vreau sa-mi scot vopseaua neagra din par

•  
    • 6 mesaje
    9 Mai 2003, 14:32
    4 0
    buna fetelor!Imi vopsesc parul negru de vreo 3 ani.Acum vreau sa-mi schimb culoarea in favoarea uneia mult mai deschise. Imi puteti recomanda un salon bun , cu stilisti buni ? Ati trecut vreodata prin acest procedeu? Daca da la ce salon ati fost? Va pup
  •  
    • 4 mesaje
    15 Iul 2003, 15:30
    3 0
    am avut aceasi dorinta in urma cu un an si jumatate. crede-ma, din experienta, cea mai buna metoda e sa lasi parul sa-ti creasca fara sa-l mai vopsesti. eu n-am avut rabdare si drept urmare astept de un an de zile sa-mi creasca parul pe care a trebuit sa-l tund destul de scurt dupa decolorari succesive!!
  •  
    • 98 mesaje
    17 Iul 2003, 15:50
    0 1
    Eu am trecut prin aceasta nefericita experienta in urma cu 2 ani. Nu iti recomand sa te decolorezi nici macar la un salon(poate doar la blondy)
  •  
    • 206 mesaje
    17 Iul 2003, 22:28
    0 0
    aveam parul pina la mijloc cind ma apucat talentul si l-am vopsit negru, mare greseala. Eu nu cred ca se poate scoate cuceva. Am avut o prietena care sa dus in Miami la un coafor si cumva l-au albit si revopsit intr-o culoare asemanatoare cu a ei naturala dupa care la lasat sa creasca in continuare dar parul ala se vedea ca-i facut praf. Eu l-am taiat si mi-am invatat lectia , sampon colorant sau henna (pe care inca nu am incercat'
  •  
    • 150 mesaje
    17 Iul 2003, 23:32
    0 0
    Ceea ce vrei tu e destul de greu de realizat,dar nu imposibil.Ideea e ca nu poti schimba culoarea dupa o singura vizita la un salon de coafura.Primul pas e sa-ti decolorezi multe suvite(nu meshe), pe care sa le vopsesti apoi intr-o culoare apropiata de ceea ce vrei tu sa obtii in final..se va repeta acest pas pana vei scapa de negru.
    O alta posibilitate ar fi sa folosesti"EFASSOR-L'OREAL" pt a te decolora(se gaseste numai in saloane) si in functie de culoarea obtinuta sa-ti alegi o culoare pe care sa o poti aplica in final.
  •  
    • 1208 mesaje
    18 Iul 2003, 19:30
    0 0
    Decolorantul arde!!!! Si eu eram bruneta si m-am decolorat asa ca dupa ce ca am par infoiat si ondulat si uscat, arata ca ars, ca si cum l-as fi facut permanent! Lasa culoarea sa se duca singura daca vrei sa ai par frumos. Decoloratul si cu cel mai bun decolorant, chiar si la salon, se face in mai multe trepte si ataca rau parul.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Iul 2007, 10:36
    1 0
    buna fetelor!
    am si eu o problema destul de majora
    m-am vopsit pe par acum o luna si ceva cu l'oreal Casting Creme Gloss, ma rog nu ii vopsea ci doar nuantator, dar problema e ca nu mi-o iesit culoarea de pe cutie si cica iese dupa 20 de spalari....pe draci!!!cred ca m-am spalat deja de 50 de ori si doar putin a iesit!ce sa fac sa scap mai repede de culoarea asta oribila???va imaginati ca am vrut un saten putin mai inchis(un castaniu)si is aproape bruneta???asa sa va bazati pe nuantatoare
  •  
    • 2778 mesaje
    14 Iul 2007, 12:15
    4 0
    Mda...grea treaba cu decoloratul asta.
    Nici suvite nu iti recomand sa iti faci,o sa ai o matura in loc de par
    Lasa-l sa creasca,e cel mai bine.
  •  
    • 1 mesaje
    25 Aug 2007, 22:58
    3 0
    buna Simona!
