cum sa scap de pete maronii de pe fata? ajutati-ma va multumesc

  •  
    • 0 mesaje
    11 Mar 2008, 10:59
    4 0
    cum sa scap de pete maronii de pe fata? ajutati-ma va multumesc
  •  
    • 31 mesaje
    11 Mar 2008, 11:44
    5 0
    Mergi la un cabinet cosmetic.Se fac gomaje speciale pentru indepartarea acestor pete.Se aplica niste "creme de albit" ,special concepute pentru aceste pete.Iti poti spala fata cu ceai de papadie.Stiu de acest ceai de la cumatra mea,careia i-au aparut astfel de pete in timpul sarcinii.Daca nu reusesti sa rezolvi problema cu creme ,gomaje,inseamna ca ficatul tau sufera de o afectiune.Incearca sa-ti faci niste analize,cu alte cuvinte sa descoperi cauza aparitiei acestor pete.
  •  
    • 203 mesaje
    11 Mar 2008, 14:04
    4 2
    Petele de pe fata sunt aparute ca urmare a excesului de melanina,aceeasi problema o am si eu. Iti recomand crema depigmentanta de la skincode si o crema pentru protectie solara pe care o vei folosi zilnic fie ca este soare afara fie ca ploua .... La mine a dat rezultate.
  •  
    • 15 mesaje
    11 Mar 2008, 15:13
    0 0
    Mergi de urgenta la medic,petele care sunt pe fata(poate ai si pe maini...)sunt si pe FICAT........Sanatate !
  •  
    • 0 mesaje
    13 Mar 2008, 21:58
    0 0
    Incearca cu zeama d lamaie o sa dea rezultate f bune, dar so folosesti regulat ..si o crema de protectie solara 50 ;) o sa dea rezultate pt k m'am confruntat cu aceeasi problema.
  •  
    • 4 mesaje
    14 Mar 2008, 00:45
    0 0
    Noua formula a Cremei contra petelor,, Albaten Elmiplant'' este acum mai eficienta, pentru a raspunde mai bine nevoilor pielii patate-----incearca si o sa ai rezultate mai rapide decat cele naturiste.O gasesti in farmacie sau farmacie naturista,
  •  
    • 0 mesaje
    14 Mar 2008, 00:52
    1 0
    Tamponarea sau ungerea cu bitter suedez. * Se spala dimineata si seara tenul cu un tampon de vata inmuiata bine in infuzie concentrata de musetel (2-3 linguri de planta la 250 ml apa). * Se spala tenul cu zer (de la branza proaspata de vaci sau iaurt) timp de 30 de zile. * Se spala fata cu o pasta din doua linguri de apa calda si o lingura de tarate de grau. Se lasa sa actioneze cateva minute si apoi se spala. Tratamente interne: * Se poate folosi concomitent cu tratamentul extern o infuzie din doua linguri de sunatoare si doua de papadie, la un litru de apa clocotita. Se bea cate 1/3 cana cu o jumatate de ora inaintea meselor principale.
  •  
    • 84 mesaje
    30 Oct 2018, 08:59
    1 1
    M-am confruntat cu pete maronii pe fata ani intregi. Am incercat tot felul de creme, insa nimic. Apoi, am ajuns la un medic dermatolog foarte bun ce mi-a recomandat tratamentul Cosmelan in doua faze. Mai intai am facut un tratament Cosmelan intr-un cabinet medicat specializat, apoi am continuat cu aplicarea cremei Cosmelan 2, care este un produs dermocosmetic care se poate aplica doar la recomandarea medicului. Pot spune ca sunt mai mult decat incantata. Nu mai am pic de pata. Crema o poti comanda de pe produse-frumusete.ro