machiajul si efectele lui...

  •  
    • 4 mesaje
    27 Oct 2008, 13:34
    0 0
    machiajul si efectele lui...
  •  
    • 0 mesaje
    27 Oct 2008, 14:01
    0 0
    adevarul ca da..machiajul de la o varsta frageda imbatraneste..sunt creme in comert pe baza de lamaie si papadie pentru albire..si asa o sa ai un ten mai uniform la culoare...sau un ceai de mustel si cu cateva picaturi de lamaie e foarte bun sa il folosesti dimineata apoi sa dai cu o crema hidratanta...tenul creol e foarte frumos si multe isi doresc sa il aiba..daca obtii o culoare mata si uniforma o sa fie foarte frumos..si eu sunt creola si am incercat ce am spus mai sus si a avut efect...ai girja de tine si nu mai da cu atat de multe farduri la varsta ta...:) te pupacesc:*
  •  
    • 0 mesaje
    27 Oct 2008, 14:24
    1 0
    eu ma machiez din clasa a 8 si sunt naul 3 la medicina dar nu am prb cu machiajul sunt obsedata ma machiar chiar daca duc si gumoiul sau merg la magazinul din bloc......nimeni nu stiu ma vazut niciodata nemachiata......bineinteles inafara de fam si iub meu..dar eu am ffff mare grija de mine de ten in speciala.......folosesc lotiune tonica de la Amway este extrem de buna creme hidratatnte Amway...masti de fata Amway....fond de ten Amway.far de ochi de obtaji,mascara toate de la Amway..e o firma cam sumpla dar splenidida...ma impac de minune si eu folosesc toate astea de la gama pt ten sensibil......nu am nicio defectiune a fetei dar imi place mult sa fiu aranjata......stiu ca e bn sa folosesti produsele de la acceas firma......seara dupa ce ma demachiez ma ung cu putin ulei de masline pe fata.mi-l hraneste,inmoaie si ii da finete....apoi ma hidratez cu crema...si o data la 2 3 sapt imi fac o masca de argila cu lamaie.......dar esti prea tinerica pt cearcane...riducri etc......incearca niste masri regeneratorii naturale...succes
  •  
    • 2131 mesaje
    27 Oct 2008, 14:59
    1 0
    eu zic ca parerile sunt impartite, si ca unele zic ca fondul de ten nu este bun deoarece nu lasa tenul sa respire, altii spun ca, din contra protejeza f mult tenul ... eu cred ca, daca folosesti o crema hidratanta care coontine f multa apa sii te demachezi corect, o sa ioti fie mult mai bine................ hai sa luam exemplul Cristinei Rus-care stim cu toate ca are un ten de invidiat... de la 15 ani fol creme, machiaje si asta pt ca mama ei era farmacista si a invatat-o cum s isi curate tenul si sa il hidrateze. exista f multe produse..mai mult sau mai putin bune, conteaza sa il gasesti pe cel care ti se potriveste tie si tipului tau de ten AM UITAT si sa iti dau cel de-al treilea secret al fetei si cel mai bun prieten: ULEIUL de maslline face minuni, sa iti dai se seara si te speli dimineata, este bun sio pt maine, corp...absolut orice si face minuni
  •  
    • 366 mesaje
    27 Oct 2008, 16:59
    0 0
    Nu inteleg de ce vrei sa ascunzi tenul natural creol?/ parerile se impart;cred..ca pt un ten normal perfect,care e probabil rar,nu dauneza nimic daca nu este nimic in exces.Tenul uscat are nevoie de multa hidratare,si se incepe de la o varsta cat mai repede.Tenurile mixte,grase:nu sant prea bune cremele se evita fondurile de ten,se folosesc lotiuni. Si pe langa tooate cele:fiecare poate mosteni ceva neplacut care se ascunde greu cu orice produs cosmetic.
  •  
    • 1 mesaje
    6 Apr 2017, 17:45
    0 0
    AuraCOOL said:eu ma machiez din clasa a 8 si sunt naul 3 la medicina dar nu am prb cu machiajul sunt obsedata ma machiar chiar daca duc si gumoiul sau merg la magazinul din bloc......nimeni nu stiu ma vazut niciodata nemachiata......bineinteles inafara de fam si iub meu..dar eu am ffff mare grija de mine de ten in speciala.......folosesc lotiune tonica de la Amway este extrem de buna creme hidratatnte Amway...masti de fata Amway....fond de ten Amway.far de ochi de obtaji,mascara toate de la Amway..e o firma cam sumpla dar splenidida...ma impac de minune si eu folosesc toate astea de la gama pt ten sensibil......nu am nicio defectiune a fetei dar imi place mult sa fiu aranjata......stiu ca e bn sa folosesti produsele de la acceas firma......seara dupa ce ma demachiez ma ung cu putin ulei de masline pe fata.mi-l hraneste,inmoaie si ii da finete....apoi ma hidratez cu crema...si o data la 2 3 sapt imi fac o masca de argila cu lamaie.......dar esti prea tinerica pt cearcane...riducri etc......incearca niste masri regeneratorii naturale...succes

     

    Ma tot intreb cu dracului ai intrat la medicina, ca esti o analfabeta desavarsita, oare le-ai aratat cum te machiezi?
    Acest mesaj a fost editat de către Paula1394: 6 Apr 2017, 17:46