Tinctura de Branca Ursului

•  
    • 201 mesaje
    5 Iun 2006, 17:31
    0 0
    Buna.Eu sufar de frigiditate si mi s-a recomandat tinctura de Branca Ursului.
    Voi ati incercat? Oare poate avea efecte adverse?
    Multumesc
  •  
    • 1272 mesaje
    5 Iun 2006, 18:47
    0 0
    eu nu am folosit, dar am citit ca s-a discutat des pe forum despre aceasta.
    nu cred ca are reactii adverse, sau cel putin nu am auzit!
    unele fete scriau ca folosesc aceasta pentru a ramane insarcinate, la unele a avut efect, la altele nu, dar reactii adverse nu am auzit
  •  
    ts
    • 109 mesaje
    5 Iun 2006, 19:44
    0 0
    Nu are reactii adverse. Pentru frigiditate poti incerca sa iei si capsule de ginger.
  •  
    • 309 mesaje
    5 Iun 2006, 23:03
    1 0
    Eu am citit ca tinctura de napraznic e ft. buna.Nu am incercat-o,cu toate ca sufar de aceeasi problema,dar daca stie cineva ceva concret,nu din auzite sau citite,asteptam informatii.E groaznic,sa stiti!!!!!!!!
  •  
    • 334 mesaje
    6 Iun 2006, 12:24
    0 0
    Ce este mai exact frigiditatea? NEputinta de a avea orgasm vaginal, sau lipsa totala a placerii in timpul actelor sexuale?
  •  
    • 293 mesaje
    6 Iun 2006, 15:17
    0 0
    Eu iau tinctura si nu am observat nimic suspect(daca vei citi prospectul vei vedea ca nu-s contraindicatii doar in cazul celor gravide)si ma simt destul de bine...eu aveam alta probl....O poti lua cu incredere...Daca mai ai nelamuriri ma poti intreba.
  •  
    • 162 mesaje
    6 Iun 2006, 16:26
    0 0
    este foarte buna si pentru femei si pentru barbati....garantat..iti pot si un nr de tel..este un tip in bihor care se ocupa cu asa ceva....la plafar sunt prostii..si pe piata mai este un spary extraordinar ptr aceasta problema.....D-l Albut ptr tinctura...in Bifor0722953839, dar faci comanda si iti trimite prin posta si ptr spary in bucuresti Oana Suciu..are si site..iti poate da multe informatii despre spray 0722246178. Multa sanatate! Poti spune ca suni din partea lui Marius Dinca!
  •  
    • 201 mesaje
    6 Iun 2006, 16:47
    0 0
    Buna. Pt alexia_u2ta, prin frigiditate eu inteleg lipsa totala a libidoului si a orgasmului (de orice fel).
    Multumesc mult pentru mesaje!
  •  
    • 201 mesaje
    9 Iun 2006, 17:06
    0 0
    Revin pe acest topic deschis acum vreo 2 zile.
    Am cumparat tinctura de Branca Ursului si ma simt INGROZITOR! Cred ca am facut o mare prostie..Sper sa nu ajung la spital.
    Imediat dupa ce beau solutia, ma doare capul, transpir si ametesc.
    Cred ca am sa o arunc direct la cos, pt ca in prospect spune ca nu are reactii adverse.
    Daca s-a mai confruntat cineva cu astfel de probleme, il rog mult sa imi spuna.
  •  
    • 31 mesaje
    10 Iun 2006, 01:42
    0 0
    Andra80, nu renunta la tinctura de branca ursului, te doare capul si te simti rau deoarece aceasta tinctura (printre alte efecte pe care le are) este si hipotensoare . Pentru ca iti scade tensiunea ametesti si transpiri. Am patit acelasi lucru cand am luat-o pentru o anexita destul de suparatoare. Din cate am citit ( si am si simtit ), chiar are efect afrodisiac, asa ca eu zic sa nu abandonezi tratamentul.

Pentru cei hipotensivi, branca ursului se administreaza intotdeauna impreuna cu maghiranul. Iti redau mai jos ce am gasit eu pe un alt site; am facut exact ce scrie acolo si nu am mai avut nici o problema:

“Vei lua maghiran de 3x/zi dupa doza de branca-ursului.
    Cum se administreaza maghiranul
    O lingurita de pulbere de maghiran (il gasiti in mai toate magazinele naturiste, chiar si in cele alimentare, sub forma de condiment) se opareste cu o cana de apa fierbinte vreme de 15 minute, dupa care se filtreaza si se consuma cat mai cald. Se beau doua-patru cani de infuzie fierbinte de maghiran intr-un interval de timp de doua ore, ceea ce va produce o puternica incalzire a corpului, precum si o senzatie de relaxare in toti muschii. Este bine sa nu facem cantitati mari de ceai dintr-o data, ca temperatura acestuia sa nu scada”

Din ce stiu eu, cu puternic efect afrodisiac mai sunt si Kamaiany (il gasesti la Plafar) si Napraznicul (ceai, capsule, sau pulbere – adica ceai rasnit).
  •  
    • 201 mesaje
    10 Iun 2006, 12:05
    0 0
    Intr-adevar, Shine, eu am tensiunea mica si probabil tinctura a scazut-o si mai mult. Am sa iau si maghiran in paralel si o sa fie bine.
    Mersi mult pt reteta!
  •  
    • 205 mesaje
    15 Iun 2006, 14:20
    1 2
    am luat si eu Branca ursului si nu a avut nici un efect, a luat si sora mea si cumnatul meu, si tot degeaba nu s-a intamplat nimic, nici un efect nu a avut.