parintele " minune"

  •  
    • 909 mesaje
    13 Iun 2006, 08:36
    0 3
    buna dragele mele eve. va scriu pt. ca sunt putin confuza in legatura cu un subiect destul de " complex" - religia. voi ce credeti? este vorba despre un preot din piatra neamt, care da sfaturi ( daca le pot numi asa)prin telefon. eu am sunat pt. ca a sunat si cumnata mea, si vreau sa va spun ca amandurora ne-a spus lucruri care chiar se petrec la noi in case. l-am intrebat pe preot daca deschide cartea, ca prea nimereste unele chestii, dar mi-a zis ca nu. oare , altfel, cum sa stie lucruri pe care nu i le spui? pt. indeplinirea dorintelor, mi mi-a dat sa tin un fel de post de 40 de zile, luni, niercuri, vineri, si sa-l mai sun peste 2 saptamani si-mi va spune daca mi se indeplineste ceea ce-mi doresc eu. voi ce credeti?
  •  
    • 2292 mesaje
    13 Iun 2006, 08:46
    1 2
    O fi preotul ala care l-au dat aseara la Antena 1???!
  •  
    • 909 mesaje
    13 Iun 2006, 08:47
    0 0
    si , respectivul ce facea?
  •  
    • 1478 mesaje
    13 Iun 2006, 08:47
    2 3
    1- este puterea credintei ca se va implini ce doresti(este puterea mintii tale)
    2-depinde ce doresti sa se implineasca
    3- asa cum multi dintre noi avem senzatia de deja-vu(vise in care ne aflam inlocuri necunoscute,etc pe care apoi le recunoastem in realitate..etc) asa unii o pot face voluntar.
    nu este vrajitorie, este extrasenzorial

    nu te ruga pentru ce vrei ci pentru ceea ce este bun si potrivit pentru tine.
    daca tu il vrei pe barbatul x si de fapt el nu este asa cum il vezi tu acum, insa il primesti ...ce faci?
  •  
    • 553 mesaje
    13 Iun 2006, 08:58
    0 1
    facea masaj

    eu una si-asa nu credeam in preoti si vad ca din ce in cee mai multi preoti au luat-o razna
  •  
    • 469 mesaje
    13 Iun 2006, 08:58
    1 0
    mariana,

    ce fel de post?
  •  
    • 2825 mesaje
    13 Iun 2006, 09:03
    0 0
    Klarisse,am vrut sa vad emisiunea, dar am uitat.Ce fel de masaj facea?Erotic, cu aiasma?Si le punea pe babe sa -i faca lui, sau privea cum isi faceau ele. ? Eu cred in Dumnezeu,dar nu cred in preoti.
  •  
    • 553 mesaje
    13 Iun 2006, 09:07
    0 0
    da doremy le punea sa faca tot felul de ritualuri vrajitoresti, sa-si rada parul pubian sa-l arda si sa-l puna pe prag in mancarea barbatului in bautura, ca acesta le va iubi mai mult si dupa ce -l spurca pe bietul om sa mearga la preot sa-i dea cu mir si agiazma, preotul femeii....si invers....repetand de cateva ori " sa te speli bine...bine acolo jos inainte sa vii" un spurcat.
  •  
    • 1478 mesaje
    13 Iun 2006, 09:07
    2 0
    unii preoti uita ce meserie si-au ales.
    nu facea masaj ci niste porcarii.
    abera ca un libidinos.

    preot era si parintele Argatu care este posibil sa fie canonizat.
    nu putem jigni memoria sau harul unor preoti adevarati din cauza unor lichele.
  •  
    • 5941 mesaje
    13 Iun 2006, 09:10
    0 0
    daca iti spunea ce se petrece la tine in casa vezi ca ai nimerit la securitate nu la un popa! cred ca ai tastat gresit numarul..sau au baietii legatura directa
  •  
    • 909 mesaje
    13 Iun 2006, 09:10
    0 1
    pana la urma, nu stiu daca trebuie sa crezi in preot. credinta, cred eu, ar trebui sa fie in Dumnezeu, puterea divina, nu in oameni.
    Preotii sunt trimisii lui Dumnezeu pe pamant, si chiar cred ca unii dau sfaturi bune si se roaga pentru noi.
  •  
    • 1014 mesaje
    13 Iun 2006, 09:11
    4 1
    Gandul EXISTA, si ca urmare are forta realitatii.

