Buna! Cum se vindeca anexita cronica? Va intreb, deoarece m-am a

  •  
    • 0 mesaje
    3 Feb 2009, 17:39
    0 0
    Buna! Cum se vindeca anexita cronica? Va intreb, deoarece m-am ales cu aceasta minunatie de boala! Multumesc!
  •  
    • 16 mesaje
    3 Feb 2009, 19:47
    0 0
    buna! si eu ma confrunt cu boala asta...si as avea nevoie de niste sfaturi..nu ma simt bine de loc in ult timp :( am facut si o candida de curind..acuma ma tratez...dar sunt fff suparata..:(
  •  
    • 0 mesaje
    4 Feb 2009, 00:07
    0 0
    Buna draga mea. Imi pare rau ca discutia noastra trebuie sa se axeza pe aceasta tema, insa scopul nostru este sa-i gasim o rezolvare. Aceasta boala apare destul de des la femei si se manifesta prin dureri in jurul burtii. Exista un tratament cu laser, numele acestuia este "dpv medical". Inainte de a lua o decizie referitoare la tipul de tratament pe care il vei adopta consulta un medic. Din pacate este adevarat, anexita poate provoca infertilitate. Cat despre greutatea ta, ar fi bine sa te mai ingrasi, insa niciodata nu este asa cum vrem noi, aici nu tine de tine ci de metabolismul tau, arderea grasimilor. Consulta un nutritionist in legatura cu "cura de ingrasare". Bafta! Te pup
  •  
    • 1 mesaje
    4 Feb 2009, 03:00
    0 0
    iubita , ptr ingrasare te sfatuiesc sa iei niste vitamine care se numesc supradyne, ia-le in forma pastilelor , sant si efervescente dar sant mai slabe..........rau nu are cum sa-ti faca ca sant vitamine cu aproape toata gama !!!!!!!! la prietena mea au mers de minune.................. te pup
  •  
    • 0 mesaje
    4 Feb 2009, 16:22
    0 0
    Mersi mult pentru sfat sper sa nu fiu insarcinata desi am mai facut un test si a iesit la fel negativ si acesta l-am facut cu urina de dimineata....am mai patit asa k sa numi vina si am fost racita...!!!Apropo de ingrasat si eu sunt la fel oricit as minca nu se pune nimic pe mine si am luat si la vitamine prescrise si de medic si mi-am mai luat eu si asa dar degeaba multi mi-au zis k poate asa e firea mea!!! Inca o data ms mult!!! TE Poop si multa sanatate!!!
  •  
    • 2 mesaje
    10 Feb 2009, 23:01
    0 0
    In aceeasi situatie sunt si eu numai ca eu am durerea in partea dreapta si am stari de disconfort f.greu de suportat.Iau tratamente din vara anului trecut ,prescrise de diferiti doctori si sincer nu stiu la ce dr-i sa ma mai duc ca m-am saturat de ei...
  •  
    • 84 mesaje
    23 Oct 2019, 11:31
    0 0
    Buna ziua! Am suferit ani la rand de anexita. Luam tratament si recidiva. Nu mai suportam simptomele si am mers din medic in medic. Am incercat multe medicamente, antibiotice, m-am umflat de pastile si injectii, dar degeaba. De curand am ajuns la un medic tinerel, dr. Silviu Istoc, care mi-a oferit un tratament personalizat dupa ce mi-a facut mai multe analize. Este foarte bun, prietena mea numai la el merge si sa stiti ca mi-am dat seama ca este un profesionist si foarte deschis in discutiile cu pacientele. Dupa tratamentul oferit de el anexita a fost eliminata, nu am mai avut probleme, nu a mai recidivat si sunt foarte fericita.