par!!!!!!!!!

  •  
    • 269 mesaje
    27 Aug 2006, 19:38
    0 0
    17girl, m-ar interesa mai multe despre baile derivate. Unde ai gasit informatiile? Poti sa-mi dai un link, ceva? Te rog frumos...
  •  
    • 23 mesaje
    27 Aug 2006, 20:41
    0 0
    Eu am luat 3 luni.
  •  
    • 1316 mesaje
    27 Aug 2006, 21:30
    0 0
    arissuca, mai demult cand citeam topicul "acneea" de pe eva dadeam copy paste la ce ma interesa si salvam intr-un fisier. asa am gasit intr-una din pg (si eu ma intreb care ) faza cu baile derivate. le recomanda cineva acolo. eu am mai cautat pe google dar n-am gasit prea multe info. asa ca am zis sa ma apuc sa le fac . efecte vad asupra somnului, parului si zic eu si pielii, dar le fac de putin timp. oricum, sunt destul de usor de facut si nu dureaza decat 15 minute pe zi.
    peste vreo luna zic eu daca vad efecte majore va anunt, deschid un topic mare...
  •  
    • 269 mesaje
    27 Aug 2006, 22:30
    0 0
    17girl, merci mult pt raspuns!

    Nu am inteles totusi ceva in legatura cu procedura: ai spus ca se maseaza la incheieturile coapselor, in partea interioara, o data coapsa stanga, apoi dreapta (pana aici totul clar) dar apoi...pe mijloc?? Care mijloc? Eu am inteles din descriere ca se maseaza la radacina coapsei, intre regiunea perineala si fata interna a fiecarei coapse, dar poate nu am inteles eu bine...Tu asa procedezi?