    Sunt foarte multe de spus.
    Sub denumirea generica de paranormal se afla de fapt fenomene absolut NORMALE, dar care scapa incercarii noastre de a le explica pe calea logicii aristoteliene.

    Presupun ca directia spre acest parinte ai obtinut-o dupa o intrevedere cu Viorel Pop.

    Cred ca este benefic sa urmezi sfaturile primite. Propria ta gandire pozitiva va crea un baraj de protectie impotriva atacurilor negative din interiorul si exteriorul tau si, daca este ingaduit, vei obtine ceea ce este spre binele tau.
  •  
    • 79 mesaje
    13 Iun 2006, 09:13
    0 0
    este vb cumva despre parintele ciprian de la manastirea sihastria din neamt?
  •  
    • 1014 mesaje
    13 Iun 2006, 09:13
    0 0
    In timp ce scriam au aparut si alte postari.

    Ceea ce am spus este valabil daca este vorba de preotul spre care indruma Viorel Pop.
  •  
    • 14 mesaje
    13 Iun 2006, 09:36
    0 2
    Marriana, vreau si eu nr. de telefon a preotului.
  •  
    • 734 mesaje
    13 Iun 2006, 10:02
    1 0
    marriana, daca ai nevoie de ajutor divin, de ce nu te rogi pur si simplu?
    iar daca vrei sa te sfatuiesti cu un preot cu har, mergi la biserica, eventual la mai multe, si sigur vei gasi un parinte de incredere. auzi, sa-i spuna ce se petrece la ea in casa, dar ce e ala, ghicitoare?
  •  
    • 5941 mesaje
    13 Iun 2006, 10:04
    0 0
    corect! BISERICA NE ASCULTA! CHIAR IN CASELE NOASTRE!
  •  
    • 344 mesaje
    13 Iun 2006, 10:15
    0 1
    marriana, te rog din suflet sa/mi dai si mie nr. de telefon al parintelui. poti sa/mi scrii la adresa ginname_2006@yahoo.com. multumesc!
  •  
    • 8667 mesaje
    13 Iun 2006, 10:15
    0 1
    marianna....preotii trimisii lui dumnezeu pe pamant?!...hai sa fim seriosi...iar preotul are un dar simplu...dupa ce a ascultat n confesiuni deja a prins gustul psihologiei
  •  
    • 5531 mesaje
    13 Iun 2006, 10:41
    1 0
    Hmm...popa clarvazator prin telefon?

    Hai sa va zic eu de ce nu-mi prea plac popii.

    Acu ceva vreme in urma (1 an, cred), ma uitam la 'teveu', la emisiunea aia "Incognito".
    Si vad un reportaj despre un parintzel care a sfintit un magazin de jucarele erotice si - culmea - a primit spaga o crema pentru erectie!

    Cand ma uit mai bine ... era unul din preotii care ma 'asistasera' la cununie, preotul care mi-a botezat fetita...ba mai mult, il si chemasem odata acasa sa faca sfestanie.

    Mi s-a facut rau

    Eh..si de-atunci am prins asa o ciuda pe popii astia (mai ales cei 'de oras') de nu va pot spune.
    Cand ii aud cu vocile alea smiorcaite si nazale, imi vine sa ii plesnesc!

    Incerc insa intotdeauna sa nu generalizez...ca nah, nu e regula sa fie toti la fel. Dar avea dreptate bunica atunci cand zicea ca 'sa faci ce zice popa, nu ce face!'