cum pot sa ma ingras 7 kg?

  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 21:54
    13 5
    cum pot sa ma ingras 7 kg?
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 22:22
    15 8
    mananca si tu in fiecare dimineata miere cu drojdie(taic)margarina si paine cate o felie in fiecare dimineata timp de 2 saptamani iar daca crezi ca te-ai ingtasat cat trebuie opresti dieta mult succes mierea se amesteca cu drojdia inainte cu 3 zile pentru a se macera iar dupa aceea incepi sa mananci dimineata cu margarina si paine
  •  
    • 650 mesaje
    29 Ian 2008, 22:24
    3 1
    in primul rand trebuie sa ne spui si varsta. eu am 30 de ani si pana acum 2 luni aveam 47 de kg la 164 cm.sincer , pe mine nu ma deranja ,insa, ca sa-ti dau un sfat ce sa-ti spun: papa mai mult si daca tot nu te ingrasi fa-ti niste investigatii. pot fi multe cauze .
  •  
    • 0 mesaje
    29 Ian 2008, 22:55
    4 1
    in primul rand nu te-as sfatui sa te ingrasi 7 kg hai maxim 5 iar in al doilea rand du-te la nutritionist daca nu vrei sa-ti iei hormoni nu te obliga nimeni sa iei dar inainte consulta un endocrinolog asa se numeste dr care se ocupa cu astfel de cazuri succes
  •  
    29 Ian 2008, 23:06
    1 1
    ar trebui sa consulti un medic; nu te lua dupa sfaturi de la x si y ca nu merg toate la fel; fiecare organism reactioneaza diferit si decat sa te complici ...
  •  
    • 64 mesaje
    29 Ian 2008, 23:07
    3 0
    Dar nu esti foarte slaba, eu zic ca 3 kg ar fi de ajuns.Daca cumva gasesti vreo metoda de ingrasare sa ma anunti si pe mine ca si eu as vrea sa mai pun vreo 3 kg pe mine.
  •  
    • 2 mesaje
    29 Ian 2008, 23:11
    4 0
    eu cred ca a-r fi bine sa nu tii nici o dieta deoarece esti prea tanara ,iar mai tarziu cand o sa apara primul bebe a-i vrea tu sa mai dai jos si nu mai poti.decizia i-ti apartine
  •  
    • 12 mesaje
    30 Ian 2008, 00:16
    6 1
    a mai fost zilele acestea o intrebare de acest gen.faci un amestec de samburi de nuca cu miere din care mananci pe fiecare dimineata o lingurita doua.trebuie sa-ti planifici un orar de masa,sa nu sari micul dejun,la 10 un fruct,intre 12-14 masa de pranz neaparat felul1,felul2,desert,iar seara cina pana in ora 21.cu siguranta daca faci asa intr-o luna o sa vezi rezultatele.consuma multe fructe si apa.(bineinteles nu in acelasi timp ca iese altceva:))
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2008, 00:17
    2 1
    Polenul ajuta mult la ingrasat si este si foarte sanatos.
  •  
    • 10 mesaje
    30 Ian 2008, 01:37
    4 2
    poate asa este constructia ta nu ai ce-i face stiu ca pinea ingrasa,sucurile...
