potrivita cu care iti doresti sa incepi..pentru a nu avea regrete mai tarziu.. sper ca te-am lamurit cat de cat..mult succes mai departe..si ai grija de tine si de corpul tau..pupic..o seara faina..
  •  
    • 90 mesaje
    17 Iun 2009, 03:02
    12 3
    E e reglementat prin niciun act care ar fi varsta pt inceperea vietii sexuale!Dar trebuie sa fi matur,responsabi,sa stii ca sexul inseamna si responsabilitati.Pe de alta parte,ideal ar fi sa fi cat mai dezvoltata din punct de vedere fizic! Una peste alta,varsta ar fi 18+!
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iun 2009, 04:09
    24 17
    nu te sfatuesc sa iti incepi viata sexuala la varsta asta...daca te iubeste te asteapta pana cand vrei u,daca nu te asteapta nu te iubeste....gandestete ca esti o data virgina...am si eu iubit si are 19 ani dar nu mi-a zis sa ma culc cu el...inaine sa ma combin cu el i-am zis ca sunt virgina si vreau sa intru domnisoara in biserica...e cel mai pacat sa pui coroana pe cap la cununie in biserica acest pacat semana cu ala atunci cand omori pe cineva e de neiertat...eu am 16 ani si sunt virgina si imi iubesc iubitul foarte mult dar nu simt nevoia sa o fac pt ca imi e frica sa nu sufar...baiatu tea futut si a plecat la el nu se observa nimica iar la tn da...lasa sa treaca timpu,joacate cu mintea lui vezi cei de capu lui...sexu nu se mananca pe paine....o0 sa plangi in pumn daca te va parasi...o relatie nu e bazata pe sex neaparat...azi te futi cu el se aude si la prieteni,daca te desparti de el vrea altu sa fie cu tn ca sa profite de tn si intru final o sa dea baeti pe la tn numai ca sa faca sex si pe urma se duce la alta,o sa fii loata de taratura(fata cu care se fac nevoile intime)nu te supi pe mn ca ti-am scris asa!pup nu face prostia vieti tale....succes
  •  
    • 2 mesaje
    17 Iun 2009, 11:43
    13 8
    Normal, conteaza varsta, la 13 ani nu ai maturitatea fizica, psihica si emotionala pentru a incepe viata sexuala, ar trebui sa incepi dupa 18 ani.La 13 ani esti inca un copil.
  •  
    • 1 mesaje
    17 Iun 2009, 13:14
    8 21
    Eu zic ca trebuie sa iti respecti deciziile dar......eu la 13 ani am facut intr-o noapte sex cu prietenul si mam simtit iubita!Daka vrei incearca si daca nu el te iubeste si te respecta
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iun 2009, 14:09
    18 6
    mha..si eu am 12 ani...da nu ma gandesc la prostii de astea... si am avut un prieten de 17 ani si nici ala nu mi`a spus asa ceva:)) noi aqm suntem ink copii,nu suntem de viata sexuala.
  •  
    • 112 mesaje
    17 Iun 2009, 14:20
    25 7
    trebuia viata sexuala sa ti-o incepi dela gradinita, astfel ca acum la 13 ani sa fii experta!
  •  
    • 0 mesaje
    17 Iun 2009, 14:39
    18 2
    la 13 ani nu-mi puneam probleme d-astea. traieste-ti copilaria si nu te mai gandi la sex. o sa ai timp mai tarziu si pentru asta
  •  
    • 0 mesaje
    18 Iun 2009, 02:07
    7 1
    nu este ok sati incepi viata sexuala la varsta asta...si nu e ok nici sa te preseze iubitul cu chestia asta...dar gandeste-te la ce simti uh pt el:)
  •  
    • 3 mesaje
    26 Feb 2016, 13:24
    4 4
    pai chear la ce virsta e normal ca o fata sa inceapa viata sexuala
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Feb 2016, 13:42
    7 5
    dorin.cibotari said:pai chear la ce virsta e normal ca o fata sa inceapa viata sexuala

     

    pe la 30 de ani. sau chear 35.

  •  
    • 3 mesaje
    26 Feb 2016, 14:13
    3 0
    pai doar e scris ca totusi dac intirzi sh treci de 22 de ani pot aparea complicitati
  •  
    • 3 mesaje
    26 Feb 2016, 16:40
    4 3
    astept raspuns
  •  
    • 7959 mesaje
    11 Apr 2016, 15:21
    6 1
    dorin.cibotari said:pai doar e scris ca totusi dac intirzi sh treci de 22 de ani pot aparea complicitati

     Da, asa-I, daca "intarzi sh treci de 22 de ani pot aparea complicitati". Nu te mai "complicita" nima'.
    Da-o dracu de gramatica, bagati o  tavaleala!