    aceeasi problema o am si eu , m-am nuantat cu crema de la l'oreal akum 2 luni si nu se mai duce la spalat , initial eram mov in par (pruna) si eram super multumita de culoare dar intre timp s-a decolorat si mie mi se pare ca arata oribil e un fel de roscat-caramiziu foarte spalacit...ca sa nu zic ca radacinile au crescut deja 2 cm is disperata si nu shtiu ce sa fac..+ k nu vreau sa-mi decolorez parul....
  •  
    • 2778 mesaje
    25 Aug 2007, 23:04
    2 0
    Si casting glossul arde parul.Nu are amoniac dar are alta substanta pentru decolorat care tot arde(imi scapa numele acum) Singura deosebire e ca nu miroase ca amoniacul.
  •  
    • 193 mesaje
    25 Aug 2007, 23:20
    0 0
    si eu am aceeasi problema...am scris si eu pe forum acum putin timp, iar eu m-am hotarat sa-l las sa creasca si intre timp sa-l fac cu nuantator de la palette,(ca am auzit ca e mai prost, si nu vreau sa-mi ramana mult pe par), si dupa , in primavara ma tund si il fac blond de la culoarea naturala. Bine, avantajul meu este ca imi creste parul foarte, foarte repede
  •  
    • 298 mesaje
    26 Aug 2007, 07:34
    0 2
    pe mine ma bate gandul sa ma fac roscata dar asa doar pt.un timp!sunt blonda si cu ce sa ma vopsesc oare sa iasa in cateva spalari?
  •  
    • 113 mesaje
    31 Aug 2007, 14:29
    0 0
    SimonaM si mie mi s-a intamplat aceasi chestie!!!1 folosesc nr. 500, ultima data l-am luat pe cel dinaintea lui si ..surpriza ,dupa ce ma chinuiam de cateva luni sa-mi deschid parul de la negru spre ceva mai deschis prin suvitare....am patit-o exact ca tine- aproape negru.Cunosti pictograma ce se foloseste pe mess? cea care-si smulge parul din cap? aceea sunt eu momentan!
  •  
    • 15 mesaje
    11 Nov 2007, 22:36
    2 2
    si eu am aceeasi problema..sunt bruneta de 2 ani si acum vreau sa revin la culoarea mea naturala..nu vreau sa ma mai vopesesc jamais ..in primul rand k imi stric parul(poate k nu ne dam seama dar la batranete o sa mai avem 2 fire in cap si o sa fie lipsit de stralucire)si in al doiilea rand pt k e mai bine sa fii naturala...dak esti frumoasa esti si asa,nevopsita...si in al treilea,esti banala vopsita..toate fetele in ziua de azi sunt vopsite,care mai de care in fel de fel de culori...nu e mai bine sa fii naturala..esti mai deosibita asa...eu asa zic..voi ce spuneti,fetelor???
  •  
    • 15 mesaje
    11 Nov 2007, 22:47
    0 0
    am uitat sa va spun k parul meu natural e saten...nici deschis,nici inchis..
  •  
    • 125 mesaje
    12 Nov 2007, 08:11
    2 0
    parerea mea e ca daca te duci si esti asa nerabdatoare sa iti scoti culoarea neagra e posibil sa te alegi cu un par ars si deteriorat orice tratamente ti s-ar aplica, mai bine astepti sa creasca asa cum au zis si fetele, ca apoi daca iti distrugi parul e foarte greu pana ti se regenereaza daca se mai regenereaza ca lumea,pt ca niciodata nu o sa mai aiba aceeasi stralucire si rezistenta .
  •  
    • 2 mesaje
    2 Sep 2011, 10:16
    2 2

Fetelor se poarta zero,se regenereaza parul,creste sanatos si gata ati scapat de probleme,va mai trebuie putin curaj,eu am avut.Succes

•  
    • 1880 mesaje
    2 Sep 2011, 11:58
    1 0
    O fi reusit de 4 ani.
  •  
    • 4035 mesaje
    2 Sep 2011, 23:16
    0 0
    care4? 7!
  •  
    • 49 mesaje
    20 Nov 2013, 00:52
    1 0
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional