colesterol foarte mare!!!

  •  
    • 1 mesaje
    12 Oct 2006, 15:11
    2 1
    iti multumesc mult de tot nicolle, scuze daca nu asa te numesti. SFATUL tau mi-a ajutat mult sanatatea mea si a familiei mele. t pup si sper sa mai imi dai niste sfaturi

    ID de mess ai

    o zi buna
  •  
    • 22 mesaje
    13 Oct 2006, 21:40
    2 0
    buna
    am un prieten care si-a reglat colesterolul foarte bine cu tratamente naturiste, intra le link http://www.flpaloevera.ro/?r=107
  •  
    • 22 mesaje
    13 Oct 2006, 21:42
    2 0
    buna trimite-mi e adresa de email
    sa-ti trimit un material http://www.flpaloevera.ro/?r=107

    vali
  •  
    • 2 mesaje
    16 Oct 2006, 10:26
    0 0
    Eu am incercat un ceai pe care il gasesti aici http://www.aromaplant.ro/CEA-08_varice-artrite-colesterol-marit.html

    Ceaiul este foarte bun iar pe site www.aromaplant.ro gasesti si indicatii de folosire si modalitati de alimentare in perioada utilizarii acestui ceai pentru scaderea colesterolului
  •  
    • 2 mesaje
    19 Mar 2013, 16:49
    3 0


    Un doctor nu te poate oblga sa iei pilule dar poate sa te determine spunandu-ti ca daca nu le iei vei face infarct si vei muri!


    Am fost pacientul medicului ,,IL DOTTORE Ina Ioana DAMIAN de la policlinica Drumul Taberei 34 din Drumul Tarberei – Bucuresti care mi-a recomandat statine la varsta de 37 de ani pentru un cholesterol de 220-240 timp de 3 ani.

    Am oprit acest tratament cu toate ca desteapta asta ma tot ameninta ca mor daca nu mai iau statinele.

    Cand m-am dus la ea aveam analize perfecte si ma simteam perfect.

    Dupa ce am luat porcariile astea de statine la recomandarea cretinei de mai sus,
    . Rezultatele au fost urmatoarele:


    1-Acidul uric a crescut
    2 – A aparut nisipul la rinichi
    3 – S-a marit ficatul
    4 – Transaminazele au crescut
    5 – Am facut reflux gastric
    6 – A aparut sindromul de colon iritabil
    7 – Am facut gastrita
    8 – A inceput sa m-i se umfle stomacul
    9 – A aparut anemia
    10 – Au aparut extrasistolele
    11 – A crescut nivelul de coagulare a sangelui
    12 – Au inceput sa se distruga globulele rosii
    13 – Mi-a fost afectata capacitatea de concentrare
    14 – Mi-a fost afectata vederea
    15 – Am facut osteoporoza la nivelul picioarelor si coloanei
    16 – Mi-am fracturat piciorul
    17 – Mi-a scazut capacitate la efort
    18 – Am probleme cu prostata

    19 – M-ai aveam un pic si faceam diabet.

    20 – Am facut steatoza hepatica

    21- Mi-au aparut chisturi pe ficat


    Concluzia?????

    Mentionez ca inainte sa iau aceste pilule nu am luat niciodata medicamente deoarece eram perfect sanatos. Acest fapt rezulta din analizele efectuate inainte de a lua statine.
    Toate analizele mele erau perfecte si ma simteam perfect. Colesterolul era 240 (dar sa nu uitam ca in toate cartile de medicina editate inainte de 1995 colesterolul avea valoarea maxima 280)
    Tin sa precizez ca luam pastille care scadeau colesterolul si-mi crestea alarmant trigliceridele si invers. Dupa ce am renuntat la aceste mizerii colesterolul a revenit la normal, trigliceridele la fel, ficatul s-a micsorat, transaminazele au scazut, anemia s-a ameriolat.
    Dar in continuare am ramas cu extrasistole, o usoara anemie., colon iritabil, gastrita, reflux gastric, osteoporoza iar capacitatea de concentrare imi este afectata, probleme cu prostate.
    Nimic nu mai este cum era inainte. Dintr-un om vesel si sanatos am devenit un om bolnav si trist.
    Absolut tot ce am patit rezulta din analizele medicale efectuate in tot acest timp.
    Toate discutiile sunt constructive mai ales cand se bazeaza pe fapte reale nu pe supozitii.

