ginecolog

  •  
    • 2039 mesaje
    6 Feb 2007, 19:12
    0 0
    La Popa Liliana din Dr Taberei am fost eu anul trecut de vreo 3 ori! E draguta, calma, blanda, la fel si asistenta ei, dar cam trebuie sa ii scoti explicatiile cu clestele din gura! Altfel, si preturile mi s-au parut ok la ea la cabinet, iar cand am fost la Medicover cu analizele facute la ea (fiindca vroiam si o a doua opinie), doctorita de-acolo (Magdalena Dorobantu) mi-a spus ca o cunoaste pe doamna Popa si e o doctorita buna!
  •  
    • 1 mesaje
    6 Feb 2007, 21:22
    0 1
    Eu cred ca nu e suficient sa fie un medic foarte bun ci mai trebuie sa-ti si explice, sa aiba rabdare, sa te faca sa intelegi ce afectiune ai, cum e cu tratamentul, cat dureaza, in ce consta etc. Eu sunt foarte multumita de doamna doctor Florica Trandafir din Veteranilor - are 430 33 01, medic ginecolog care a facut spacializari si in Germania, se vede asta dupa tratament si dupa cum se poarta cu pacientii, plus ca are niste rezultate foarte bune in cazul femeilor care nu pot avea copii - fiica mea a venit pe lume datorita dansei, ca fusesem pe la vreo sase medici, care mai de care dar degeaba.
    Sanatate!
  •  
    • 551 mesaje
    6 Feb 2007, 22:07
    2 0
    SA NU VA DUCETI LA DR. TUFAN. NU AM CUNOSCUT DOCTORITA MAI SCARBOASA!!

    o recomand cu caldura pe Cristina Vasiliu. Ma duc la ea de 6 ani.
  •  
    • 49 mesaje
    6 Feb 2007, 22:12
    0 0
    Sunt de accord cu ana8784. Am doua prietene care au fost la ea si acelasi lucru mi-au spus.Una dintre ele acum 3 ani si-a facut o intrerupere de sarcina la ea si a avut hemoragie 2 saptamani dupa aceea. Un lucru anormal atat timp cat esti curatata bine. Iar eu oricum sunt de parere ca e mai bine sa mergi la un doctor ginecolog, pt ca el si vorbeste altfel cu tine.
  •  
    • 1552 mesaje
    8 Feb 2007, 00:05
    0 0
    buna ana8784 ce varsta are dr vasiliu cristina?mi-am facut o programare si vreau sa stiu cam ce varsta are,in cat timp primesc rezultatul la analize?merci
  •  
    • 551 mesaje
    8 Feb 2007, 09:27
    0 0
    dr vasiliu are in jur de 45-50 de ani zic eu. este foarte dragutza si prietenoasa.

    rezultatul analizelor ti-l da in cateva zile maxim o sapt
  •  
    • 1552 mesaje
    8 Feb 2007, 11:15
    0 0
    merci mult ana.
  •  
    • 551 mesaje
    8 Feb 2007, 11:49
    0 0
    cu placere
  •  
    • 827 mesaje
    8 Feb 2007, 12:35
    0 0
    si eu sunt pentru barbati ginecologi. prima data in viata mea am ales sa merg la o femeie si s-a purtat cu mine ca si cu o femeie usoara din cauza unei amarate de candidoze. m-am simtit ca un rahat, pe langa ca consultatia a fost extrem de dureroasa. mai tarziu, mergand la alti medici, am inteles ca se poate si altfel.
  •  
    • 1 mesaje
    11 Sep 2014, 12:32
    0 0

    Am mers si eu acum 1 an si jumatate la acest medic ( Irina Roman)  pentru un cotrol de rutina . Doamna doctor mi-a descoperit atunci o leziune pe col , de asemenea a considerat ca am si hpv ( din ochi) si a hotarat sa imi faca o electrocauterizare fara vreo alta analiza anterioara. Bazandu-se probabil pe experienta a hotarat ca e suficient doar ce a vazut dumneai cu ochiul liber (mentionez ca aveam 21 de ani si abia avusesem primul contact sexual). Mi-a cauterizat aceasta rana iar la urmatorul test papanicolau a descoperit lsil(inflamatie nespecifica) asa ca a hotarat sa ma trimita la Spitalul Ghencea la un alt doctor, sa imi faca erad( indepartarea unei parti din colul uterin) spunand ca desi este o procedura cu anestezie este totusi usoara si ca in 2 ore pot pleca acasa iar pe acel doctor nu il voi mai vedea.

      Bineinteles ca am plecat de la aceasta dna doctora , mergand de atunci la alti medici care toti mi-au spus ca acea cauterizare nu trebuia facuta deoarece mi-a ramas o pata galbena nespecifica pe col , de 1 an de zile colul meu este inflamat si mi se fac de atunci in continuu analize. In prezent dupa 1 an de zile nimeni nu stie ce este in neregula. Cat despre hpv-ul pe care dna doctorita considera ca il am , nici vorba de asa ceva, mi s-au facut de 2 ori teste pentru acest virus si in ambele dati a iesit negativ.

       Aceasta a fost experienta mea daunatoare cu doamna doctor Irina Roman, consider ca este un medic total lipsit de profesionalism care nu a luat in serios problemele pe care le aveam ci din contra mi-a cauzat si altele mult mai grave .

       Sfatul meu este sa incercati sa gasiti  alti medici care cel putin sa isi dea interesul si sa va faca si analize .  

  •  
    • 1 mesaje
    2 Dec 2020, 15:22
    0 0
    mititik said:La Popa Liliana din Dr Taberei am fost eu anul trecut de vreo 3 ori! E draguta, calma, blanda, la fel si asistenta ei, dar cam trebuie sa ii scoti explicatiile cu clestele din gura! Altfel, si preturile mi s-au parut ok la ea la cabinet, iar cand am fost la Medicover cu analizele facute la ea (fiindca vroiam si o a doua opinie), doctorita de-acolo (Magdalena Dorobantu) mi-a spus ca o cunoaste pe doamna Popa si e o doctorita buna!

     GEO1990, am fost si eu la dna dr POPA LILIANA, daaa vb bland si dragut dar numai minciuni mi-a zis si la fiecare consult imi lua cate 800 de lei in baza a nimic, nu imi dadea bon fiscal nimic...o amarata de chitanta de mana care nu are nici cea mai mica valabilitate. M-a indopat cu antibiotic si cu tot felul de ovule si supozitoare pe care le cumparam de la ea din cabinet...si de fiecare data cand ma duceam la consult mai vroia sa imi bage pe gat inca o cutie desii eu ii spuneam: pai..dna dr mi-ati dat saptamana trecuta , nu am terminat cutia dc sa iau altele??? si se facea ca ploua...ca sa nu zic ca ninge ca suntem in decembrie. NU O RECOMAND  e o mare tepara...pana m-am prins eu citind despre ea pe alte forumuri , uite asa am ramas si cu bani dati si cu probleme...
    Aaaa si nu mai zic ca mi-a zis ca am nu stiu ce infectie si ca posibil sotul a adus-o si alte bazaconii, ca unde am facut eu analizele inainte nu au fost facute bine ca eu nu pot sa am copii...si lista continua.