Ce inseamna cand la un test de sarcina iti apar doua liniute dar

  •  
    • 0 mesaje
    8 Iun 2008, 03:57
    22 9
    Ce inseamna cand la un test de sarcina iti apar doua liniute dar liniuta de sarcina e foarte stearsa si totusi
  •  
    • 0 mesaje
    8 Iun 2008, 04:27
    3 1
    Nu e neaparat sa fie la fel de intense amandoua(chiar de apare vag cea de a doua liniuta, na ea este acolo:D )... depinde ... dupa cate se vede pare a fi un bebe :D ... in prealabil mai poti face un test, sa vedem acolo daca rezultatul este clar. Succes! :*
  •  
    • 361 mesaje
    8 Iun 2008, 12:22
    1 1
    repeta testul e cel mai sigur si incearca alta firma sau o analiza de sange
  •  
    • 0 mesaje
    9 Iun 2008, 02:21
    0 0
    da, cum zic si fetele, repeta testul. se intampla sa apara si erori si sper sa fie asa (banuiesc ca nu vrei un bebe acum). cumpara de la alt producator. eu personal nu recomand produsele ozone.
  •  
    • 331 mesaje
    9 Iun 2008, 11:11
    3 0
    testele sunt sensibile la bhcg hormonul sarcinii,daca a doua liniuta exista,exista si o sarcina,felicitari! simptomele descrise pot fi de la sarcina,mai exact de la modificrile hormonale care au loc in organismul tau...pt linistea si convingerea ta repeta testul,si sper sa nu te gandesti sa faci avort,poate fi periculos,mai ales ca e prima sarcina (banuiesc)
  •  
    • 3 mesaje
    10 Iun 2008, 22:09
    2 0
    pai cel mai bine este sa mai repeti testul iar cum zici u ca ai calduri cred ca pot fi de la sarcina.. mai repeta testul o data
  •  
    • 1 mesaje
    11 Iun 2008, 14:13
    0 1
    cel mai bine e sa repeti testul scumpa..si cat mai repedeeee!!!!!!!!!!!! daca iasa pozitiv inca o data cel mai bine e sa consulti un medic ginecolog..fara frica:P
  •  
    • 7 mesaje
    11 Iun 2008, 16:49
    0 2
    Nu ai spus ce marca de test ai folosit. Cand am ramas insarcinata, la testul Barza, asa a aparut: oliniuta rosie mai intensa si una mai stearsa.Dar la mine era o alta problema: imi doream f mult un copil. Totusi repeta testul sa fii mai sigura.Si totusi daca nu iti doresti un copil ai mai multa grija pe viitor.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Mar 2018, 06:59
    1 1
    În aceeași situație sunt și eu.Am făcut două teste de sarcină și la amândouă cea de-a doua linie este slabă dar este.Si nu stiu daca să mă bucur sau nu....
    Acest mesaj a fost editat de către Popescuandreea: 16 Mar 2018, 07:26
  •  
    • 1 mesaje
    10 Iun 2018, 21:10
    12 10
    Buna am si eu o intrebare...azi am facut un test sarcina si a 2 line a iesit fff stearsa abia se vede,dupa cateva ore am repetat 2 teste si nu a iesit nimic!dar primul test l-am facut dimineata.astept raspuns