Crema epilatoare pt fata

•  
    • 2209 mesaje
    14 Iul 2006, 17:02
    0 0
    Ati incercat asa ceva? Eu imi epilez mustata si in ultima perioada am observat vase de sange micute pe fata, in zona epilata, deci e clar de la epilat. Proababil metodele folosite sunt prea brutale ma fac fie acasa, fie la cabinet, cu ceara calda sau benzi. Prefer sa ma fac acasa, pentru ca dupa epilarea la cabinet imi apar niste iritatii urate si dureroase care se vindeca foarte greu. Asa ca, m-am gandit sa trec pe crema epilatoare. Stiti voi o crema epilatoare buna pentru fata cre sa nu aiba efect de lama? M-ar ajuta mult daca ati sti. Va multumesc de pe acum!
  •  
    • 73 mesaje
    14 Iul 2006, 17:38
    0 0
    Eu folosesc benzile epilatoare pt fata "STREP". Sper sa-ti fie si tie de folos. Pupici.
  •  
    • 159 mesaje
    14 Iul 2006, 21:13
    0 2
    da ce aveti fetelor??????????
    epilat mustata???????
    ce varsta aveti?
    ????????????????????????????????
  •  
    • 225 mesaje
    14 Iul 2006, 21:14
    0 0
    Orice crema depilatoare o sa aiba efect de lama, nu face prostia asta. Poti sa incerci sa decolorezi parul si sa raresti epilatul in felul asta.
  •  
    • 216 mesaje
    14 Iul 2006, 23:04
    0 0
    Ce legatura are varsta? Eu am inceput sa-mi epilez mustata de la 15 ani, acum am 28. Sunt bruneta si-mi statea tare rau cu puful ala negru pe bot. Acum s-a rarit considerabil incat o smulg cu penseta. Ma faceam cu ceara, cand acasa cand la cabinet. Nu, fara crema depilatorie in niciun caz.
  •  
    • 2794 mesaje
    15 Iul 2006, 00:03
    1 0
    Fetelor, care sintem mai nefericite si avem puf pe unde nu trebuie, avem o singura solutie: epilat cu ceara. La mustata in nici un caz nu tb apelat la alte solutii. Cunosc o tipa care se facea cu lama....nu va pot spune cum arata. Jalnic. Crema depilatoare e mult prea aproape ca eficienta de lama, motiv pt care nu o recomand sub nici o forma pt aceasta zona. Nici cu decolorant nu arata bine, deranjeaza estetic oricit de blonde ar fi firele.
    Si nu inteleg care e problema ca ne epilam mustata....pai ce-ar trebui sa facem? Sa defilam cu ea? Mie mi se pare de bun simt si imi pasa cum arat...iar fara e cu mult mai bine!
  •  
    • 481 mesaje
    15 Iul 2006, 12:55
    0 0
    eu ma irit foarte rau de la ceara, in locul fiecarui fir de par imi apare un cosuletz; asa ca folosesc penseta;
  •  
    • 1316 mesaje
    15 Iul 2006, 14:46
    0 0
    ceara rece strep e ok (n-am gasit gerocossen)... dar totusi nu smulge toate firele... si nu te astepta cum spun reclamele k parul sa reapara in 4 saptamani... oricum, dupa eu ma dau cu ulei de masline (sau uleiul de la ei) si nu ma irit... sfat: fa-te seara... inainte sa te bagi in pat
  •  
    • 58 mesaje
    15 Iul 2006, 23:18
    0 0
    Saluty tutty...mda,noi fetele avem o multime de complexe...printre care shi inestetica ""musteata"",din pacateShi eu sufar de aceeasi problema,shi cam tot asa procedez...ma eplilez cu benzi depilatoare acasa sau la salon...apoi folosesc balsamul dupa depilare de la "Elmiplant" shi apoi ma dau cu ulei in zona depilata...shi sa shtii ca e bine!!!In nici un caz sa nu folosesti crema depilatoare pentru fata...shi nici cu decolorarea firelor nu sunt de acord...pentru ca parul oricum creste...shi apoi ce faci!?_sau vrei sa ai puful in 2 culori...Nu se merita!Succes shi daca gasesti ceva mai bun sa ne spui shi noua...Pupici
  •  
    • 1316 mesaje
    16 Iul 2006, 08:05
    0 0
    mi-a aparut si mie un soi de roseata (mica) de la epilat... cum zicea barocha parca ...ce sa fac?
  •  
    • 6 mesaje
    6 Mar 2007, 01:41
    0 0
    fetelor,eu folosesc aparatul electric si totul e ok,e intotdeauna la indemina si nu ma irit deloc...
  •  
    • 506 mesaje
    6 Mar 2007, 15:10
    0 0
    fetelor eu va propun epilarea cu laser, definitiva...