par!!!!!!!!!

  •  
    • 195 mesaje
    24 Aug 2006, 15:44
    0 0
    vreau ceva extrem de bun contra caderii parului.ceva ce este deja incercat.va rog frumos.sa il regenereze si sa il faca cat mai des ca inainte
  •  
    • 41 mesaje
    26 Aug 2006, 21:18
    0 0
    Era o lotiune de la Elmiplant.E super daca a-i mai gasi-o in farmacii.E un tratament de par foarte bun dupa parerea mea.Nici nu costa foarte mult.
  •  
    • 28 mesaje
    26 Aug 2006, 21:48
    0 0
    nu ar strica sa incerci sa iei si niste vitamine pt par; daca l-ai vopsit prea des sau l-ai supus la prea multe tratamente chimice e un lucru dar daca cade fara sa-l fi 'agresat' prea tare poate fi si o lipsa de vitamine;
    mie incepuse sa-mi cada parul cam tare si am facut o cura de vitamine pt par timp de 20 de zile, nu s-a vazut efectul imediat dar in timp a cazut din ce in ce mai putin.
  •  
    • 1308 mesaje
    26 Aug 2006, 22:38
    0 0
    sampon, balsam, masca de par.
    la final in apa in care il clatesti pui cateva picaturi de ulei de ricin, e foarte bun pt par, asa cum si pt gene este...merita incercat!
  •  
    • 58 mesaje
    26 Aug 2006, 23:08
    0 0
    eu chiar acu am o masca p par k usturoi,ulei de masline ,ulei de ricin si galbenus de ou.sora mea si o tot facea si avea un par superb....lucios,des...superb.

    acu si a experimentat suvite blonde k decolorant dupa care a vrut sa se faca roscata si are curcubeu in cap si s a mai si ars p la varfuri.

    in fine...era vb de masca asta.eu stau k ea vreo 4 , 5 h si o fac o data p saptamana.asta e a doua oara,deci nu pot sa zic k am observat vreo schimbare spectaculoasa.

    dc poti suporta mirosul de usturoi in toata casa ,eu zic k merita sa incerci k am mai auzit de efectele lui benefice...

    ma duc sa ma spal k nu ma mai suporta ai mei in preajma lor
  •  
    • 23 mesaje
    26 Aug 2006, 23:22
    0 0
    Eu am avut aceesi problema acus multi ani, ceva pe baza de stres cred.Atunci am fost la doctor si mi-a dat sa fac un tratament cu Revalid si ceva tablete de zinc; chiar a fost bun.Nu te sfatuiesc sa iei zinc, eu m-am ingrasat dupa el.
    O prietena de a mea si-a luat de la Gerovital un tratament asemanator cu ce foloseau bunicile noastre; e ceva pe baza de petrol,; vezi poate gasesti si tu.
    Daca problema persista eu zic sa mergi la un doctor, probabil cauza caderii parului e una grava.
  •  
    • 1308 mesaje
    26 Aug 2006, 23:32
    0 0
    de unde cumparati uleiul de masline pt masca de par?

    am vazut prin supermaket, ulei de masline virgin...se poate folosi in cosmetica, sau e doar alimentar?
  •  
    • 2794 mesaje
    26 Aug 2006, 23:40
    0 0
    Toata lumea foloseste ulei alimentar!
  •  
    • 1308 mesaje
    26 Aug 2006, 23:52
    0 0
    si eu care imi faceam probleme
    e bun si pt ten, nu?
  •  
    • 2794 mesaje
    27 Aug 2006, 00:05
    0 0
    Da, f bun, dar mai degraba pt tenurile uscate.
  •  
    • 1308 mesaje
    27 Aug 2006, 00:10
    0 0
    pana acuma nu am folosit, e bine ca stiu de unde sa iau, ma gandeam ca tre sa caut in farmacie si cand colo - supermarket!
  •  
    • 2794 mesaje
    27 Aug 2006, 00:14
    0 0
    Eu folosesc ulei de masline de la supermarket si nici macar nu e unul din cele scumpe.
    Pina la urma eu cred ca si cel de floarea soarelui e f bun. Multe creme de fata bune il au in compozitie, plus ca e o sursa foarte bogata de vitamina E. Oare chiar asa mare diferenta o fi intre cele doua uleiuri?
  •  
    • 1316 mesaje
    27 Aug 2006, 10:15
    0 0
    windyheartangel, de la zinc te-ai ingrasat? eu auzisem multe persoane care se ingrasasera de la revalid...

    pt par eu fac bai derivate si opreste caderea lui. baile der. ajuta de fapt la f multe chestii: par, piele, kg in plus (pt cine are) , relaxare, detoxifiere BAI DERIVATE EFECTE MULTIPLE

    Procedura e urmatoarea: trebuie sa inmoi cu apa rece (printr-o frecare usoara)
    zona bazala, mai precis incheieturile coapselor cu un burete, manusa de baie, bucata
    de prosop etc. Asta timp de 10 minute pt persoanele care cantaresc mai putin de
    70Kg si 15-20 pt cele mai grele de atat.
    Explicatia fiziologica este ca din cauza stresului, a poluarii, a alimentatiei
    necorespunzatoare si a divereselor excese de tot felul in corp se aduna niste
    surplusuri, incarcaturi negative care se depoziteaza aiurea si deregleaza buna
    functionare e organismului.
    De exemplu surplusurile depozitate la nivelul capului sunt raspunzatoare pt
    albirea parului, durerile de cap, dinti etc, cele de la nivelul articulatiilor
    fac corpul mai putin suplu si elastic si favorizeaza celulita prin blocarea
    procesului de eliminare a rezidurilor si a apei din organism ETC.
    In zona respectiva sunt de fapt niste muschi, fascii...ma rog, nu stiu exact
    ce , care stimulate in acest fel deblocheaza acest proces de eliminare a tuturor
    toxinelor si rezidurilor.