    Scuze ca te bazai atata, dar chiar m-ar interesa. Merci mult!
  •  
    • 1316 mesaje
    28 Aug 2006, 08:26
    0 0
    arissuca, descrierea e fix cum era acolo, fiindca am dat copy.nici eu nu stiu daca am inteles f bine... eu ud cu prosop rece toata partea de sus la incheietura,de jur imprejur , si exterior si interior, tocmai ca sa nu ratez vreo zona.
    o sa recitesc zilele astea topicul acneea si it dau link ul exact
  •  
    • 1372 mesaje
    28 Aug 2006, 08:46
    0 0
    Eu am mai scris despre asta,am f mari probleme cu parul.Imi tot cade de ceva timp si acum m-am ales cu o chelie in crestetul capului,destul de maricica.Am folosit de toate- Revalid dar doar 1 luna k imi provoca greata,vitamine Beauty Hair saau harmony,Dermapin,petrol cu ulei de ricin de la Ana Aslan,usturoi,acum iau Alopexy dupa sfatul medicului si folosesc samponul Dercos de la Vichy.
    SI guess what?Toate in zadar!Parul continua sa-mi cada intr-o veselie...E adevarat k pe zona afectata au inceput sa-mi creasca firicele dar destul de rare...
    Si nu stiu ce sa mai iau.N-am incercat fiolele de la Vichy dar dupa ce termin Alopexy-ul,am de gand sa le iau.IS as vrea sa reincep si tratamentul cu Revalid...
    Chiar da rezultate?Stie cineva?
  •  
    • 427 mesaje
    28 Aug 2006, 09:46
    0 0
    babygirl revalid da rezulatate la unghii la par nu stiu, dar daca l-ai luat o luna si nu ai vazut nici o ameliorare nu mai lua din nou k pe prospect zice k vezi imbunatatirile din prima luna.eu zic ca ar trebui sa mergi la un dermatolog sa iti faci niste analize k nu prea e normal sa nu mearga nimic
  •  
    • 3 mesaje
    30 Aug 2006, 10:04
    0 0
    Buna. iti pot recomanda un tratament impotriva caderi parului,dar este necesar sa ne vedem. Daca esti din Bucuresti i-ti dau nr. meu de telefon 0721330619 Nina
  •  
    • 1077 mesaje
    30 Aug 2006, 10:23
    0 0
    Eu am avut problema caderii parului acum patru ani, din cauza stresului. Am folosit cu rezultate foarte bune: produsele hofigal - lotiune contra caderii parului si sapun moale, ulterior nizoral sampon - contra matretii (atentie, nu se recomanda sa te vopsesti in perioada cat il folosesti). Dupa stagnarea problemelor, am folosit cam 6 luni de zile produse Petrolhahn. Acum imi clatesc parul, odata la doua spalari, cu otet de mere cu miere, amestecat cu apa, proportie 1/3. Odata pe luna, imi fac o masca cu miere si ou, aplicata timp de 30 min.
  •  
    • 39 mesaje
    30 Aug 2006, 10:27
    0 0
    Incercati produsele cu aloe. Eu am o cunostinta care avea chelie in crestetul capului si dupa ce a inceput sa le foloseasca, incepuse sa ii creasca parul.Pentru detalii:amedeeacristina@yahoo.com
  •  
    • 1372 mesaje
    30 Aug 2006, 10:51
    0 0
    Si mie a inceput sa-mi creasca parul acolo unde a cazut de tot dar eu as vrea sa redevina des k pe vremuri...sau macar sa nu mai cada cu pumnul....
  •  
    • 601 mesaje
    30 Aug 2006, 11:04
    0 0
    M-am confrunta pana de curand cu o masiva cadere de par. Voiam un tratament rapid si usor de folosit. Nu-mi plac mastile sau trat. cu care tb. sa stai mult timp pe par...in fine, dupa niste incercari nereusite m-am riscat cu un sampon de la Foltene(sper ca am scris corect), impotriva caderii parului si special creat pt. femei. Adica este conceput pt. a reface si hrani un par care cade din motive hormonale, alimentatie dezechilibrata probl. de menstre...si cam tot ce tine de un dezechilibru feminin... L-am luat de la farmacie(deci nu-i fac reclama)si sunt multumita de el, isi face treaba bine. Au o gama mai larga, daca vreti sa incercati, alegeti produsul cu atentie.
  •  
    • 145 mesaje
    30 Aug 2006, 11:20
    0 0
    eu folosesc de un an numai elsev nutriceramide samo balsam masca si nu imi pica.cum am schimbat un pic samponul cum se vedea diferenta adica imi cadea parul
  •  
    • 637 mesaje
    7 Sep 2006, 14:46
    0 0
    eu va recomand samponul Phytocyane, din gama Phyto..l-am folosit de putine ori, dar rezultatul s-a vazut imediat, nu mai am probleme cu caderea parului, plus ca lasa un par super, cu volum, stralucitor..am avut inainte Phytorhum, tot din gama Phyto, care mi-a placut foarte mult, dar nu chiar atat de mult cat Phytocyane, probabil se si obisnuise parul meu cu el si nu mai dadea rezultatele de la inceput.. oricum, ambele sunt foarte bune..
  •  
    • 76 mesaje
    7 Sep 2006, 20:02
    0 0
    cu aceeasi problema ma confrunt si eu...imi cad suvite de par..deja e alarmanta problema,nu mi se vede pielea capului dar s-a rarit considerabil. Am inceput tratament sampon Alpecin si cu un balsam tot de la Alpecin,dar care este mai mult un revitalizant pentru pielea capului.Ambele contin cofeina,care este recunoscuta pentru efectele sale in tratamentele impotriva caderii parului...Ambele se gasesc in farmacii.Va pup
  •  
    • 4411 mesaje
    7 Sep 2006, 21:08
    0 0
    Ma intreba cineva despre biofemin si revalid.prima data nu am luat pana la capat revalid,a doua oara am luat ceva peste 3 luni.nu mi au placut efectele

    biofeminul este tot in format capsule.un flacon are 80 de pastile.doza recomandata 2 cps pe zi.eu sunt f multumita.unghiile mele sunt f bine si parul s a imbunatatit.fac si multe alte tratamente pt par insa cred ca m a ajutat biofeminul pt ca unghiile s au imbunatatit consideralbil.si au ramas la fel dupa ce am intrerupt tratamentul..
  •  
    • 1372 mesaje
    8 Sep 2006, 09:06
    0 0
    AndreeaX,de ce nu ai fost multumita de rezultate?
    Si eu am luat Revalid vreo luna dar mi se facea greata de la el pt k nu il luam mereu dupa masa/sau inainte...Dk imi aduc bine aminte,tb sa il iei la fiecare masa,de 3 ori pe zi,or eu de-abia mananc de 2 ori pe zi...
    Acum vreau sa reiau tratamentul si sa-l respect cu strictete timp de 3 luni macar.
    Ce ma sfatuiesti?
  •  
    • 459 mesaje
    8 Sep 2006, 12:45
    0 0
    a incercat cineva Beauty Hair capsule? merci.
  •  
    • 637 mesaje
    21 Sep 2006, 10:41
    0 0
    am luat eu Vitamins for the hair de la Wallmark, au fost foarte bune, rezultatele s-au vazut si asupra parului si asupra unghiilor..
  •  
    • 637 mesaje
    21 Sep 2006, 10:44
    0 0
    sorry, laryssa, acum am vazut ca tu de fapt intrebai de capsulele Beauty Hair..