DOCTOR BADIU ALEXANDRU MUNICIPAL

•  
    • 7 mesaje
    17 Mai 2006, 00:58
    0 0
    MA NUMESC VALI C. SI SOTIA MEA A NASCUT LA MUNICIPAL CU DR BADIU ALEXANDRU , ANALIZELE LE-AM FACUT LA CENTRUL MEDICAL UNIREA, SI DE FIECARE DATA II DADEAM CATE 500 MII IN AFARA DE CONSULTATIE IN IDEEA SA FIE DRAGUT CU NOI LA NASTERE, TOTUL FRUMOS ,F AMABIL LA CONSULATII SI IN MOMENTUL CAND A FOST SA NASCA , FIIND IN ZIUA ACEEA DE GARDA LA MUNICIPAL , IN TIMP CE SOTIA AVEA CONTRACTII A SPUS SA O TRIMITA ACASA CA MAI DUREAZA ….. , PANA LA URMA NOI AM INSISTAT SI A RAMAS IN SPITAL (METIONEZ CA EL A FOST DE GARDA 24 ORE ), A TINUT-O TIMP DE VREO 12 ORE IN CONTINUU CU DURERILE DE LA CONTRACTII,A SPUS CA NU ARE DILATARE DAR NU A FACUT NIMIC IN PRIVINTA ASTA (INJECTII, PASTILE ETC..) A LASATO PUR SI SIMPLU SA ASTEPTE..M-AM DUS SI L-AM INTREBAT DE BANI , MI SA SPUS SA IL LASA SA ISI FACA TREABA SI SA MA DUC ACASA SI SA ASTEPT.
    IN TIMPUL ASTA ASISTENTELE CU BANI DATI SI NU SE UITAU LA EA.VREAU SA VA SPUN CA SARACA NU A MAI PUTUT REZISTA SI A DAT 1,5 MIL LA DOCTORA ANESTEZISTA DE ACOLO SA II FACA EPIDURALA.DUPA ANESTEZIE MA SUNAT SI A ZIS CA SE SIMTE MAI BINE ,PE DOCTOR LA SUNAT , IA SPUS PLANGAND CA NU MAI POATE SI EL A RASPUNS CA O SA VINA..MENTIONEZ CA I-AU FACUT 2 DOZE DE ANESTEZIC CA SA O POATA OPERA DUPA MECI CA ERA MECIUL CU STEAUA SI TOTI DOCTORII SE UITAU LA MECI IAR SOTIA MEA CU ANESEZIE FACUTA TIPA IN SALA DE NASTERI. SA NU MAI ZIC CA A AJUNS IN FINAL SA NASCA DUPA 30 ORE DE DURERI.A NASCUT NORMAL DAR A ZIS CA NU MAI VREA COPIL CAT O TRAI DIN CAUZA DOCTORULUI BADIU ALEXANDRU, UN EXEMPLU DE DOCTOR CARE NU ARE CE CAUTA PRINTRE NOI, MAI ALES CA DOCTOR .SA NU MAI ZIC CA SUNT OM SI AM INTREBAT CAT SE DA PT O NASTERE CU EL SI MI S-A SPUS DE CATRE PACIENTE CA IN JUR LA 200 EURO , EU I-AM DAT BANII DUPA , CU TOATE CA NU MERITA ,EU MAI MULT CA ERAU BINE SI SOTIA SI COPILUL.IAR DUPA NASTERE NICI NU A MAI TRECUT SA SE UITE MACAR DACA E BINE , AM MAI AVUT SI PROBLEME CA NU A CURATAT-O BINE SI AM FOST NEVOITI SA CAUTAM ALT DOCTOR CA SA NE REZOLVE PROBLEMA(AVEA UN HEMATOM ) .NU IL RECOMAND LA NIMENI – O SA VA PARA RAU.
  •  
    • 18347 mesaje
    17 Mai 2006, 01:05
    0 0
    Imi pare rau pt sotia ta1
    in primul rand felicitari pt bebe!
    multumim pt atentionare!si cred k tre sa deschidem un topic cu te_dau_in_gat si pt doctori,k ceea ce i s-a intamplt sotiei tale se intampla zilnic in spitalele din Romania.....
    acu pt restul barbatilor din forumul asta!
    ex.duracel si devil:mai exista si barbati care posteaza pe aici,interesati si de altceva decat sex.luati exemplu,fratilor!
  •  
    • 2539 mesaje
    17 Mai 2006, 07:07
    0 0
    felicitari pr bebelus,si suntem alaturi de sotia ta ...saraca ne dam seama prin ce chinuri a trecut.
    Citesc si simt cum ma umplu eu de revolta ,imi dau seama ce simti tu.
    Eu una nu as putea sa las lucrurile asa,chiar si doar pt ca o alta femeie ca sotia ta sa nu mai treaca prin asa ceva.Gandeste-te ca D-zeu v-a ajutat si sunt amindoi sanatosi.Dar nu toate femeile au norocul asta si pot ramanie nenorocite pe viata.
    Nu stiu cum ai avut calmul asta dar eu in locul tau as fi venit cu televiziunea pe capul lor!Este inadmisibil.
  •  
    • 1280 mesaje
    17 Mai 2006, 09:05
    0 0
    groaznic
    un nenorocit
    Din pacate sunt destui medici de tipul asta.
    Poate ca ii trebuia o cezariana nu nastere normala, pt ca nu avea dilatare. Si cezariana tot 200 euro costa si scapa imediat. Probabil ca si bebe a fost afectat la cat s-a zbatut sa se nasca.
  •  
    • 9837 mesaje
    17 Mai 2006, 09:25
    0 0
    vali, felicitari pentru bebe si multa sanatate sotiei tale!

