Cum scap de infectie, de mancarime, usturime? Cunoasteti un doct

•  
    • 0 mesaje
    5 Iul 2008, 00:11
    0 0
    Cum scap de infectie, de mancarime, usturime? Cunoasteti un doctor bun in Bucuresti
  •  
    • 3 mesaje
    5 Iul 2008, 13:38
    0 0
    In primul rand trebuie sa faceti tratamentul in acelasi timp dar pe timpul tratamentului sa nu aveti contact sexual. Apoi lenjeria de corp trebuie spalata f bine la o temperatura mare pt. dezinfectare. S-ar putea ca tratamentul sa fi avut efect de prima data dar unul din voi a luat-o iar si a transmis-o celuilalt! Se poate face de la igiena precara, sau de la o toaleta publica (servici sau terase), sau de la amant sau amanta! Pentru a diminua mancarimile pe perioada menstrei pune in apa cu care te speli in zona intima putin otet - asta diminueaza infectia iar in unele cazuri chiar scapi de ea!!! Bafta!
  •  
    • 224 mesaje
    5 Iul 2008, 13:58
    0 0
    Pt macarimi incearca sa te speli cu apa in care sa dizolvi o lingura de carbonat sau bicarbonat de sodiu,o spalatura pe zi cu irigatorul si de cate ori e necesar spalat extern(spalaturile cu irigatorul nu sunt bune sa fie facute des pt ca iti afecteaza flora care protejeaza).Micozele prefera mediul acid si daca vii cu bicarbonatul sau carbonatul,nu mai au mediul de dezv. bun.Mai este bun si o solutie cu permanganat de potasiu,f slaba,sa aiba o culoare roz,eventual alternezi carbonatul cu permanganatul.Atentie ca daca sol de permanganat e prea concentrata poate provoca arsuri.Aceste substante le gasesti la farmacie.De asemenea,daca esti adepta medicinii naturiste poti face ceai de coada soricelului si galbenele,cu marul lupului(ac se gaseste greu),si faci spalaturi vaginale cu ac ceai.Ar fi bine sa fii putin atenta la alimentatie pt ca si cu asta mentii mediul pt proliferarea micozelor.Nu vreau sa te sperii dar sa stai o perioada lunga cu astfel de problema,nu e bine deloc.Daca doresti si alte amanunte poti sa imi dai m p.Sanatate multa si succes.
  •  
    • 2 mesaje
    5 Iul 2008, 14:02
    0 0
    Este indicat sa urmezi tratamentul prescris de medic si tu si partenerul tau. Sa stii ca de o micoza nu scapi asa usor. Odata ce o ai, e foarte posibil sa treaca la tratament, ca mai apoi sa revina iar. Poate fi recurenta. Si asta se datoreaza anumitor factori care determina aceasta micoza sa se dezvolte. Trebuie sa fi foarte atenta la igiena: lenjerie des schimbata si din bumbac, de evitat tampoanele intravaginale, spala-te numai cu sapun special dedicat zonei intime (asa fac si eu) si nu insista foarte mult, mai ales inauntru. Cand ai mancarimi din astea ingrozitoare poti sa te speli cu apa cu bicarbonat de sodiu (stiu asta de la stagiile de gineco), de otet nu am auzit. Daca faci mai des e bine sa iei lunar un Flucovim de 150mg si asa preventiv, nu iti face nici un rau. Colpita poti sa faci si de la prezervativ, sau de la tratamente cu antibiotice sau si anticonceptionale. E bine sa consumi iaurt si mai putine dulciuri. La strand nu sta cu slipul ud pe tine! Tre' sa ai mare grija de tine, sa incerci mai mult sa previi decat sa tratezi si daca mai mergi la un medic ar fi bine sa ii ceri o testare pt Clamydia, caci aceasta e responsabila de infertilitate si uneori chiar trece neobservata si e depistata prea tarziu. Iti doresc multa sanatate!
  •  
    • 7 mesaje
    6 Iul 2008, 04:29
    1 0
    Buna seara Roxana, Numele meu este Doina, de profesie sunt priholog, si sunt specializata international pe probleme de nutritie celulara avansata.- Ce pot eu sa-ti recomand este sa te focalizezi pe cresterea imunitatii organismului tau, dar.....nu cu stimulente ci cu materie prima pentru organism, mai concret cu pachetul de antioxidanti carotenoid complex flavonoid complex cruciferus plus, care sunt fabricate in Marea Britanie, si contin numai substanta protectiva din 32 de legume si fructe rosii, portocalii, vinetii si crucifere, ce oferra protectie completa la nivel celular, activarea imunitatii pe cele trei linii virusi, bacterii si microbi si posibilitatea unica, demonstrata stiintific, ca fiind biocompatibila, deoarece discutam de materie prima numai din lantul alimentar uman, si nu extrase din samburi sau coji ci doar din partea comestibila,....deci materia prima cea mai scumpa plus tehnologia de ultima generatie, de care dispune aceasta sursa de sanatate. Mai multe informatii pot sa-ti ofer la telefonul 0740.17.88.49 sau chifandoina68@yahoo.com, si pot sa te asigur ca daca vei lucra pe carentele organismului tau in ceea ce priveste prezenta acestior nutrienti esentiali in dieta zilnica, pe un interval de minim 3 luni, ....de fapt intre 3 si 6 luni, ....rezultatele vor fi cele pe care tu le doresti, deoarece boala este un efect ,....dar daca tu mergi pe recomandarea descrisa mai sus, ....lucrezi pe cauza....si in acest fel ...efectul dispare prin eliminare.- Produsele pe care ti le-am prezentat mai sus nu se gasesc in magazine, nici in farmacii, ele sunt pe comertul la comanda, prin sistem mlm, eu pot sa te ajut sa beneficiezi de produsele acestea la pretul cel mai mic direct de la depozit, ....si nu la dublu pret - pretul de catalog - la care probabil ca le-ai putea lua si din alta parte.- Fii beneficiara directa a produselor si vei vedea ca ai facut cel mai mare pas posibil , in ceea ce priveste redobandirea si pastrarea starii de sanatate, creat si propus de cei mai buni doctori din lume ,...stand acasa,....aici in Romania.- Astept sa ma contactati pentru a va da celelalte informatii cu privire la achizitionarea preoduselor in discutie.- Va doresc multa sanatate!!!!.....si astept de la dvs. un semnal in acest sens.-