decapaj, suvite, decolorare par negru

•  
    • 1555 mesaje
    21 Aug 2006, 20:43
    0 0
    Pe mine m'a vopsit tipa imediat dupa ce mi'a facut decapajul, acum nu stiu dc e chiar sanatos ... mi'a scos roscatul din par, m'a facut blonda . Brunetul se scoate mult mai greu, tu numai sa'ti gasesti un coafeza buna ca stie ea ce tb sa'ti faca
  •  
    • 2081 mesaje
    21 Aug 2006, 22:16
    1 1
    si eu sunt bruneta si vreau sa scap de culoarea asta...totusi, exista vreo coafeza care sa ne salveze, please!!!!
  •  
    • 631 mesaje
    22 Aug 2006, 09:08
    0 0
    Exista o crema decoloranta pe baza de musetel ,de la Wella ,dar trebuie sa fie o coafeza buna ,sa stie sa o foloseasca .
    Decoloreaza chiar si brunetul ,in prima etapa parul devenind un castaniu -saten inchis si nu arde .
  •  
    • 2081 mesaje
    22 Aug 2006, 09:44
    1 0
    alys, stii mai exact cum se numeste crema?
  •  
    • 631 mesaje
    22 Aug 2006, 10:18
    0 0
    Nu are o denumire speciala ,exact asa poti intreba CREMA decoloranta de la Wella . Nu toate saloane o folosesc ,este destul de scumpa ,dar merita toti banii .
    Si nu se gaseste in comert ,este din gama profesionala ,pe pentru saloane .
    Este intr-un tub de culoare bleu.
  •  
    • 2081 mesaje
    22 Aug 2006, 10:50
    0 0
    multumesc pentru sugestii..acum, am gasit crema. Mai ramane sa gasesc si coafeza...
    Tu ai folosit decolorantul asta?
  •  
    • 631 mesaje
    22 Aug 2006, 11:14
    0 0
    Eu personal nu am folosit-o (nu am avut nevoie) dar o folosesc in salon ,la cerea clientelor ,care deja s-au obisnuit cu ea si sutn foarte multumite.
  •  
    • 1555 mesaje
    22 Aug 2006, 13:01
    0 0
    Salut fetelor! Decapajul m'a costat in jur de 50 ron, dar anul trecut, acum nu cred ca e mult mai scump ... Solutia de decapat e pe baza de plante, deci nu cred ca iti strica parul in vreun fel ... oricum cu vopsit, decapaj si eventual un tuns te poate duce la 1 mil juma, depinde f mult si unde te duci. Pt o asa mare schimbare se merita banii
  •  
    • 2081 mesaje
    22 Aug 2006, 20:40
    0 0
    Bun, am inteles. Spuneti-mi, la care salon sa ma duc? vreo recomadare, ceva? sper sa nu fie prea mare reclama...multumesc!!
  •  
    • 4412 mesaje
    22 Aug 2006, 20:51
    0 0
    Daca ai parul atat de lung si frumos nu face prostia sa te aranjezi la un salon de duzina.Poti merge la un salon care foloseste produse l`oreal.au in gama profesionala un produs care decoloreaza insa nu contine amoniac.Sau f putin.Eu am trecut de la negru la un caramel..asa cum spui tu.si parul se comporta destul de bine.Folosesc si unele masti etc.Eu nu am parul chiar lung..cand l am decolorat si vopsit (m a vopsit in aceeasi sedinta) il aveam cam pana la urma.Am platit cam 300ron.se poate ca daca ai parul lung sa te coste mai mult...insa mai bine dai un ban decat sa ramai fara par in cap sau sa trebuiasca sa te tunzi..sunt multe cazuri,.. infrumusetare placuta
  •  
    • 761 mesaje
    4 Oct 2008, 22:54
    1 0
    buna.poti sa mi spui si mie unde ai gasit acea crema decoloranta pe baza de musetel? ce pret are?
  •  
    • 1 mesaje
    5 Oct 2008, 13:03
    0 0
    BUNA!SUNT SATENA INCHISA SI AS VREA SA MA FAC BLONDA,CEL PUTIN SA INCERC SA VAD CUM MI-AR STA,CE AR TREBUI SA FAC,CE PRODUSE SA FOLOSESC SA MA ASIGUR CA O SA MAI RAMN CU PAR IN CAP?
  •  
    • 2501 mesaje
    5 Oct 2008, 22:18
    0 0
    Fetelor,va spun din experienta ca am fost bruneta ani la randul.Sunt,defel,saten deschis.Tot asa aveam parul lung si cat investisem in intretinerea lui.Si mi s-a pus pata neagra ,bineinteles,intr-o zi,ca-l vreau roscat-deschis Nu va zic suma care am platit-o la coafor,ca eram in stare sa dau dublu,numai sa-l vad roscat :O Tipul de acolo mi-a sugerat ca nu se face asa,nu se trece brusc de la o culoare inchisa la ce vroiam eu in momentul respectiv,ca sa-mi faca intai suvite,ca bla,bla...
    Dar a vazut ca-s nebuna si n-are cu cine.M-a scos roscatul ala,pana la urma,insa am tuns jumate din el.
    Ca mai apoi sa-mi para rau...
    Nu mai fac asa in viata mea,mi-am batut joc de parul meu frumos pentru un capriciu de moment.
  •  
    • 1 mesaje
    30 Nov 2008, 22:34
    1 0
    buna,informeaza-ma te rog si pe mine cum pot scapa de negrul asta ce il am in par?vreau sa ma fac blonda si nu stiu ce sa fac k sa nu imi ard parul.de asemenea am auzit de ,decapaj k arde parul e adevarat???multumesc...
  •  
    • 682 mesaje
    1 Dec 2008, 10:35
    0 0
    Bafta multa la scosul negrului din par. Slabe sanse...
    Mie mi se pusese pata acu vreo doua luni pe niste suvite roz. Fireste, pe parul meu negru-albastrui era necesara o decolorare. N-am gasit nici o coafeza care sa vrea sa "se bage" la asa ceva, desi una mi-a facut totusi un test cu o suvita si mi-a zis ca nu merge.
    So... piticii de pe creier m-au indemnat sa ma fac eu acasa. Si m-am facut. Da' mai bine stateam cuminte. Nu va sfatuiesc sa incercati. L-am deteriorat destul de mult. Si nici nu-mi statea bine, asa ca a trebuit sa ma vopsesc din nou...
  •  
    • 30 mesaje
    16 Aug 2009, 18:45
    0 0
    buna fetelor. stiti un salon in bucuresti unde sa pot face un decapaj si sa plec acasa cu parul nears . A propo cat costa decapajul?
  •  
    • 11 mesaje
    30 Oct 2012, 08:24
    2 2
    eu miercuri am programare la chic salon, am auzit ca ofera servicii bune. revin cu detalii dupa ce ma intorc de acolo! sa-mi tineti pumnii ca mie in general mi-e frica de foarfeca
  •  
    • 49 mesaje
    20 Nov 2013, 00:49
    0 0
    Eu m-am decolorat cu COLOR OFF ,ESTE UN DECOLORANT RUSESC CE NU CONTINE AMONIAC, sunt foarte multumita, il recomand, chear nu mi-a ars parul si nu credeam ca este posibil!!

L-am gasit aici: https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional