Cu ce va imbracati prin casa ?

  •  
    • 198 mesaje
    21 Iul 2006, 12:34
    0 0
    Total de acord cu mahabharata..asa trebuie sa fie o femeie, sa nu se neglijeze nici macar in casa unde "nu o vede nimeni".Tocmai!E ca si cum ai purta pe tine o pereche de bikini vechi si urati doar pt ca azi nu te dezbraca nimeni...
  •  
    • 159 mesaje
    23 Iul 2006, 21:50
    0 0
    cat mai comod dar nu haine lalai...
    un pantalon, lung/scurt si un tricou/maieut colorat..depinde de vreme...
    cand e foarte cald port rochite de matase/vascoza/......inflorate
    de regula am grija sa fiu imbracata bine si in casa nu se stie niciodata cand ai musafiri nepoftiti.
    in plus in fata lui tre' sa fi frumoasa si acasa...
  •  
    • 3248 mesaje
    24 Iul 2006, 01:32
    0 0
    cel mai comod mi se pare naked sau cel mult cu un articol de lenjerie intima.cand esti singura/-a sau doar cu cine trebuie
  •  
    • 2903 mesaje
    24 Iul 2006, 11:51
    0 0
    chilotei de mamaie si tricou labartat ros, alb galbui (ce credeti ca albul imaculat tine o vesnicie ) cand este cald...


    treninguri cu turul lasat pana la genunchi cand e frig ...si helanca maron roasa pe la coate si la gat (eu pretuiesc trecutul)...

    + obligatoriu par slinos...sau proaspat pus pe bigudiuri enorme....masca de fata ptr improspatarea trasaturilor...de culoare verde...preferabil...(cine ma place ma place si asa)

  •  
    • 425 mesaje
    24 Iul 2006, 16:15
    1 0
    of, dac-as putea sta goala acasa tot timpul..dar la mine tot timpul e cineva...si ador sa dorm tot asa..recunosc ca nu am pijamale sau camasi de noapte. iarna ma invelesc cu plap[umi groase, dar nu ma imbrac nici sa ma pici cu ceara...se roaga al meu de mine sa-mi pun tricou...Singura camasa de noapte e cea pe care am purtat-o in spital cand am nascut..
  •  
    • 9 mesaje
    28 Iul 2006, 12:11
    0 0
    o pereche de boxeri si un maieu cat mai lejer....uneori cand sunt singura port sutienul de la costumul de baie
  •  
    • 339 mesaje
    28 Iul 2006, 12:15
    0 0
    eu port maieuri stramte divers colorate si boxeri asortati ... cand bate cineva la usa, am o fusta pana la genunchi la indemana
  •  
    • 2903 mesaje
    28 Iul 2006, 13:41
    0 0
    si eu ma imbrac cam tot asa (maieuri stramte, chilotei haios colorati...boxeri...ai lui sau ai mei ...pantaloni din jerse de bumbac pana la genunchi) cu exceptia faptului ca atunci cand bate cineva la usa..nu-i dau drumul .
  •  
    • 76 mesaje
    30 Iul 2006, 12:53
    0 0
    hot-dog!
    Cine mai doreste?
    Ia de la MACIUK(A)!
  •  
    • 65 mesaje
    1 Aug 2006, 04:24
    0 0
    eu ma imbrac cat mai lejer,iar acum ca este vara,cat mai putine haine.nu port chilotei decat cand ies din casa.asa cum ai zis si tu,nu ies cu hainele cu care stau in casa.mai ales ca nu port chilotei,ci un tricou lung,o rochita scurta sau ceva de genul.in cazul in care am musafiri,prefer sa fiu anuntata dinainte sa pot sa-mi pun niste haine mai dragute si sa arat mai bine.
  •  
    • 60 mesaje
    2 Aug 2006, 21:27
    0 0
    si eu stau tot cu un maieu scurt si mulat si o pereche de boxeri sau niste pantaloni scurti.Cand sunt singura mai stau si in chiloti.
  •  
    • 6 mesaje
    3 Aug 2006, 15:12
    0 0
    Ai dreptate cu femeile arabe.Poate ar trebui sa luam exemplu asa cum zici...ca dak vrem sa ne pastram barbatii ar trebui sa ne preocupe si imaginea noastra din casa ,sa ne aranjam pt el ,nu numai pt altii...si apoi ne miram ca se uita dupa altele!succes!
  •  
    • 2903 mesaje
    3 Aug 2006, 15:31
    0 0
    eu deja am inceput sa mai fac mici achizitii de outfituri speciale pentru casa...

    un set...rochita scurta cu bretelute si chilotei asortati...f sexy...a facut al meu o fata super incantata

    un set de boxeri f stramti cu o croiala mai shuchie si maieu asortat...f misto compleul...
  •  
    • 1711 mesaje
    3 Aug 2006, 18:04
    0 0
    matusa tatalui (are 80 de ani, o super super lady) sta in casa cu rochii special croite . de dimineata se machiaza, se rujeaza, este super aranjata. si mereu poarta ceva pe gat pentru ca nu suporta ca lumea sa se uite cu mila la pielea lasata de pe gatul ei. si am uitat esentialul: mereu poarta dresuuri, tot asa din pudoare pentru a nu-si arata varicele. pentru mine este si ramane un model de eleganta.
  •  
    • 2903 mesaje
    3 Aug 2006, 18:09
    0 0


    ador asta

    asa e sunt femei elegante si in interiorul casei lor...sunt femei pentru care casa lor este un fel de refugiu..un refugiu romantic

    cred ca mi-am dorit mereu sa fiu o lady...de-aia studiata chiar..f feminina...nush in ce masura am reusit ca eu trec rapid de la un rol la altul...imi place sa si copilaresc sa fiu si sexy...sa fiu si eleganta ...sa fac si vanatai cand ma "bat" cu iubitul meu

    poate dupa 45 de ani incolo ma voi mai linisti un pic...da nush ce sanse am

    ma plictisesc repede de o singura eu...
  •  
    • 1639 mesaje
    5 Aug 2006, 22:12
    0 0
    de obicei stau imbracata in pantaloni scurti si maieutz daca e cald, sau o rochitza mai scurtutza cu bretele...cand e iarna bineinteles stau in pantaloni de trening sa ma simt mai bine...dar cand sunt numai cu el...in boxeri si bustiera sau naked
  •  
    • 1005 mesaje
    6 Aug 2006, 12:29
    0 0
    Eu acum pe caldurile astea stau intr-un tricou larg si mai lung care tine loc de rochita
  •  
    • 1401 mesaje
    11 Sep 2006, 22:48
    0 0
    Eu de obicei sunt comoda in casa -- pantaloni scurti si un tricou sau un top daca e cald, pantaloni de trening si o maleta/bluza de trening daca e rece. Nu-mi plac hainele prea lalai, asa ca eu nici prin casa nu ma imbrac lalai. Am tot timpul papuci de casa. Spre deosebire de unele fete care spuneau ca stau desculte in casa ca le place sa simta racoarea gresiei, parchetului etc., eu nu ma descurc la fel de bine la capitolul asta si simt nevoia tot timpul sa am papuci de casa.
  •  
    • 454 mesaje
    11 Sep 2006, 23:56
    0 0
    vara rochite sau pantaloni foarte largi iar iarna depinde uneori imi vine sa ma infofolesc pana mor de cald dar in general la fel ca vara si eu am aceeasi problema cu chiloteii numai afara si niciodata cu papuci
  •  
    • 12 mesaje
    6 Aug 2021, 18:14
    0 0

    Varicele sunt o boală foarte frecventă în rândul populației cu vârsta peste 30 de ani, a cărei esență este inflamația pereților venelor, umflarea lor, apariția nodulilor și, în cazurile severe, ulcerele.

    Există doar câteva cauze principale ale bolii:

    - Lucrări sedentare sedentare sau lucrări în care trebuie să stai permanent

    -Obezitatea

    -Ereditate

    -Vârsta și genul. Cea mai mare probabilitate de a dezvolta varice la femei la vârsta de 30-40 de ani.

    Tot la femei, varicele în timpul sarcinii sunt foarte frecvente, uneori însoțite de o expansiune a venelor perineului și a regiunii pelvine.

    Clinica varicelor se datorează etapelor bolii:

    Etapa 0. Primele simptome sunt greutate la picioare și oboseala picioarelor după o zi de lucru, umflarea gleznelor, picioarelor și a piciorului inferior în după-amiaza târziu. În acest caz, toate simptomele dispar după o noapte de odihnă sau după mers activ.

    Etapa 1. Simptomele etapei 0 sunt însoțite de vene de păianjen pe picioare, durere de-a lungul venelor și crampe rare de noapte la viței.

    Etapa 2. În acest stadiu, venele și nodulii sunt deja simțiți pe piele, care apar după o lungă poziție așezată sau în picioare. Deja în acest stadiu, probabilitatea apariției cheagurilor de sânge este mare.

    Etapa 3. La toate semnele de mai sus, se adaugă edem constant în după-amiaza târzie, care dimineața s-ar putea să nu mai dispară complet.

    Etapa 4. Pielea de pe picioare poate deveni de culoare închisă. Apare atrofia pielii.

    Etapa 5. Apar ulcere trofice care sunt capabile să se vindece.

    6 etape. Ulcerele trofice nu se vindecă.

    Prin urmare, cel mai bine este să începi să tratament devreme pentru a evita problemele în viitor !! Mai mult, în etapele ulterioare, numai intervenția chirurgicală poate ajuta.

    Varicele, tratamentul fără intervenție chirurgicală sunt cuvinte care au devenit o realitate pentru mulți.

    Cum se efectuează tratamentul? Varicele în etapele inițiale pot fi vindecate în trei direcții: terapie de compresie, exerciții de fizioterapie și tratament medicamentos.

    Terapia prin compresie constă în bandajarea zilnică a picioarelor cu un bandaj elastic sau îmbrăcarea ciorapilor elastici. Tratamentul medicamentos este utilizat numai în etapele inițiale ale varicelor. Constă în utilizarea medicamentelor care îmbunătățesc circulația și favorizează subțierea sângelui, întăresc pereții, îmbunătățesc tonusul venelor și ameliorează durerea.

    Crema Varicobooster acționează ca un balsam pentru îndepărtarea varicelor și prevenirea apariției acestora.

    Acționează asupra pielii, îmbunătățindu-i aspectul, hidratând și hrănind.

    Este formulat cu uleiuri și ingrediente naturale care îmbunătățesc circulația sângelui, ameliorează crampele picioarelor cauzate de excesul de greutate, precum și care rezultă din zilele grele de muncă. Se aplică foarte ușor, deoarece are consistența unei creme cu absorbție rapidă pentru o ușurare imediată.

    Compoziție naturală Varicobooster, umplută cu următoarele ingrediente: https://bit.ly/3lAlTr1