A NASCUT CINEVA DE AICI DE 2 ORI PRIN CEZARIANA?

  •  
    • 37 mesaje
    5 Feb 2008, 17:34
    12 18
    A NASCUT CINEVA DE AICI DE 2 ORI PRIN CEZARIANA?
  •  
    • 0 mesaje
    5 Feb 2008, 17:37
    1 5
    imi imaginez ca va este teama dar mergeti inainte va doresc succes
  •  
    • 47 mesaje
    5 Feb 2008, 17:41
    4 1
    Si eu am nascut prin ceazariana doi baieti (care sunt mari acum). Nu-ti fie frica e la fel ca la prima. Ai grija doar sa nu te agiti prea mult in ultima luna de sarcina. Multa sanatate si sa ne spui si soua cand nasti.
  •  
    • 366 mesaje
    5 Feb 2008, 17:46
    4 4
    Nu ai sanse sa nasti normal?dupa cum stiu,dupa 3 ani de la cezariana poti naste normal.Nu am avut parte numai 1 data la cezariana...imi pare rau ,ca nu cunosti senzatille de pe cealalta parte.Dumnezeu v-a avea grija de tine,Tu numai sa fii atenta si controlata.Iti doresc sanatate si numai bine,scapare usoara.(daca nu mai ai de gand sa nasti si v-a fi cezariana pori cere legarea trompelor oficial,si nu mai ai nevoie de anticonceptionale)
  •  
    • 21 mesaje
    5 Feb 2008, 17:51
    4 3
    mama a nascut prin cezariana
  •  
    • 0 mesaje
    5 Feb 2008, 18:10
    1 2
    am nascut acum 7 luni a doua oara prin cezariana.e la fel ca prima data: aceleasi dureri post operatorii, aceeasi perioada de recuperare...nimic nou.
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2008, 18:16
    1 0
    eu nu sunt mamica dar va urez nastere usoara daca aveti de gand sa nasteti asa iar daca nu sa va refaceti cat mai repede si fara probleme
  •  
    • 1 mesaje
    5 Feb 2008, 18:33
    3 2
    Am aproape 38 de ani, am nascut prin cezariana doi baieti, la o diferenta de 10 ani si jumatate unul de celalalt. Pe cel de-al doilea l-am nascut in urma cu 10 luni. Tin sa iti spun ca pt mine cea de-a doua cezariana a fost muuuult mai usoara decat prima. M-am recuperat in numai 2 zile, pe cand la prima timp de o saptamana nu am stiut pe ce lume sunt. Doctorita cu care am nascut a doua oara mi-a spus ca este f important psihicul in momentele respective si cred ca are mare dreptate. Oricum, recuperarea depinde f mult de anestezie, de substanta care ti se injecteaza si de medicul care o face. Acum exista anestezice mult mai performante, dupa care te poti recupera usor, fara sa ai stari de rau sau dureri de cap. Eu zic sa nu mai fii asa ingrozita, nu ai nici un motiv. Te asigur ca totul va fi bine.
  •  
    • 3 mesaje
    5 Feb 2008, 23:07
    6 1
    eu nu an nascut niciodata dar imi inchipui ca este cel mai frumos pe lume sa aduci in viata un bebel nastere usoara iti doresc si sa ne anunti si pe noi cand vei naste
  •  
    • 6273 mesaje
    5 Feb 2008, 23:52
    2 3
    Eu am nascut de doua ori prin cezariana. L aprima a mai fost cum a fost, dar la a doua vad ca ori de cate ori se schimba vremea ma doare, dar nu iau in seama durerea, avand in vedere ca am nascut o MINUNE DE COPIL CARE A VRUT SA TRAIASCA SI SA STEA LANGA MINE.
  •  
    • 0 mesaje
    6 Feb 2008, 01:00
    0 2
    Am nascut copii normal, dar prin cezariana cred k este mult mai greu.
  •  
    • 24 mesaje
    6 Feb 2008, 01:13
    0 9
    nasterea prin cezariana este cea mai putin dureroasa,fata de o nastere normala,nu-ti fa grija cunosc persoane care a nascut prin cezariana al doilea copil si totul a fost bine,
  •  
    • 0 mesaje
    6 Feb 2008, 02:17
    2 1
    "Nu exista cale spre pace; pacea este calea."
  •  
    • 177 mesaje
    6 Feb 2008, 11:06
    2 0
    am o prietena care a nascut de 3 ori prin cezariana la interval de 3 ani, are 3 fetite superbe....nu-ti fie frica, nu cred ca e mai greu decat la prima
  •  
    • 0 mesaje
    6 Feb 2008, 22:05
    1 1
    Eu inca n-am nascut :)
  •  
    • 0 mesaje
    8 Feb 2008, 01:52
    2 1
    Da, am in familie: nu e nimic special daca esti sanatoasa fizic..
  •  
    • 0 mesaje
    8 Feb 2008, 13:01
    2 0
    Am nascut de doua ori prin operatie cezariana si vreau sa-ti spun ca a doua oara a fost mult mai usor decit prima data. Am stiut la ce sa ma astept, psihicul a fost foarte bun si am trecut totul cu brio. Cele doua operatii le-am facut in urma cu 34 si respectiv 31 de ani si de atunci nu am avut nici un fel de probleme din cauza lor.Asa ca iti doresc sa treci cu bine peste a doua cezariana, sa ai copii frumosi si sanatosi!
  •  
    • 1 mesaje
    15 Mai 2018, 00:33
    1 0
    Buna si eu as dori raspuns la intrebarea asta deoarece si eu trebuie sa nasc tot prin cezariana a doua oara.
  •  
    • 1 mesaje
    23 Mai 2018, 13:55
    0 1
    .. Si eu va urma sa fac a 2 a cezariana .. Si nu stiu cum sa o "întâmpin" Din cate stiu nu trebuie să declanșeze contractiile .. Adevarat ??! .. eu nu am un doctor care ma are in evidenta .. la prima sarcină. A tot facut controale la privat . Dar de născut a fost la stat .. dar acum nu stiu cum sa fac .. Am o cunostinta care a născut duminica care a trecut si a avut doctorul ei ptr a naște ,nașterea a fost programată .. duminica s a dus sa nască si doctorul ce crede ti ca ia spus ?? ... Ca nu poate veni ca este bolnav .. Si aceasta cunostinta plătite doctorul înainte.. Si a născut cu alt doctor .. cat pe ce sa l iau si eu pe acest doctor ca sa poata sa ma evidențieze cu sarcina .. Eu prima oară a născut cu un dr de gardă.. . Si nu stiu cum sa fac . Ca nu se mai poate sa ai incredere nici in doctori ăștia ... pe.mine cel mai.mult ma i tereseaza.cu cezariana asta .. sa nu stau asa mult. Ca din cate am citit nu trebuie stat până în ultima clipă nu trebuie să declanșeze acele contradicții ..
    Acest mesaj a fost editat de către Mazilu_Catalina: 23 Mai 2018, 23:02