    Sunt sute de marturii despre efectele lor benefice - intarzie albirea parului,
    determina cresterea parului in zonele afectate de chelie, imbunatatesc somnul,
    pielea, tenul, ajuta la eliminarea grasimii si scaderea in centimetri, combat
    constipatia, stresul, nevralgiile, dependenta de tutun, alcool, diverse medicamente etc.
    lista este foarte lunga. O fata care ramasese cheala in urma unui soc spunea ca i-a crescut
    parul la loc si a scapt si de hemoroizi .
    Ideea e ca tot corpul trebuie sa fie imbracat foarte bine, adica trebuie sa
    ai o stare de cald, pentru a resimti raceala numai in zona in care treci cu buretele cu apa
    rece, iar miscarea trebuie sa fie de sus in jos, in sensul eliminarii.
    In mod normal se inmoaie buretele, se da o data pe partea dreapta, o data pe stanga
    si o data in mijloc, dupa care se inmoaie din nou si se ia de la capat.Masarea se face
    exact intre picioare, la incheietura
  •  
    • 23 mesaje
    27 Aug 2006, 11:53
    0 0
    Da eu de la zinc m-am ingrasat.Am fost dupa la doctor si am intrebat dc revalidul ma ingrasa s-au zincul si el mi-a zis k tabletele de zinc is de vina si k sa renunt la ele.Am vazut zilele trecute k au aparut de la revalid si sampon si ceva lotiune, asta dc nu vrei sa iei tablete.
    Pupicei
  •  
    • 152 mesaje
    27 Aug 2006, 12:03
    0 0
    Si eu am probleme cu caderea parului. Au inceput acum.....7 ani, si continua. Aveam un par, des, de imi era cumplit de greu sa ma pieptam. Si deodata, a inceput sa cada, sa cada, si.......nu s-a mai oprit.
    Am facut toate tratamentele cunoscute:
    -cu sampoane si solutii scumpe
    -cu injectii in cap (nu mai retin exact cum se numeau, sunt standard)
    -cu gaz si alte solutii din astea...

    Nimic nu pot sa zic ca a avt efect de crestere. Poate de stagnare?...nici macar asta nu stiu. cert este ca vreau sa fac ceva sa imi creasca la loc, poate nu asa de des, dar macar sa acopere chelia din varful capului

    Auzisem si eu de varianta cu gerovital...care contine petrol, oare sa fie buna?
    Help, please.

    PS. CAderea mea, nu este locala, adca nu pe bucatele cat o moneda, ci o cadere ca a barbatilor, mai mult in partea din fata...

    E cineva care a reusit sa combata aceasta cadere?
  •  
    • 427 mesaje
    27 Aug 2006, 13:13
    0 0
    eu nu am probleme cu caderea parului dar am probleme cu unghiile. iau revald de vreo 2 saptamani si ceva si sunt super multumita, au crescut si sunt mult mai sanatoase. nu a observat nimic in neregula la revalid ma simt f bine dar trebuie luat neaparat inainte sau in timpul mesei pt k altfel iti produce greata.
  •  
    • 4411 mesaje
    27 Aug 2006, 14:32
    0 0
    Biofeminul este mult mai bun decat revalidul.Eu am luat revalid de mai multe ori 1 luna-2 insa dupa ce am luat biofemin vreo 2 saptamani rezultatele s au vazut.la unghii fff bine si ceva ceva si la par.nu am continuat insa intentionez sa le reiau.sunt f bune.
  •  
    • 48 mesaje
    27 Aug 2006, 17:11
    0 0
    pt ramonika 27 mergi la doctor si fa-ti niste analize un ecograf pt zona sub abdominala sunt semne de androgenitate .este posibil din cauza ovarelor polichistice sau a secretiei de hormoni masculini trebuie sa fie o dereglare hormonala,asa ca fa-ti analize amanuntite trebuie schimbat din interior si ajutat cu produse de suprafata dupa aceea
  •  
    • 427 mesaje
    27 Aug 2006, 19:07
    0 0
    andreea x, biofeminul ce sunt tot capsule?? si cat timp se iau? ai terminat vreodata tratamentul cu revalid sau ai luat doar o luna ca pe prospect zice sa continui 3 luni?
  •  
    • 2538 mesaje
    27 Aug 2006, 19:35
    0 0
    revalidul capsule da rezultate f biune,si in nici un caz nu te ingrasi de la el.In schimb samponul si balsamul bani aruncati.