    Cu cat scriem si informam mai mult cu atat cei care citesc isi pot apara viata si sanatatea atat a lor cat si a celor dragi.

     

  •  
    • 128 mesaje
    22 Mar 2013, 15:24
    1 0
    Buna ziua,
    pentru readucerea valorilor colesterolului la normal va recomand Colesterol, 1-2 capsule de 3 ori pe zi, tinctura Colesterol 20-40 de picaturi intre mese si ceai Colesterol 3-4 cani de ceai pe zi.

    Este recomandata excluderea din alimentatie  a grasimilor saturate si a grasimilor trans (untura, unt, margarina, oua, branzeturi grase, carne grasa, mezeluri), reducerea consumului de dulciuri si produse de patiserie.

    Consumati in cantitati moderate grasimi nesaturate din uleiuri vegetale presate la rece (de masline, floarea soarelui, sofran, porumb, soia, in, rapita, canepa, nuca, dovleac) si nuci, alune, migdale, caju, fistic, seminte de floarea soarelui si de dovleac neprajite. De asemenea consumul de alimente bogate in fibre scade colesterolul : cereale integrale, fulgi de cereale, taratele de ovaz, leguminoase (fasole, linte, naut, soia), ciuperci, fructe, legume.

    Consumati zilnic cel putin 2 litri de apa pentru a stimula functia excretorie.

     Pentru accelerarea efectelor se poate realiza o cura de sucuri naturale de fructe si legume sau de cruditati pe durata unei saptamani sau 2-3 luni.

  •  
    • 2 mesaje
    29 Apr 2013, 09:39
    0 1
    Ina Ioana DAMIAN!
    Daca ajungi la mana ei doar Dumnezeu te mai salveaza!