  •  
    • 3 mesaje
    30 Ian 2008, 03:07
    2 0
    Mananca tarziu in noapte Mananca noaptea de cate ori ti se face foame. In acest mod poti castiga cateva kilograme in plus, insa este foarte important ca dupa masa sa te relaxezi pentru a lasa organismul sa asimileze eficient
  •  
    • 0 mesaje
    30 Ian 2008, 12:10
    2 1
    si eu acum vreo doua luni aveam 48 kg cu o inaltime de 1,62 si nu imi placea de mine deoarece eram prea slaba,ca si tine imi doream sa ma ingras si acum am 53 kg.mentionez ca inainte de a ma ingrasa aveam o viata foarte activa,plecam dimineata si ajungeam acasa noaptea.am facut o pauza cu vacantele de sarbatori si am depus 5 kg.insa din pacate mi-am reluat activitatile,plus ca sunt in sesiunile(iar eu daca ma stresez slabesc foarte mult)si deja am inceput sa slabesc.din acest motiv cred ca depinde foarte mult de organism (spre ex sora mea este grasa si se chinuie foarte mult sa slabeasca,tine tot felul de cure,slabeste putin dupa care pune la loc)si este niecesara interventia unui nutritionist
  •  
    • 3 mesaje
    30 Ian 2008, 12:37
    5 0
    draga mea eu am acum 36 ani si 68kg ;cand aveam chiar 28ani aveam 45 kg la 1.62 si doream ca tine sa ma ingras, mancam cate o ciocolata in fiecare zi si mancare cat de multa; sfatul meu este sa renunti la intentia ta de a te ingrasa ; la mine a venit de la sine dupa terminarea facultatii cand serviciul m-a tintuit pe scaun ore intregi pe zi in fata calculatorului iar acum nu mai stiu ce sa fac sa slabesc; fara sa stii chiar esti favorizata a sortii crede-ma ; te pup si nu te ingrasa
  •  
    • 0 mesaje
    30 Ian 2008, 12:52
    1 0
    Trebuie sa tii seama si de mostenirea genetica pe care o ai, daca parintii sunt la fel nu trebuie sa te ingrijorezi. In alta ordine de idei nu este bine sa fortezi limitele pentru ca poti sa cazi in latura cealalta, sa te ingrasi si sa nu stii cum sa mai slabesti. Ai grija cu mancatul prea mult si la ore nepotrivite!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2008, 13:20
    2 0
    parerea mea ca esti bine asa poate n-ai cu cine semana mai plinuta,eu aveam o colega in liceu mult mai slaba decat tine si manca fff mult,dar degeaba ce pot sa-ti zic mananca tot ce vrei,dar daca constructia ta asa este n-ai ce face
  •  
    • 24 mesaje
    30 Ian 2008, 16:25
    3 1
    www.sfatulmedicului.ro
  •  
    • 2 mesaje
    30 Ian 2008, 20:44
    2 0
    eu zic ca ai o greutate buna. eu am 1.68, 46-47 de kg si 24 de ani. eu ar trebui sa ma ingras, nu tu. dar nu reusesc si nici nu ma stresez. avem destul timp sa punem cateva kg pe noi...mai ales dupa un bebe, cum zicea cineva.Stai linistita. te pup.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Dec 2015, 12:32
    8 0
    Salut!!!!  Am si eu o problema am 17 ani 1.80 inaltime si 60Kg ce sa fac sa mai pun inca 5 sau 10 ,,Am citit mai multe mesaje in majoritatea scrie sa mananci miere cu drojdie ,,,ce ziceti?si cum se face miere de albine sau zahar cu drojdie??
     
  •  
    • 7959 mesaje
    14 Dec 2015, 13:46
    2 1
    De ce sa te ingrasi? Mai tarziu o sa vrei sa dai jos kilogramele puse, mai bine mergi la sala si modeleaza-ti corpul.
    Daca totusi vrei sa pui grasime mananca fast-food, mananca si noaptea si baga dulciuri.
    Parca vad ca apari pe eva cu alt topic cum sa te opresti din ingrasat...
    Eu as alege sala in locul tau. Bafta!
  •  
    • 4 mesaje
    27 Iun 2016, 20:38
    1 0
    Sincer te-as sfatui sa iti scoti ideile astea din cap avand in vedere ca toate fetele se chinuie sa slabeasca dar pe de alta parte te inteleg , nu suntem niciodata multumite de corpul nostru indiferent cum ar arata acesta. Trebuie sa stii ca slabitul si ingrasatul se bazeaza doar pe principiul calories in vs calories out , asa ca pentru a lua in greutate este nevoie sa iti maresti aportul caloric. Avand in vedere ca 3500 de kcal echivaleaza cu jumatate de kg , te vei ingrasa un kg la 2 saptamani daca iti maresti numarul de calorii consumate cu cate 500 pe zi . Depinde insa de tine cat de departe vrei sa duci procesul de ingrasare , dupa un timp fiind necesar sa iti maresti si mai mult numarul de calorii consumate, altfel vei stagna la o anumita greutate . Incearca sa consumi suplimente alimentare ( batoane cu proteine sau produse asemanatoare ) dar si alimente calorice : banane , avocado , nuci etc.