noada fundului

•  
    • 118 mesaje
    21 Aug 2006, 13:55
    24 2
    Va rog spuneti-mi cum sa imi dau seama ce are sotul meu care de cateva luni se vaiata de o durere groaznica la spate(noada fundului) pe romaneste, am masat zona si am incercat sa imi dau seama ce ar putea fi ptr ca el spune ca nu s-a lovit si atunci nu inteles ce are ... Se simte ca o galma sub piele chiar la inceputul noadei .. La dr nu vrea sa mearga deocamdata ptr ca nu avem banuti si pana pe 1 sept moare de durere ...
  •  
    • 845 mesaje
    21 Aug 2006, 14:39
    1 0
    Si eu sufar uneori de aceeasi durere.....ca si tatal meu
    Am obs. ca durerea intervine atunci cand stau pe scaun sau conduc prea mult(tatal meu e sofer profesionist)
    Medicul i-a recomandat antiinflamatoare dar in urma unor radiografii!!
    Eu folosesc Ketonal (unguent) dar sunt si supozitoare..... cand durerea e prea mare Finalgon....dar la mine sunt rare aceste dureri!
    Este bine sa mergeti la medic!!
    Daca doresti sa vezi prospectele intra pe farmaline.ro
    Sanatate multa!
  •  
    • 627 mesaje
    26 Aug 2006, 21:35
    3 0
    s-ar putea ca problema lui sa se numeasca "chist pilonidal". am avut si eu asa ceva si se manifesta asemanator.
    se gasesc informatii pe net, dar recomandarea generala este sa se duca la chirurgie, sa-i faca o mica incizie. altfel, chiar daca dupa cateva zile ii trece, o sa recidiveze.
    sanatate multa!
  •  
    • 1022 mesaje
    27 Aug 2006, 00:21
    1 0
    Poate fi de la pozitie , daca sta mult in fund.Cel mai bine sa faca o radiografie.