nu pot tine nicio dieta

  •  
    • 1095 mesaje
    6 Iul 2006, 10:29
    0 0
    Am cateva kg.in plus si nu pot tine nicio dieta.Am incercat aproape tot ce exista,regim disociat,cioarba de varza,orez fiert,pastile,etc.
    nu pot spune ca nu slabesc urmand o dieta,dar nu pot s-o tin,pt.ca dupa o zi de regim,apar ameteli,stari de lesin.
    A,si fac si miscare.In fiecare dimineata.Dar numai cu miscare nu slabesc dar fac pt.ca m-am obisnuit.Ce as putea sa fac sa nu-mi mai fie rau cand incep o dieta?
  •  
    • 2825 mesaje
    6 Iul 2006, 10:39
    0 0
    Mananca numai gratare,fructe, legume, branza,din doua in doua ore,apa plata cu lamaie,nu manca nimic cu 14ore inainte de trezire,renunta la zahar si paine.
    Asta e secretul meu,nu tin o cura anume si da rezultate
  •  
    • 767 mesaje
    6 Iul 2006, 10:57
    0 0
    tracy, totul tine de vointa, nu exista nu pot! Evident poti calca stramb, se intampla oricui, dar faptul ca spui ca nu poti sa tii o dieta inseamna ca nu vrei. Plus ca daca te-ai traumatizat cu diete drastice e normal sa te simti rau. Poti incerca un regim echilibrat, cum e Montignac (pe care eu il recomand) - poti manca mult, nu te anemiaza dar evident exista restrictii. La fel si Atkins, e usor de tinut si da rezultate - insa personal nu l-as mai tine, e mai dezechilibrant pe termen lung.

    Totul tine de mental, antreneaza-te!
  •  
    • 331 mesaje
    6 Iul 2006, 19:17
    0 0
    Nu neglija proteinele in dieta ta (gratare, carne fiarta, chiar putin rumenita intr-o lingurita de ulei de masline presat la rece) si te vei simti mai bine...
    Bafta si...KEEP WALKING !
  •  
    • 56 mesaje
    6 Iul 2006, 22:53
    0 0
    Fiti dragute si spuneti-mi si mie cam in ce consta regimul MONTIGNAG(nu stiu daca am scris bine),nu prea inteleg in ce consta acest regim.VA MULTUMESC.
  •  
    • 205 mesaje
    10 Iul 2006, 09:59
    0 0
    mananca la ore fixe si ai sa slabesti. Hai sa-ti spun ce am mancat eu si am slabit in doua saptamani 4Kg, si in 2-2 1/2 luni 10kg.
    la ora 11 un ou fiert sau 2 crenwnusti
    la ora 13 un sfert din piet de pui fiert cu legume (mancarica de fasole, de mazare, castraveti rosii, ce lugeme iti plac tie)
    la ora 17 un iaurt mic cu 0,1% grasime
    si la ora 19 ori piept de pui cu legume ori fructe
    Dar nu mancam dulce deloc, fara sare, apa cat cuprinde plata, si in afara de ce ti-am scris nu am mancat nimic alceva, si am slabit 10 kg, si mai vreau 3 kg. si gata dupaia ma mentin
  •  
    • 2 mesaje
    10 Iul 2006, 15:52
    0 0
    Si eu sunt la fel ca tine...nu pot tine o dieta si chiar daca am tinut-o,culmea,in loc sa slabesc ma ingrasam...
    Asa ca la mine strasul este un factor esential de slabit...
    Insa acum pot spune ca viata mi s-a mai linistit cumva...iar kilogramele s-au cam asezat pe trup...
    La sfatul unei colege am cumparat un detoxifiant pe baza de fructe de soc.Colega mea a urmat "tratamentul" asta si a slabit 7 kilograme in doua saptamani.De ieri am inceput si eu si intradevar imi taie pofta de mancare,beau mai multe apa...sper sa am rezultate dupa cele 14 zile cat tine cura aceasta...Eu ar trebuie sa dau jos cam 20 de kilograme...
    Mult succes!
  •  
    • 158 mesaje
    10 Iul 2006, 19:25
    0 0
    Fetele ti-au dat sfaturi bune,dar nici un sfat nu e universal valabil.Mai bine du-te la un doctor nutritionist, care va stii mai bine ce e bine PENTRU TINE.
  •  
    • 39 mesaje
    11 Iul 2006, 08:48
    0 0
    exista niste produse pe baza de aloe vera care iti detoxifica organismul si te ajuta sa slabesti fara se te infometezi si fara sa lesini pe strada. Le-am folosit si eu , am slabit 10 Kg si nu le-am mai pus la loc chiar dc nu mai folosesc produsele de 2 ani aproape. Vreau sa precizez ca am facut si exercitii fizice de 2-3 ori pe saptamana in perioada cand luam produsele, dar apoi m-am cam lasat din lipsa de timp.
  •  
    • 29 mesaje
    25 Aug 2007, 13:45
    0 0
    Daca esti hotarata te rog sa ma contactezi pe mess:kattalina67@yahoo.com
  •  
    • 125 mesaje
    25 Aug 2007, 13:50
    0 0
    Stai linistita, Tracy a slabit intre timp.