TE INGRASA TRATAMENTUL CU DUPHASTON?

  •  
    • 0 mesaje
    28 Aug 2008, 18:12
    1 0
    TE INGRASA TRATAMENTUL CU DUPHASTON?
  •  
    • 0 mesaje
    28 Aug 2008, 18:30
    2 0
    Daca e luat numai cateva zile, nu. Daca tre sa iei pentru o perioada mai lunga, da. Te sfatuiesc sa il iei numai daca e necesar intradevar. Mie mi-a facut mult rau, are reactii adverse foarte nasoale.
  •  
    • 3 mesaje
    28 Aug 2008, 21:52
    1 0
    Da...DUPHASTONul ingrasa!!!....eu am tratat un chist 3 luni de zile (ca sa scap de operatie) cu DUPHASTON - chistul a trecut insa eu am ramas cu 10 kg in plus...pe care si acum dupa 5 luni de la tratament ma chinui sa le dau jos!!!!
  •  
    • 16 mesaje
    29 Aug 2008, 02:39
    0 0
    Si eu am avut 10 zile de tratament cu DUPHASTON dar nu m-am ingrasat deloc...eu luam doua pe zi doar! Parerea mea este ca depinde si de organismul fiecaruia!
  •  
    • 0 mesaje
    31 Aug 2008, 13:27
    2 0
    Mie mi-a recomandat duphaston in timpul sarcinii, din prima si pana in luna a 6-a. Nu as putea spune ca m-am ingrasat din cauza lui pt ca,am luat in greutate toata sarcina doar 13 kg. Dupa nastere am dat aproape tot jos imediat intr-o luna.Cred ca depinde si de metabolismul fiecaruia.
  •  
    • 0 mesaje
    1 Sep 2008, 01:55
    0 0
    stiu din experienta unor prietene ca vizita la endocrinolog, care iti da medicamente pe o perioada mai lunga de 1-2 sapt. este crima pentru greutate...deci te ingrasi chiar daca mananci normal..eu zic sa te feresti de asa ceva...sper din tot sufletul ca doctorul la care te-ai dus este ginecolog....dar nu conteaza atat timp cat nu ti-a dat anticonceptionale mai intai......am avut si eu o metroragie acum 4 saptamani, am fost la ginecolog, si mi-a zis ca e de la un chist de 5 cm.....mi-a dat microgynon si e super ok, nu m-am ingrasat de loc, iar menstruatia imi vine cand trebuie. am auzit (aici pe site) ca diane ingrasa...nush ... daca ti-a facut eco si nu ai chist, atunci chiar e de la hormoni....si atunci endocrinologul e solutia (dar o sa iei in greutate cateva kg, depinde si durata tratamentului, si de corpul tau...si aici nu ma refer ca aspect)......oricum, sper ca se va rezolva problema curand :* take care :-)