tigancile

  •  
    • 1025 mesaje
    8 Aug 2006, 00:13
    0 0
    ma intreb cum unele te pot privi foarte puternic in ochi, si iti pot spune lucruri despre viata ta pe care le sti, unele pe care le banuiesti si altele despre viitorul tau pe care nu prea ai de unde sa le sti. ar trebui sa ne fie frica sau nu?
  •  
    • 1037 mesaje
    8 Aug 2006, 05:55
    0 0
    eu nici nu vreau sa ma gandesc ca ma infioara chestii de genul asta.Chiar,sincer,nu stiu ce sa zic da' pot sa-ti dau un exemplu:mama mea,cand era tinerica,a fost la o tiganca pt ghicit(de fapt,ea si sora ei);tiganca i-a spus mamei..vei avea o viata linistita fara urcusuri sau coborasuri iar surorii ei i-a zis ca o sa aiba o casnicie aiurea cu un sot violent si alcoolic.Si vreau sa-ti spun ca tot ce a zis gunoiul ala de tiganca e adevarat.Fara cuvinte...
  •  
    • 65 mesaje
    8 Aug 2006, 08:32
    0 0
    N-as crede...te atrage de obicei faptul ca-ti spune trecutul 100%! asta iti da incredere...dar viitorul nu are cum sa ti-l cunoasca. ptr ca numai Dumnezeu iti stie viitorul. plus ca prin mersu la ghicitori si vrajitoare te legi la cap fara sa stii si asta v-s spus din patanie pe propria-mi piele
  •  
    • 2831 mesaje
    8 Aug 2006, 10:05
    0 0
    In urma cu vreo 15 ani, poate mai mult, m-am dus la o tiganca sa-mi ghiceasca. Mi-o recomandase cineva. M-a primit intr-o camera mizera si semi-intunecata, mi-a intins cartile si a balmajit ceva, jumate tiganeste, jumate romaneste. Posesoare a unei inteligente emotionale peste medie, tiganca mi-a citit temerile si neimplinirile - nici nu era greu - si mi-a facut capul calendar. Persuasiva pana la pierderea cunostintei, aproape ca m-a facut sa cred ca cineva mi-a facut vraji, ca n-o sa-mi revin pana cand nu-mi descanta ea, etc.

    Am plecat complet bulversata, mai depresiva decat ajunsesem acolo si cu portofelul semnificativ afectat.

    Dupa o noapte de nesomn si logica aplicata am hotarat ca ce mi-a spus respectiva nu e altceva decat bullshit.