    Farmacia poate vindeca?
    Este cea mai bună întrebare la care cu regret trebuie să spun că nu poate vindeca. Nu pot însă să las acest răspuns doar aşa simplu ci va trebui să explic.
    În farmacie sunt câteva medicamente indispensabile care sunt necesare, dar foarte puţine: antibiotice, digitalină, morfină, insulină, etc. Numărul acestora nu depăşeşte 20. Restul şi sunt peste 20.000 de medicamente sunt inutile şi toate medicamentele sintetice pot să producă îmbolnăviri grave, chiar cancer sau deces. Nu există în toată farmacia nici un singur medicament care să vindece o afecţiune oricât de mică şi să nu producă efecte secundare, mult mai grave.
    Deci răspunsul este clar – produsele farmaceutice nu pot vindeca nimic, dar pot îmbolnăvii. Atunci de ce se mai produc? Pentru că sunt aducătoare de profit. Industria farmaceutică a ajuns pe locul doi în lume în ceea ce priveşte profitul realizat. Prima este industria de armament. De asemenea tot pe locul doi este în producerea deceselor, tot după industria de armament.
    Industria farmaceutică este o firmă comercială care nu este interesată să vindece ci să-şi vândă produsele. Aspirina produsă la început din coajă de salcie costa puţin dar era sigură şi nu îmbolnăvea de stomac. Acum se face sintetic cu vagoanele anual peste 8.000 de vagoane şi costa de 100 de ori mai mult decât materia primă+ manopera+ utilaj+cheltuieli de vânzare. Deci se câştigă la fiecare tabletă de 99 ori mai mult decât se investeşte. Că te poate îmbolnăvii şi au fost multe cazuri chiar mortale este altceva care de fapt nu interesează pe nimeni când se discută de beneficiile enorme care le aduce.
    Medicul este cel care dă reţete, ori dacă dă reţete mai scumpe este şi el sponsorizat şi premiat. Dacă vă dă coajă de salcie, salcia nu-i dă premiu, dar vă calmează dvs durerea, fără efecte secundare.
    Facultatea de medicină însă este sponsorizată de Industria farmaceutică şi medicul se poate limita doar la administrarea medicamentelor. Medicii din păcate nu cunosc plantele, pentru că nimeni nu este interesat să se cunoască cu toate că de sute de ani s-au folosit cu succes şi au vindecat mulţi oameni, dar nu au produs bani ca şi medicamentele. De asemenea se face un deserviciu industriei farmaceutice dacă se consumă plante.
    Deci dacă medicul nu are decât medicamentele din farmacie la îndemână atunci este normal că nu poate vindeca. Medicamentele din farmacie ameliorează simptomele şi atât, ca să nu mai spun că produc şi alte afecţiuni grave, dar în nici un caz nu vindecă. Deci dacă medicul nu are cu ce să vindece nu poate vindeca. Uitaţi-vă la ieşirile din spital şi veţi vedea că scrie foarte clar: ameliorat, nu vindecat.
    Producătorii de medicamente tratează simptomele bolilor pentru care plătiţi, fără să vindece vreodată.
    Acum puteţi să răspundeţi şi dvs clar. Într-adevăr medicamentele din farmacie nu vindecă, deci farmacia nu are cum să vindece pentru că nu are cu ce. Dar din păcate nici medicii pentru că nici ei nu au alt arsenal decât cel din farmacie.
  •  
    • 5035 mesaje
    29 Apr 2013, 12:00
    1 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 34 mesaje
    31 Iul 2015, 23:09
    1 1
    Buna tuturor,
    Trigliceride: 1831 -> 1 luna si jumatate de tratament cu suplimente din SUA -> trigliceride 205, SAU CU ALTE CUVINTE
    Colesterol: 340 -> 1 luna si jumatate de tratament cu suplimente din SUA -> colesterol 157
    Info: 0746 259 276
  •  
    • 199 mesaje
    2 Oct 2017, 12:48
    0 1

    Trebuie sa scapati repede de aceasta problema pentru ca puteti sa va afectati sanatatea inimii. Va recoamnd sa tineti in continuare regim, dar puteti grabi scaderea colesterolului consumand un ceai pe baza de moringa, este foarte bun pentru detoxifiere, dar si pentru scaderea colesterolului. Se numeste Moringa VitaliTea de la Bio Lebensbaum, il gasiti pe farmaciaortomoleculara.ro. Eu il consum de ceva timp si am scapat de problemele de sanatate si de colesterolul marit.

  •  
    • 13 mesaje
    17 Aug 2018, 11:16
    0 1
    Colesterolul asta se pare ca incepe sa se puna pe artere inca din copilarie. Incet, incet in 20 - 30 de ani se acumuleaza destul de mult.....
  •  
    • 64 mesaje
    12 Nov 2018, 10:50
    0 1
    DE multe ori daca terenul genetic este unul favorabil se va acumula colesterolul . Defapt colesterolul rau si trigliceridele sunt importante. Degeaba ai colesterolul in limite normale daca cele doua sunt peste limita. De altfel doctorii nici nu mai recomanda colesterolul total la analize. E ca la diabet. Degeaba ai glicemia pana in 100 daca rezistenta la insulina e mare. Tot prediabet-diabet se cheama.....

  •  
    • 64 mesaje
    12 Nov 2018, 10:50
    0 1
    DE multe ori daca terenul genetic este unul favorabil se va acumula colesterolul . Defapt colesterolul rau si trigliceridele sunt importante. Degeaba ai colesterolul in limite normale daca cele doua sunt peste limita. De altfel doctorii nici nu mai recomanda colesterolul total la analize. E ca la diabet. Degeaba ai glicemia pana in 100 daca rezistenta la insulina e mare. Tot prediabet-diabet se cheama.....