Anticonceptionalele la ore fixe?????

  •  
    • 38 mesaje
    21 Iun 2006, 18:57
    0 0
    Stiu de site-ul ala k anticonceptionale..Asa mi-a spus si doc care e moderator pe forum(dupa 7 zile,sunt protejata garantat)..insa,mi-e in cont. teama..mi-e frica sa risc asa.O sa mai astept totusi..macar 1 sapt jum ..Ms pt sfat
  •  
    • 34 mesaje
    21 Iun 2006, 18:58
    0 0
    Buna Fetelor!
    Si eu am fost recent laginecolog, o tipa super cu stagii si docatorat in Franta, care m-a speriat cu posibilitatea de a nu mai putea face copii dupa 3 ani de anticonceptionale; a zis ca are paciente care si la 2ani au ramas infertile( nu a revenit ovulatia nici la 1 an de intrerupere a administrarii medicamentului. Mi-a recomadat sa fac 6 luni pauza de anticonceptionale, sa ma protejez cu spermicide(Contracept M) sau prezervativ, iar dupa 3 luni de intrerupere sa-mi monitorizez temperatura pentru a afla daca am ovulatie. Am aproape 30 de ani si sincer nu ma asteptam la vestea ca fara a fi rams niciodata gravida sa nu pot face copii!!!
  •  
    • 510 mesaje
    21 Iun 2006, 19:24
    0 0
    multumesc mult a_da.asta incerc sa le explic si eu dar nu prea ma intelege lumea.pe aici se crede ca anticonceptionalele sunt cele mai bune lucruri existente.
  •  
    • 2039 mesaje
    21 Iun 2006, 20:05
    0 0
    Daca ai o cat de mica problema (de care probabil nici nu stii) inainte sa iei pilule, anticonceptionalele o vor agrava de 10 ori!
    Eu zic sa aveti mare grija ce faceti cu anticonceptionalele astea! Ginecologii in general le lauda insa toti ceilalti doctori sunt mai mult impotriva lor! Sunt totusi niste hormoni cu care te indopi fara ca organismul tau sa aiba nevoie de asa ceva!
  •  
    • 510 mesaje
    21 Iun 2006, 22:32
    0 0
    adik,ce fel de probleme?
  •  
    • 854 mesaje
    22 Iun 2006, 00:10
    0 0
    a_da, din cate stiu eu, spermicidele au siguranta de 50%. iar dupa ce iei anticonceptionale, am auzit ca eesti foarte fertila. eu una nu as risca sa folosesc spermicide.