Am fost diagnosticata cu tahicardie sinusala,sunt emotiva si ma

  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2008, 19:19
    6 7
    Am fost diagnosticata cu tahicardie sinusala,sunt emotiva si ma supar repede,ce e de facut?un tratament ceva?
  •  
    • 24 mesaje
    17 Ian 2008, 19:26
    1 2
    Tahicardia sinusala este o crestere normala a frecventei cardiace ce are loc atunci cand nodul sinusal (stimulatorul natural al inimii) genereaza impulsuri electrice mai repede decat normal. Se produce datorita activitatii fizice, stresului sau a febrei. Nu necesita tratament. Mai rar, boli precum anemia (numar scazut de globule rosii) sau hipertiroidismul pot fi cauze ale tahicardiei sinusale. In aceste cazuri, tahicardia sinusala dispare odata cu tratarea bolii.
  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2008, 20:22
    2 2
    uite aflu si eu de ce sufar.am citit ce a postat si tata si imi cam gasesc durerile in ce explicati voi,numai ca la mine nu se manifesta cu lesin.in fiecare seara am probleme si nu pot dormi deoarece ma doare inima si nu am respiratie.daca ma duc la medicul de familie ma i-a in ras
  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2008, 20:43
    2 2
    spunei doctoritei tale sa mearga la plimbare .daca tu din fire esti mai sensibila nu ai cum sa eviti supararile .poate ar trebui sa iti faci niste analize mai amanuntite,dute la un psiholog ,tear invata sa nu mai pui la suflet tot si sa te superi,ar putea sati dea si niste calmant.
  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2008, 21:41
    1 2
    De obicei,tahicardia sinusala,nu necesita alt tratament decat cel specific afectiunii de baza,cand acesta exista,recomandat de medic!
  •  
    • 10 mesaje
    18 Ian 2008, 00:03
    0 1
    cosulta mai bine alt medic caci este totusi sanatatea ta ca doar cred ca exista ceva medicamente pt asa ceva!!!Sanatate
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2008, 10:53
    3 1
    Eu cred ca daca ai astfele de probleme cu emotivitatea , n-ar fi rau sa te consulti si cu un psiholog pentru a-ti da mai multa incredere in tine, in ceea ce faci, in ceea ce simti!
  •  
    • 1 mesaje
    1 Ian 2019, 05:54
    3 9
    Am si eu tahicardie sinusala, vreau sa stiu daca,pe viitor pot aparea complicatii. Am 18 ani, am descoperit asta in noiembrie 2017. Vor fi complicatii?