Stie cineva in cat timp ti se acorda un credit la BRD?

  •  
    • 0 mesaje
    14 Ian 2008, 21:19
    1 5
    Stie cineva in cat timp ti se acorda un credit la BRD?
  •  
    • 4487 mesaje
    14 Ian 2008, 21:40
    1 5
    Prea repede nu cred ca il iei. Daca nu ai nici un credit facut, sau daca ai si il platesti in timp, ai sanse mari de a se ti se da un credit. Dar in 24 de ore??? M-as mira sa ti-l dea asa de repede. Daca ai facut un credit mai bine faci o refinantare la creditul respectiv. La asta ti se da intradevar in 24 de ore. Dar mai mult ca sigur ca nu iei nici un credit in 24 de ore. Sau o singura banca ti l-ar da in 24 de ore si asta este Raiffeissen Bank. Ei sunt mai cooperanti fata de alte banci. Eu am fost si sunt fff. multumita de ei.
  •  
    • 0 mesaje
    14 Ian 2008, 21:40
    1 0
    Ai auzit de Pro credit bank..? In ultimul timp s-au mai relaxat creditele dar, atentie: nu faci credit decat daca ai neaparata nevoie: si sa nu faci decat in valuta in care ai negociat Contractul de munca... Adica in lei daca iti iei salariul in lei... Si sa nu-ti faci ratele egale: Bancile nu au grija de interesul tau: mare atentie la achitarea dobanzii, altfel te trezesti ca ti-au luat banii de dobanda inainte si banii datorati la urma.
  •  
    • 0 mesaje
    14 Ian 2008, 21:52
    2 3
    TATA A FACUT RECENT UNUL LA BRD,INSA EL MAI AVEA UNUL ACOLO SI DIN ACEST MOTIV A DURAT FOARTE PUTIN.ASA NU STIU CAT ITI VA LUA ,DAR CRED CA VEI GASI DESTULE INFORMATII CU PRIVIRE LA ACEASTA NELAMURIRE A TA PE SITEUL LOR.CAUTA-L PE GOOGLE
  •  
    • 8 mesaje
    14 Ian 2008, 23:36
    3 1
    nu am facut eu, dar am auzit ca aprox in 2 zile, dupa ce ai bagat toate actele.
  •  
    • 10 mesaje
    14 Ian 2008, 23:39
    2 0
    Depinde ce suma ai nevoie ...daca ai cu ce sa garantezi plus ca in Romania chiar daca te duci la banca chiar daca te duci camatari ( vb lui MBadea) tot mai avantajoasa esti daca iei de la camatari . Sora mea a facut credit pentru o casa .bine inteles dupa 9 luni tot nu i-au dat ..dupa tumbe de tumbe ..nu merita sa faci credit in Romania ..Nu fa asa o prostie ...pop
  •  
    • 4 mesaje
    15 Ian 2008, 00:23
    2 2
    lucrez ca si consilier financiar,sfatul meu este sa apelezi la Bank post si sa iei un credit in chf adica franci elvetieni ,credema este foarte profitabil pentru oricine si se aproba cam in 8-10 zile maxim
  •  
    • 0 mesaje
    15 Ian 2008, 10:32
    6 1
    BRD, este o banca serioasa si buna. Eu am luat credite de la ea. Valoarea creditului se acorda in functie de salariul trecut in cartea de munca. Iti trebuie copie dupa cartea de munca, o adeverinta cu veniturile, copie dupa certificat casatorie, daca este cazul, buletin, ultima factura de la utilitati. Se acorda in 24 de ore, adica de pe o zi pe alta. Trebuie sa mergi la banca si un consultant iti va explica ce ai de facut. Au programe care iti prezinta desfasuratorul ratelor, dobanzii si alte comisioane. In acest moment este bine sa iei credite in lei si nu in valuta pentru ca a crescut cursul valutar. Bafta si numai bine!
  •  
    • 75 mesaje
    15 Ian 2008, 16:23
    0 0
    E adevarat...in 24 de ore din momentul in care am avut dosarul complet si depus am primit si creditul...insa depinde si de valoarea creditului si mai ales de functionari pentru ca am dat si peste oameni nepasatori si badjocoritori...
  •  
    15 Ian 2008, 21:23
    1 0
    de regula in 24 de ore, adica dupa o zi pe alta (asta in conditiile in care dosarul tau este complet, adica ai adeverinta completata, copie dupa cartea de m unca, o factura de utilitati si copie BI).
  •  
    • 24 mesaje
    16 Ian 2008, 21:50
    0 1
    la bcr in 24h
  •  
    • 1 mesaje
    27 Mai 2016, 10:59
    10 1
    De 3 zile aștept sa mi se dea un răspuns în legătură cu o refinanțare ce tot spuneți ca vi se acorda în 24 de ore E o minciuna
  •  
    • 4 mesaje
    1 Dec 2017, 21:37
    0 1
    Ce se întâmplă cu depozitele de la banca Carpatica care a devenit Patria bank anul acesta?Va multumesc
    Acest mesaj a fost editat de către Luppy: 1 Dec 2017, 21:38