Scorpion si Taur

  •  
    • 3 mesaje
    19 Aug 2006, 09:56
    0 0
    Eu Scorpion, cu ascendent in Scorpion, cam toate calitatile si defectele unei zodii ca astea, dublate sau chiar triplate (e greu sa fii Scorpion, sa stiti)
    Ea Taur, materialista, iubitoare de confort, dar plina de pasiune, extraordinara ce sa mai zic
    9 luni de dragoste superba, intrerupta doar de momentele cand fiecare isi dorea de la celalalt altceva (eu vroiam de la ea ambitie, apreciere, curaj, indrazneala; ea vroia de la mine succes, confort)... acum ne-am cam despartit, desi nici nu stiu prea bine daca suntem despartiti de adevaratelea sau nu... inca ne iubim, inca mai relationam emotional si sexual... dar pur si simplu nu poate face pasul prea mare, pentru ca ii este frica de esec...
    E un pic mai in varsta decat mine iar intre noi a intervenit fostul ei sot (peste) si mama mea (leu). Ce credeti?
  •  
    • 1623 mesaje
    19 Aug 2006, 13:02
    0 0
    poate ca subiectul tau era mai potrivit la sectiunea "dragoste"

    tu vrei de fapt sfaturi pt relatzia asta complicata nu? ..imi pare ca nu zodiile sunt de vina aici..treaba e mult mai profunda
  •  
    • 1280 mesaje
    19 Aug 2006, 13:57
    2 0
    probabil ca nu stai f bine cu banii ca pe tauroaice asta le atrage in mod fatal. Bani sa ai si sigur te iubeste si se marita cu tine.
  •  
    • 1280 mesaje
    19 Aug 2006, 14:00
    1 1
    ii e frica de esec? Probabil ca ii e frica de faptul ca nu ai bani destui. Ce calitati are fostul sot in plus? Parca vad ca este mai bogat.

    Eu am avut prietene multe in zodia taurului. Pt ele BANUL este stapanul absolut.
  •  
    • 1623 mesaje
    19 Aug 2006, 14:01
    1 0
    de altfel, se si vede ce vroia cu adevarat de la tine..spui "succes si confort", poate o noua forma a materialismului de care simtzi si tu ca a dat dovada ....

    si eu sunt scorpion ca si tine; shtii prea bine atunci ca noi acceptam multe, pana la un punct! ...o data ce ne e mandria calcata in picioare, nu e loc decat de razbunare! si shtii prea bine ca facem si compromisuri, numai sa vedem si de la celalalt interes ! ...mi se pare ca ea nu prea a fost gata sa sacrifice unele lucruri pentru fericirea voastra ...

    Te'ai gandit ca poate ai fost pentru ea doar o "aventura frumoasa" , tzinand cont de faptul ca e mai in varsta si ca s'a intors acum la fostul sotz?
  •  
    • 16 mesaje
    19 Aug 2006, 20:35
    4 2
    eu sunt tauroaica,..but sorry,..nu sunt asa de materialista cum ati spus-o voi mai sus,.asa ca hai sa nu mai generalizam,da?,..nu cred sa mai existe persoane altruiste, care sa aleaga neconditionat iubirea si saracia,....sau poate ca da, si ma insel amarnic,...
  •  
    • 1280 mesaje
    19 Aug 2006, 21:37
    2 1
    tauroaice care aleg iubirea si saracia sunt foarte rare.
    Si saracia are si ea diverse grade. Problema tauroaicelor este ca ele il vor pe cel mai bogat.
  •  
    • 1195 mesaje
    20 Aug 2006, 01:12
    0 0
    Auch, Rozzz, ma faci sa ma simt asa o afurisita de nu ma mai satura D-zeu!!! Ce zodie pot sa am
    Da' avand in vedere ca nu m-am imbogatit pana acum pe spinarea barbatilor, degeaba o am !!!!!!
  •  
    • 167 mesaje
    20 Aug 2006, 02:36
    0 0
    draga Scorpionule, sa stii ca relatia asta nu va merge. eu nu cred in zodii, dar ceva adevarat tot exista. eu sunt in zodia taurului, dar cu scorpionii intotdeauna am avut probleme. sunt foarte pacifista de felul meu, dar astia ma calca pe nervi. Si reciproc, evident. Concluzia iti apartine...daca veti continua, va veti chinui unul pe celalalt si nu cred ca de asta aveti nevoie
  •  
    • 116 mesaje
    20 Aug 2006, 13:50
    0 0
    din punctul meu de verede n.are a face ce zodie esti,intr.o relatie.Conteaza iubirea si, mai ales comunicarea....Eu sunt scorpion si logodnicul meu e varsator si toata lumea ne zicea ca n-o sa ne intelegem, ca nu ne potrivim, bla bla bla...Eu nu cred in zodii...Avem 2 ani impreuna si urmeaza sa ne casatorim, in ciuda faptului ca amicii nostrii care cred in asa ceva ziceau ca nu...
  •  
    • 318 mesaje
    20 Aug 2006, 14:08
    2 0
    Cunosc o gramada de cupluri scorpion-taur (el-scorpion, ea-taur si invers)si pot spune ca ii leaga mulye si au multe in comun, Nu numai teoria dar si practica am vazut ca merge.
  •  
    • 3 mesaje
    20 Aug 2006, 17:30
    0 0
    Nu ma intelegeti gresit. Ma intelegeam superb cu ea. Imi place sa fiu alintat, ingrijit, sa stiu ca sunt iubit, laudat. In schimbul lor, am oferit o pasiune de care numai scorpionii sunt capabili sa dea. Din pacate, semanam prea mult cu zodiile noastre si cred ca nu mai avem sanse de reusita (chit ca ni le dorim amandoi).
    Cand vorbesc de bani, nu trebuie sa va ganditi ca nu ii am. Am destui: problema mea, ca a oricarui scorpion adevarat, e ca nu ne prea intereseaza. Ii facem dar fara chef; nu ne place sa ii cheltuim, ii privim doar ca pe un mic ajutor in vederea atingerii unor scopuri mai inalte. Cred ca Loredana nu a putut sa inteleaga asta. Imi dau seama ca mi-a acceptat cu greu lipsa de interes in capitolul financiar, mai ales ca pentru ea banul reprezinta singura modalitate de a-si asigura confortul material si sufletesc.
    Eu i-am oferit singurul fel de dragoste pe care l-a intalnit in viata. Dar nu a fost de ajuns, ea dorea sa ma transform si intr-unul din tipii la care visa: bogat si iubitor in a acumula bunuri pamantesti. Or nu am putut niciodata sa devin un astfel de individ. I-am promis ca bani vor fi suficienti, dar ca pana atunci trebuie sa si luptam pentru ceea ce avem acum. Macar daca am fi fost siguri ca dragostea e mai puternica... dupa cum s-a dovedit, nu este...
  •  
    • 4 mesaje
    16 Aug 2017, 14:21
    0 0
    Eu sunt de parere ca merge o astfel de relatie. m-am si lamurit dupa ce am cautat pe net si daca vrei gasesti pe www.zodiacool.ro toate informatiile legate de acest subiect
  •  
    • 3765 mesaje
    16 Aug 2017, 14:29
    0 0
    cavas said:Eu sunt de parere ca merge o astfel de relatie. m-am si lamurit dupa ce am cautat pe net si daca vrei gasesti pe www.zodiacool.ro toate informatiile legate de acest subiect

     

     

    Cum pula mea ai reusit sa  gasesti si sa dezgropi acest topic?? Are 11 ani vechime.