nu-mi gasesc costum de baie!!!:((

  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 11:31
    1 0
    sunt asa de suparata si nervoasa incat nici nu imi vine sa mai plec la mare!am fost la o multime de magazine cu costume de baie si nu imi vine bine niciun sutien!azi am fost la 4 magazine Jolidon si am probat o gramada de sutiene.eu nu inteleg cum croiesc astia sutienele pt costume de baie.toate au burete si sarma,care,nu ajuta cu absolut nimic!daca ridic mana,raman fara sutien pe mine.nici XL nu imi vine bine,din cazua formei cupei.nu stiu ce sa mai fac.o sa merg si la Triumph,dar acolo sunt si mai scumpe si eu stau doar 2 zile la mare.deja am intrat in criza de timp,sambata plec.asa de tare m-am enervat azi incat ma intreb daca e vina mea ca am sanii mari,sau a producatorilor,ca habar n-au sa faca niste costume de baie potrivite pt toate marimile.
    intrebarea mea pt voi,cele care poate aveti aceeasi problema,este,de unde v-ati luat costum de baie?as aprecia mult daca m-ati putea ajuta.va multumesc.
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Iul 2006, 11:43
    0 0
    Si eu am avut aceasi problema. Si la un Jolidon din IDM fetele au fost super si mi-au imperecheat diverse sutiene cu slipi.....si asa am luat un sutien de la un costun si slip de la altul......
    Bafta! (sau vezi pe pepos.r
  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 11:49
    0 0
    si eu tot in IDM am mers.fetele au fost dragute si au cautat tot ce aveau mai mare,dar tot degeaba.o sa merg cu tata in unirea azi.pepos asta..ce e?
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Iul 2006, 11:53
    0 0
    in unirii simt mult mai putine, la jolidon ma ref., la triumph erau marimi mai mari -si mai scumpe (2.5 mil), dar si rezonabile.
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Iul 2006, 11:53
    0 0
    in unirii simt mult mai putine, la jolidon ma ref., la triumph erau marimi mai mari -si mai scumpe (2.5 mil), dar si rezonabile.
  •  
    • 587 mesaje
    25 Iul 2006, 11:54
    0 0
    Si eu gasesc greu costum de baie cu sutien pentru cupa mare si slip normal.
    Dupa cautari numeroase si fara succes, am gasit in satul de vacanta dintre C-ta si Mamaia un magazin Jolidon
    in care exista costumul potrivit pentru mine. Am aflat asta doar dupa ce l-am probat. Sunt foarte multumita de el si nici nu a fost exagerat de scump.
  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 11:55
    0 0
    nu am 2.5 milioane pt un costum de baie...imi vine sa ma impusc!
  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 11:56
    0 0
    nu vreau nici sa risc,sa merg fara costum si sa imi cumpar de acolo,ca sunt cam aceleasi modele.si daca nu gasesc?!?!poate e pe acolo vreo plaja de nudisti..
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Iul 2006, 11:57
    0 0
    pai depinde unde mergi......eu stiu una....HA
    O sa gasesti, daca nu .... un bikini si un sutien ......glumesc!
  •  
    • 145 mesaje
    25 Iul 2006, 12:51
    0 0
    Pe unde ati mai gasit costume de baie de la Pepo's. Mie imi place unul cu buline pe maro si fundite roz, dar pe site zic ca nu mai e pe stoc. L-ati vazut pe undeva? Sau in alte magazine ati mai vazut costume cu buline. prefer pe negru cu buline albe sau maro cu buline albe.
  •  
    • 4455 mesaje
    25 Iul 2006, 13:41
    0 0
    nu e de ras cu statul la nudisti..
    eu acum vreo trei ani eram in cipru in honeymoon si mi-am uitat costumul de baie acasa, nu am gasit acolo ceva care sa-mi vina, si am stat fara! slip si nik altceva. nu m-am simtit chiar asa de naspa, erau femei de 50 de ani fara, si ai caror sani le acopereau buricul.
  •  
    • 13910 mesaje
    25 Iul 2006, 13:47
    0 0
    mda, sa le vezi si la Mamaia! jalnic, femeile alea nu cred ca au oglinga acasa. Care arata bine, ok, iti e mai mare dragul sa le privesti.....

    Mergi in vama, acolo nu ai nevoie de ultima colectie de costume de baie....

    Am vazut buline si la jolidon si la triumpf...Acum depinde ce cauti (multi strimba din nas la jolidon)
  •  
    • 254 mesaje
    25 Iul 2006, 17:28
    0 0
    Incearca la Etam si Women Secret in Plaza.

    Din fericire iti vand sutienul si slipul separat.

    Asa am reusit sa-mi iau si eu un sutien mai mare exact cum imi trebuie si un slip mai mic care sa nu arate ca un "gogosar".

    In trecut aveam mereu problema asta, acum parca s-au mai descuiat si mintile producatorilor de costume de baie.
  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 19:48
    0 1
    fetelor,va multumesc mult pt raspunsuri! am cutreierat azi dupa costum de credeam ca innebunesc.pana la urma am ajuns in Bucur,in magazin,stiam ca acolo au de la Triumph.cand am ajuns aoclo,am vzut ca la Tirumph erau niste porcarii scumpe si pana la urma tot la Jolidon am mers.am gasit unul la care,spre deosebire de restul,sutienul are buretei detasabili.am avut noroc ca mi-a venit bine,ca era ultimul.nici nu mai aveam pretentii la aspect,insa e chiar dragut,are un imprimeu frumos sunt foarte fericita!
  •  
    • 2081 mesaje
    25 Iul 2006, 21:37
    0 0
    vezi? s-a rezolvat! sa il porti cu placere si sa te bucuri de mare si de vacanta!
  •  
    • 614 mesaje
    25 Iul 2006, 21:49
    0 0
    multumesc mult,danuca!te pup!
  •  
    • 2209 mesaje
    26 Iul 2006, 14:46
    0 0
    Vezi la pepo`s!
  •  
    • 322 mesaje
    27 Iul 2006, 11:17
    0 0
    dar exista magazin pepo's ca vreau si eu un costum de baie?!!!!as fi in stare sa cutreier tot Bucurestiul pt un magazin Pepo's.
  •  
    • 9835 mesaje
    27 Iul 2006, 11:50
    0 0
    atentie mare, www.pepos.ro are un virus! cine stie ca n-are un antivirus bun instalat pe computer, sa nu intre pe site-ul respectiv.
  •  
    • 2209 mesaje
    28 Iul 2006, 17:02
    0 0
    Nu stiu de bucuresti, hai la timisoara ca vin eu cu tine la Pepo's sa te ajut la alegerea modelului!