    Dimineata am coborat la masina sa plec la serviciu. Cine astepta asezata pe trotuar? Tiganca!!! Mirosise ca sunt vaca buna de muls si nu vroia sa ma scape din mana. Am avut o discutie de 10 minute timp in care am trecut prin toate starile - compasiune, uimire, furie, spaima. M-a afurisit cum a stiut ea mai bine, mi-a promis ca-mi trimite dracii, etc. Eu i-am spus ca sunt mai pragmatica si-i trimit politia. N-a mai aparut. Nici eu nu m-am mai dus vreodata la vrajitoare. Nici pe voi nu va sfatuiesc s-o faceti.
  •  
    • 854 mesaje
    8 Aug 2006, 11:09
    0 0
    si eu imi explic la fel "capacitatea" lor: inteligenta emotionala, experienta, inteleg comunicarea prin corp,, si stiu sa fie persuasive. atat.
  •  
    • 139 mesaje
    8 Aug 2006, 14:39
    0 0
    Tiganii mereu au avut in jurul lor o aura speciala... chiar si in vise, cand ne apar, ne pot tulbura cateodata grozav de mult !
  •  
    • 58 mesaje
    8 Aug 2006, 15:10
    0 0
    Eu nu cred in asa ceva!!!
    Daca m-ar aborda vreo tiganca i-as spune sa se duca ea cu descantecele si dracii ei si eu cu Dumnezeul meu si gata!
  •  
    • 349 mesaje
    8 Aug 2006, 21:47
    0 0
    Totul tine autosugestie. Cele care credeti in vraji cititi ultima carte a lui Pavel Corut, ceva cu secretele succesului.Acolo el explica foarte bine cum functioneaza fenomenul:tiganci/ghicitoare/ghicit in carti,bobi,ghioc,s.a.
    Pe scurt:Tiganca iti spune ca te mariti la 30 de ani cu un betiv. Pai, tu ,fata ascultatoare stai cuminte pana la 30 de ani , ii refuzi pe toti ,si,daca te cere unul care le are cu mecanica fluidelor cand ai 30 de ani ,te mariti cu el .Si uite asa se implineste ceea ce a prevestit tiganca.
  •  
    • 17 mesaje
    10 Aug 2006, 22:21
    0 0
    Buna la toata lumea! Prin meseria pe care o am cunosc foarte multe caldararite. Cu unele ma impac, cu unele nu.Pe una din ele am ajutat-o foarte mult si a vrut sa-mi ghiceasca, gratis, ca asa a considerat ea ca se achita fata de mine.Nu cred in ghicitul lor.Asta insa mi-a ghicit de doua ori si de doua ori a ghicit ce ma framanta.Mi-a ghicit in cafea.Doar eu stiam despre ce e vorba, nimeni altcineva pe lumea asta.Mi-a spus sa-i dau cateva amanunte despre problema ca sa ma ghideze corect.Am refuzat si am spus sa zica ce vede ca aleg eu.N-a gresit nimic!Nu a primit nici cel mai mic amanunt din partea mea, ba chiar am intrebat-o niste lucruri despre care stiam sigur ca sa am certitudinea ca nu ma minte.Nu cred in ghicitul tagancilor in general.Ce fac ele pe strada e aiureala, dar dupa ce-am vorbit cu asta am inceput sa-mi pun niste semne de intrebare.Unele chiar se pricep...
  •  
    • 41 mesaje
    3 Dec 2018, 13:16
    0 0
    Ghicesc in carti de tarot , Ghicit in carti , normale si cafea. Doamna Elena (Românca), inzestrata cu har, clarviziune, capacitati si perceptii extrasenzoriale, Fac previziuni , ghicesc in tarot , in carti normale si cafea.100 Lei consultatia; Bucuresti tel. O72O792463
  •  
    • 10 mesaje
    15 Iul 2019, 14:18
    0 0
    Buna eu personal am fost la viviana...am fost destul de multumita are rabdare nu se grabeste si explica mult..
  •  
    • 17 mesaje
    25 Oct 2019, 18:31
    0 0
    mera19732002 said:Buna la toata lumea! Prin meseria pe care o am cunosc foarte multe caldararite. Cu unele ma impac, cu unele nu.Pe una din ele am ajutat-o foarte mult si a vrut sa-mi ghiceasca, gratis, ca asa a considerat ea ca se achita fata de mine.Nu cred in ghicitul lor.Asta insa mi-a ghicit de doua ori si de doua ori a ghicit ce ma framanta.Mi-a ghicit in cafea.Doar eu stiam despre ce e vorba, nimeni altcineva pe lumea asta.Mi-a spus sa-i dau cateva amanunte despre problema ca sa ma ghideze corect.Am refuzat si am spus sa zica ce vede ca aleg eu.N-a gresit nimic!Nu a primit nici cel mai mic amanunt din partea mea, ba chiar am intrebat-o niste lucruri despre care stiam sigur ca sa am certitudinea ca nu ma minte.Nu cred in ghicitul tagancilor in general.Ce fac ele pe strada e aiureala, dar dupa ce-am vorbit cu asta am inceput sa-mi pun niste semne de intrebare.Unele chiar se pricep...

     

  •  
    • 10 mesaje
    22 Mar 2023, 11:16
    0 0
    Buna recomand un domn din giurgiu foarte bun pentru ritualuri de legări..si descantece 0735129679 incercati si nu veti regreta!Dânsul este disponibil la orice oră!!