blond-alb..cum il obtinem?

•  
    • 891 mesaje
    25 Iun 2006, 22:06
    0 0
    ...fara decolorare.
    eu nu am gasit inca o vopsea din care sa imi iasa acesta nuantza dementziala.in skimb,o vad la o groaza de fete.pe cele pe care le-am intrebat,mi-au dat tot felul de repere.unele au mers,altele nu(de ex,vopseaua gerocossen)
    uuuf,voi,blondele mele eve,ce folositzi?
  •  
    • 2778 mesaje
    25 Iun 2006, 22:35
    0 0
    Nu se poate fara decolorare...decat daca ai parul deja foarte deschis si lasi vopseaua foarte mult sa actioneze.Dar lasand vopseaua mult sa actioneze e acelasi lucru cu decolorarea,nu?

Am incercat tot...nu se poate obtine blondul ala de care zici fara decolorare
  •  
    • 3158 mesaje
    25 Iun 2006, 23:20
    0 0
    Eu sunt blonda-alb si mi-am belit parul cu decolorant,crede-ma ca nu merita...
    Insa conteaza culoarea ta naturala,daca esti bruneta nu vei obtine acest blond,orice ai face...
    Eu sunt blond inchis si de aceea prinde f repede vopseaua(palette deluxe nr 100).Cu vopseaua mentionata imi iese un blond-alb insa prietenele mele au incercat si a iesit blond-galbui pt ca erau brunete
    Asa ca daca ai nuanta deschisa la par,merge!
  •  
    • 425 mesaje
    26 Iun 2006, 12:45
    0 0
    am fost ieri la o piscina si am remarcat vreo doua fete blond-alb in cap...arata f interesant de departe (erau si bronzate frumos), dar de aproape, ca de, eram si eu tot bonda, dar curioasa, am constatat ca nu-mi place asa mult...aspectul de papusa prea Barbie nu cred ca m-ar prinde...Eu ma fac cu blond cenusiu foarte foarte deschis de la Garnier si imi prinde f frumos, deschis, dar nu alb...Acum, pe pielea bronzata, mi se pare ca arata si mai bine....
  •  
    • 891 mesaje
    26 Iun 2006, 12:50
    0 0
    eu am o amica care isi decoloreaza doar radaciniile,apoi se vopseste cu o combinatie dintre 2 nuante de la gerocossen.si ii iese acel alb de papusha barbie.se pare k depinde de pigment k la mine nu a prins
    si eu tot cu gargnier ma fac (111) iese ok,dar nu e ceea ce vreau eu
    am incercat si vopseaua aceea de la l'oreal,care promitea blond-argintiu cu suvitze...apa de ploaie!
  •  
    • 147 mesaje
    26 Iun 2006, 15:29
    1 1
    Mergi la un salon care foloseste Wella si cere sa te faca cu Koleston Perfect 12/81. Este exact culoarea pe care o cauti. Eu ma fac cu ea de ani de zile si e super. Nu m-am decolorat niciodata si din saten inchis se deschide perfect. Important este sa foloseasca si oxidantul potrivit...respectiv pt aceasta culoare 12%.
    Bafta!
  •  
    • 147 mesaje
    26 Iun 2006, 15:30
    0 0
    PS; Nu o sa reusiti niciodata cu o vopsea din comert. Poate sa arate bine blondul dupa vopsire, dar dupa ceva timp capata o nuanta de galben oribila.
  •  
    • 201 mesaje
    27 Iun 2006, 01:09
    0 0
    Cand eram in liceu ma vopseam cu Wellaton si iesea blond alb. Insa tin sa mentionez ca parul meu natural este blond-inchis.
    Pe un par saten, nu o sa iasa niciodata blond deschis, daca nu te decolorezi in prealabil.
  •  
    • 891 mesaje
    27 Iun 2006, 13:09
    0 0
    Adina1980,chiar iese blond alb cu wella,nuauntza asta???
    Ca asa..si mie mi se deskide din gargnier,dar nu atat cat vreau eu
    si chiar nu o pot gasi in comert?
  •  
    • 147 mesaje
    27 Iun 2006, 14:37
    0 0
    Da, iese blond alb cu nuanta asta. Nu se gaseste in comert, doar in saloane.
  •  
    • 3158 mesaje
    27 Iun 2006, 18:11
    0 2
    ei fleosc!se gasesc destule bune si in comert,nu neaparat in saloane.Conteaza pigmentul parului.
    Incercati cu pliculete de decolorant londa si oxidant de 12%