Dar cum mai decurg orele de dirigentie?

  •  
    • 25 mesaje
    12 Feb 2009, 21:44
    0 0
    Dar cum mai decurg orele de dirigentie?
  •  
    • 0 mesaje
    12 Feb 2009, 21:46
    1 0
    la mine la sc nu mai e kum a fost adika niki nu mai facem ora de dirigentie diriga are alte probleme=))la alte scoli poate k mai e
  •  
    • 0 mesaje
    12 Feb 2009, 23:40
    1 0
    Eeer..pai stam si discutam cu dira diferite subiecte.Are ea cateva teme pt intreg semestrul.Mai nou o apuca ideea de a avea inspectie la dirigentie,iar tema e"Ce poate face un zambet?".Great.
  •  
    • 4 mesaje
    12 Feb 2009, 23:44
    1 0
    Ora mea de dirigentie decurge cam asa: intra diriga in clasa,tipa 5 minute ca avem prea mutl absente si ca suntem mult prea galagioase si ne aude toata scoala (clasa a 10-a) si pe urma facem teste despre inteligenta,memorie,personalitate...etc
  •  
    • 1 mesaje
    15 Nov 2015, 13:59
    0 0
    La inceput, doamna diriginta a incercat sa discute cu noi pe anumite teme propuse, daracest lucru nu a decurs prea bine, pentru ca noi nu eram suficient de curajosi sa ne exprimam ideile... si eram de asemenea si distrasi si neatenti. Acum vorbim despre problemele la nivel de clasa, uneori chiar stam minute intregi plictisindu-ne. 
    Mie imi pare rau, as fi vrut sa dicutam din nou pe teme propuse, cu toate ca ceilalti ar fi ras la prima parere pe care ti-ai fi exprimat-o, doar pentru ca nu sunt suficient de inteligenti... 
  •  
    • 687 mesaje
    18 Nov 2015, 18:14
    0 0
    Pe vremea mea acum 7-8 ani ora de dirigentie se baza pe discutarea problemelor clasei, ce probleme avem cu profi, chestii legate de colectivitatea noastre, reclamatii si sugestii dar in clasa a 12-a incepusem sa facem subiecte de bacalaureat. Erau placute orele de dirigentie avand in vedere ca diriga era o profa super faina si puteam sa ne plangem de profi, pt ca dansa nu le zicea ce spuneam noi despre ei dar incerca intr-un fel mai subtil sa le zica despre minusurile lorsi sa ne impace pe toti.
    Mi-e dor de anii de liceu care au fost frumosi....nu ne mai intalnim cu asa ceva