Liceul...Geanta sau ghiozdan ?

  •  
    • 0 mesaje
    12 Sep 2008, 13:09
    2 1
    Liceul...Geanta sau ghiozdan ?
  •  
    • 0 mesaje
    12 Sep 2008, 13:13
    0 2
    si sora mea trece in clasa a 9 si si-a cumparat geanta pentru liceu sper ca ti-am fost de folos paaaaaaaaaaa
  •  
    12 Sep 2008, 13:30
    1 2
    eo sp ca e mult mai practik o geanta
  •  
    • 0 mesaje
    12 Sep 2008, 13:50
    1 0
    BUNA:)))) PAI UITE SI EU TREC A 9 A ....SI LA LICEU AVEM UNIFORMA...SI ITI DAI SEAMA CA LA COSTUM CU CAMASA....NU SE POTRIVESTE RUCSACUL....ASA CA MI-M LUAT O GEANTA DIN PIELE....O GASESTI IN TOMIS MALL....DACA ESTI DIN CONSTANTA,SAU IN ORICE MALL.....DAR DACA NU AI UNIFORMA POTI ALEGE CE VREI---CU CE TE SIMTI MAI COMFOTRTABIL....POOOP ^___^
  •  
    • 1 mesaje
    12 Sep 2008, 13:53
    3 0
    salut, sunt de parere ca e mult mai practic un rucsac dragut. eu am avut si geanta in liceu, dar am renuntat repede. acuma daca esti genul de persoana constiincioasa care isi duce la liceu cartile si caietele din ziua respectiva, atunci clar ai nevoie de un rucsac, iar daca ai un caiet pt toate materiile poti sa-ti iei linistita geanta :). un plus pt rucsac ar fi acela ca iti tine spatele drept, de la geanta daca ai prea multe in ea o sa ai un umar ridicat din cauza greutatii. iti recomand rucsacul/ghiozdanul. multa bafta in inceputul de an scolar
  •  
    • 0 mesaje
    12 Sep 2008, 15:56
    1 0
    eu un am si geanta si ghiozdan.. (oricum nuprea imi car manualele) :D :))...cand is imbracata mai sport iau ghiozdanu...cand mai eleganta iau geanta :P
  •  
    • 0 mesaje
    13 Sep 2008, 02:12
    0 0
    Eu as alege un ghiozdanel foarte elegant si gingas asa...eu tot pe a 9a trec dar nu am ales nici ghiozdan nici geanta ci mi-am cumprat 3 carpete foarte dragutze si inacelas timp serioase...:) :D
  •  
    • 1 mesaje
    16 Mai 2017, 13:28
    0 0
    Ghiozdane, Rucsacuri, Genti scolare rezistente, comode, cu design deosebit pentru fete sau baieti, confectionate din material impermeabil, dintr-o gama larga de teme creative si culori. Ghiozdane, Rucsacuri sau Genti scolare sunt ergonomice cu o distributie optima a greutatii, cu burete moale pentru permiterea circularii aerului si protejarii spatelui. Bratele ferme ale ghiozdanelor sunt ajustabile cu burete gros ce protejeaza umerii.

    https://www.rik.ro/rechizite-scolare/ghiozdane-rucsacuri-genti-scolare.html
    Acest mesaj a fost editat de către Adrianalin: 16 Mai 2017, 13:31