cum sa scap de matreata

•  
    • 0 mesaje
    29 Dec 2008, 01:02
    1 0
    cum sa scap de matreata
  •  
    • 14 mesaje
    29 Dec 2008, 02:56
    1 1
    eu am scapat de ea din senin...foloseam sampon de la avon vreo 2 ani..si dp aia am luat garnier o perioada dp aia am avut un sapmon din plante naturiste,si din nou garnier.acum nu mai am ..sper sa nu reapara....incearca mai multe sampoane
  •  
    • 0 mesaje
    29 Dec 2008, 12:58
    2 0
    Sa folosesti sampoane de la farmacie,tip medicament.Apoi...sa ramai tot la astea,adica...nu dupa ce scapi sa incepi cu din alea din comert...sau avon....;parerea mea. Acum depinde si de parul tau... Incearca Nizoral-sampon. Eu am scapat de matreata dupa 2-3 saptamani.Acum ma spal cu ceva de la Bioderma,asa de intretinere...e foarte bun si asta. Pupici !
  •  
    • 4 mesaje
    29 Dec 2008, 14:32
    2 0
    Incearca Nizoral sampon.Eu am scapat definitiv de aceasta problema...
  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2008, 16:30
    2 0
    Nu incerca mai multe sampoane !!!Fiekre are o anumita consistenta si diferiti detergenti crezi k parul tau ar rezista la o asemenea bombardare "de diferite mancaruri"?!ia gandestete!!!incearca un samponn de urzica!!Sau sapun de casa(tata cu dala se spala si stii ce par super are fara pic de matreata si super ffin:X ).Sau un sampon de musetel(vezi k dak esti vopsita decolorreaza parul sil face blond:D ).dar nu incerca diferite sampoane de genul garnier nivea etc.(din industrie).;)
  •  
    • 0 mesaje
    29 Dec 2008, 16:43
    1 0
    Matreata??? Off.sunt satula de ea.Am incercat tot felul,dar sincer nu si Nizoral,dar la stresul la care suntem supusi zilnic cu serviciul,nici nu este de mirare ca pe baza nervoasa facem matreata.Hai sa incercam cum zic evele de mai sus,adica acel tratament-Nizoral,sau chiar si cu sapun de casa,poate reusim ceva.Bafta.
  •  
    • 0 mesaje
    29 Dec 2008, 17:39
    1 0
    si eu am avut aceasi problema,si doctorul dermatolog care m-a ajutat sa scap si de cosuri mi-a spus k cea mai buna solutie ar fi sa folosesc sapun de casa,are efect si acum am un par foarte frumos si fara matreata.prima data te speli cu sapun si apoi k sa nu iti ramana un miros urat in par poti sa te speli cu un sampon pe care il folosesti tu de obicei.incearca sa nu schimbi des samponul pt par.sper k ti-am fost de ajutor si iti doresc sa scapi de aceasta neplacere;):*