DOCTOR BADIU ALEXANDRU MUNICIPAL

  •  
    • 163 mesaje
    17 Mai 2006, 14:24
    0 0
    Vali Coman (tind sa cred ca asta e numele tau) in locul d-lui doctor te-as da in judecata pt defaimare...mai ales ca ai avut si inspiratia sa-ti faci contul cu numele tau...te-as da in judecata si ti-as lua si ultimul banut pt calomniile pe care le faci.

    Pt ca daca nu ar fi fost calomnii cu siguranta ca ai fi chibzuit mai bine si ai fi vazut ca se pot depunde sesizari la Colegiul Medicilor, la Directia de Sanatate Publica si alte institutii si ai fi putut sa-l dai in judecata pe doctor daca ar fi fost asa.

    Si dragile mele doamne ce bine ar fi daca nu ati mai crede un om doar asa, dupa vorbele pe care le spune - si mai mult dupa greselile gramaticale GRAVE pe care le face

    Una din doamnele care sunt pacientele acestui doctor ar fi bine sa-l instiinteze si pe dansul de existenta acestui forum si mai ales de acuzatiile care i se aduc (in lipsa) de acest stimat domn Vali Coman. asta ca macar acel doctor sa poata raspunde intr-un fel inainte de a-i fi facuta reputatia ferfelita de un necunoscut cu grave deficiente de cultura.
  •  
    • 371 mesaje
    17 Mai 2006, 15:01
    0 0
    lasa-ne domnule cu greselile de gramatica; daca eu as fi o femeie amarata, fara bani de paine, cu 2 clase si ar treb sa nasc, sa inteleg ca nu am decat sa crap daca nu dau bani la doctor? Si nici nu il pot da in gat ca,vezi Doamne, nu stiu gramatica?
  •  
    • 3528 mesaje
    17 Mai 2006, 15:08
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4487 mesaje
    17 Mai 2006, 15:09
    0 0
    Iar eu i-as da in judecata pt. toate spagile pe care le iau acesti doctori. Unde scrie cat trebuie sa platesti pt. o nastere? Unde scrie ca trebuie sa dai bani ca sa-ti schimbe asternuturile cat timp esti in spital? Unde scrie cati bani trebuie sa dai la o operatie? Si sunt n exemple. UNDE DRACU SCRIE ASTA??? Imi spune cineva???
  •  
    • 1280 mesaje
    17 Mai 2006, 15:17
    0 0
    ce sa spun reputatie terfelita!

    la durerea femeii aleia nu te gandesti? Si cine face greseli gramaticale are dureri si are voie sa le exprime. Durerea nu tine de gradul de cunoastere al gramaticii.

    Cert este ca e jale sa ai nevoie de ajutor medical de Paste, de Craciun, Revelion, meciuri etc.
  •  
    • 1946 mesaje
    17 Mai 2006, 15:37
    0 0
    don'soara katy a scris: "Si dragile mele doamne ce bine ar fi daca nu ati mai crede un om doar asa, dupa vorbele pe care le spune - si mai mult dupa greselile gramaticale GRAVE pe care le face"
    aloooooo draguta corect este dragele
    nu "dragile "
  •  
    • 248 mesaje
    17 Mai 2006, 15:45
    0 0
    Astfel de doctori, si sunt destui din pacate, ar trebui dati in judecata (pentru ca la Colegiul Medicilor totul se musamalizeaza, inteleg), macar justitia poate face dreptate. Nu se mai poate ca in tara asta atatia oameni sa sufere nevinovati (avand singura "vina" de a se fi imbolnavit) iar doctorii sa primeasca doar "avertizari" sau alte de-astea. Poate daca s-ar crea un precedent in care doctorul ar fi dat in judecata si ar plati pentru greselile facute, toti doctorii s-ar gandi de 2 ori inainte sa faca oamenii sa sufere.
  •  
    • 909 mesaje
    17 Mai 2006, 15:49
    0 0
    corect !!!! dati in judecata , si pe deasupra, daca mai poti, sa-i si cotonogesti sa le sara fulgii !!!
  •  
    • 244 mesaje
    17 Mai 2006, 16:09
    0 0
    Vali, felicitari pt. bebelus si ma bucur ca si mama este ok.
    Acum sa-ti spun ceva... sa zici merci, sotia ta a fost un caz fericit, chiar daca a suferit imens, din pacate mama mea nu a avut acelasi noroc, tocmai pt. faptul ca spaga a fost data cu intarziere, asa ca bucurati-va de viata, dar este bine ca ai pomenit despre acest,,asa zis doctor'',

    acum pt. duduia cu critica, se pare ca nu ai avut inca probleme cu doctorii din Romania, sa vezi ce ,,amabili'' sant unii dintre ei...nu mai vb. daca nu sti...
  •  
    • 371 mesaje
    17 Mai 2006, 16:21
    0 0
    cred ca "madam" katy asta, doldora de "cultura" o fi si ea vreo doctorita care isi ingrasa p...a de la spaga luata de la nenorocitii care au avut ghinionul sa ii pice in mana.
    Auzi mai dragalasa, da ce ar fi daca drept recompensa acea femeie care a suferit atat l-ar vaduvi, pe viu, de oua ca sa vada si el cum e sa te doara si sa ramai marcat pe viata?
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 16:28
    0 0
    Fetelor acest Vali poate fi real ca si povestea lui iar la fel de bine poate fi inchipuit.
    Invidie sau altceva nu stiu dar ma repet: cunosc femei extrem de selective care au nascut cu dr Badiu, care il recomana oricui, care il considera un om deosebit si in acelasi timp un foarte bun profesionist.
    Pe aceste femei le cunosc foarte bine iar pe acest Vali nu.
    Pe cine sa cred? Ce ati gandi inlocul meu?
    Nu ii iau apararea acestui medic ci spun ceea ce stiu.
    Imi plac lucrurile corecte si de aceea am postat.

    Stiu ca sunt multe femei care au avut de suferit pe urma medicilor iar cu multi ani in urma auzisem de vecina unei prietene care a orbit.
    Stiu multe cazuri, unele sub supraveghere medicala stricta!!!(internate in spital mai multe luni) in care bebelusul a decedat deoarece se depasise termenul.
  •  
    • 1969 mesaje
    17 Mai 2006, 16:40
    0 0
    da, draga katy, da in judecata pentru defaimare un nickname de pe un forum

    bey, cand vad cum se ambaleaza cate una aiurea-n tranvai si arunca in stanga si-n dreapta cu amenintari gratuite, ma umfla si mama rasului, nu alta...
  •  
    • 163 mesaje
    17 Mai 2006, 16:41
    0 0
    Ce ma distrati!
    Ma rog nu ma asteptam la asemenea reactii doar pt o parere postata
    Si pt 'madam' din Ferentari Amme care are un vocabular atat de ales, de abia coborata de la coada vacii si ajunsa 'cocoana mare' la oras te anunt ca nu sunt doctorita, nici pe departe.
    Si dupa cum am observat EU am avut un vocabular respectuos...dar deh, in ziua de azi, si o femeie cu 2 clase (cum s-a exprimat o eva) are dreptul sa-si cumpere un calculator - ceea ce-i trist cu adevarat - mai ales pt tatele coborate in lumea virtuala si care au invatat ce este un forum.
  •  
    • 163 mesaje
    17 Mai 2006, 16:43
    0 0
    Si nu este vorba de o amenintare gratuita - nu mi-as permite sa amenint pe nimeni - pur si simplu am spus ce as face eu daca as fi acel doctor si as vedea ce s-a scris de mine.
  •  
    • 371 mesaje
    17 Mai 2006, 16:44
    0 0
    eh... parerea ta. Vad ca ai reusit sa te autocaracterizezi f bine :lool:
  •  
    • 163 mesaje
    17 Mai 2006, 16:52
    0 0
    In cazul in care nu 'poti' sa citesti corect era vorba despre o sus-numita taranca sau 'doamna' din Ferentari...numita Amme...hm, o fi vorba de tine? nu stiu....ia ghiceste!
  •  
    • 13679 mesaje
    17 Mai 2006, 17:02
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 163 mesaje
    17 Mai 2006, 17:08
    0 0
    Dar Milady totcmai asta e...ca nu am spus ca nu ar fi facut asa ceva doctorul...si mie mi s-a intamplat o faza de genul asta.

    Tot ce am spus eu e ca nu trebuie crezut pe cuvant tot ce se scrie pe forum...poate fi pus postul de un rauvoitor.

    Si ca acest Vali daca intr-adevar are dreptate poate sa se duca sa depuna o plangere.

    Si daca eu as fi acel doctor (care poate fi nevinovat de ceea ce este acuzat) eu l-as da in judecata.
  •  
    • 1969 mesaje
    17 Mai 2006, 17:11
    0 0
    da, katy, daca ai fi acel medic CE ANUME ai face? PE CINE ai da in judecata? uh?...pe vali coman de pe eva. ro??

    pai c elege din tara asta ti-ar permite asa ceva?ce dovezi ai avea ca un anume vali coman te-a defaimat? si cati oameni cu numele asta sunt in lume?

    repet si
  •  
    • 9835 mesaje
    17 Mai 2006, 17:32
    0 0
    katy, invata sa comunici, draga...

    sa te invat eu ce si cum trebuia sa scrii?

    uite asa:

    "dom'le, parerea mea e ca risti ca musiu doctoru' sa te dea in judecata pt ceea ce ai postat aici."