bine ca s-a terminat cu bine...

cat despre medici, stii ce mi-a spus mie unul? ca spaga se da (citez "inainte de operatie, ca la curve", daca vreau sa fiu sigura ca voi fi tratata cum se cuvine.
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 09:27
    0 0
    Nu il cunosc pe acest medic, nu l-am vazut niciodata dar parerile sunt impartite.
    Stiu femei care l-au cerut in mod special(nu stiu daca exista 2 medici cu acelasi nume la spit. Municipal) si au fost extrem de multumite.
    @ din ele erau cu probleme, in sensul ca nu puteau avea copii si au necesitat tratament special.
    Nu contest ceea ce ai scris, dar eu am auzit de la persoane foarte apropiate ca este foarte bun.
    Daca era una singura ma puteam gandi ca este o intamplare dar culmea este ca si l-au recomandat una alteia.
    Imi pare rau pentru problemele suferite de sotia ta.
  •  
    • 909 mesaje
    17 Mai 2006, 09:33
    0 0
    felicitari pt. bebe, sa fie sanatos, sa va bucurati de el, si sa va aduca numai impliniri. Daca dr. de care vorbesti este un tip foarte solid, brunet, tanar ( 30-35 ani), cred ca stiu de cine vorbesti. Eu acum 2 ani am facut o intrerupere de sarcina cu un astfel de dr. si vreau sa spun ca am vazut moartea cu ochii. I-am platit 4.500.000 lei ( acum 2 ani !) si nu mi-a facut anestezie !!! Mi-a facut avortul in viu, nu stiu cat a durat dar cred ca mai mult de 20-25 minute, si mi-a mai si zis ca daca tip ma lasa pe masa si pleaca, ca nu
    vrea sa auda nici un sunet. Am indurat totul cu stoicism pr. ca nu aveam ce face, dar in momentul cand a terminat, am facut si o cadere de calciu din cauza durerii, nu-mi mai simteam nici mainile , nici picioarele. E absolut inuman,
  •  
    • 909 mesaje
    17 Mai 2006, 09:40
    0 0
    pt. ceea ce a facut sotiei tale, ar merita sa-i faci o reclamatie Colegiului Medicilor.Nu e posibil sa se poarte asa cu pacientii, asta dupa ce au tupeul ( medicii, in general)sa ceara mita de la obraz, cand practic, sa te aiba in ingrijirea lor este OBLIGATIA lor !!! Pt. asta au depus un juramant ! Dar BANII sunt mai importanti decat orice juramant, nu? Halal de profesionisti ce avem ! De asta poporul roman isi merita soarta pe care o are, ( cu conducatori cu tot )ca tot a permis unor indivizi ca acestia sa invarta pe degete o societate intreaga!
  •  
    • 728 mesaje
    17 Mai 2006, 09:43
    0 0
    Felicitari pentru bebe. Din pacate situatia descrisa de tine se regaseste in multe spitale din tara asta. Sustin ideea de a face un topic cu numele tuturor doctorilor de doi lei care pur si simplu isi baga picioarele in profesia asta si te mai si jupoaie de bani. Asta ca sa simti ca traiesti in Romania.
  •  
    • 2539 mesaje
    17 Mai 2006, 09:48
    0 0
    no_ua aici nu se pune problema incompetentei,poate fi un medic foarte pregatit dar este INUMAN ce a facut.
  •  
    • 2539 mesaje
    17 Mai 2006, 09:50
    0 0
    MEDICUL vroia sa se uite la meci la tv!!este inadmisibil!
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 09:52
    0 0
    Este prima data in 8 ani cand aud asa ceva despre el.
    Repet nu il cunosc, nu stiu daca este aceeasi persoana(dr Badiu, Municipal, Ginecologie)dar daca este unul si acelasi am auzit numai laude la adresa lui.
    Stiu ca nu a fost ieftin dar stiu ca unor persoane le-a facut niste perfuzii care au calmat orice durere.
    Stiu ca este foarte bun, ocupat mereu si foarte prietenos.
  •  
    • 4487 mesaje
    17 Mai 2006, 09:55
    0 0
    Poate este prietenos doar cu altii, nu cu toata lumea. Dar este inadmisibil sa faci asa ceva. Am mai scris, ar trebui dati in judecata sau dati afara. Unii sunt niste jigodii...
    Felicitari pentru bebe si sa fiti sanatosi toti. Ca am inteles ca sotia ta a ramas cu cateva probleme de la nastere. S-au rezolvat? Multa sanatate.
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 09:57
    0 0
    Sunt de acord ca multi medici te lasa sa mori sau te trateaza cu sictir.
    Problema este ca, daca acest medic Badiu nu ar fi existat 2 copii nu s-ar fi nascut.
    Nu stiu ce sa cred, dar cred ca asa cum in cuplu trebuie sa existe o compatibilitate asa este si in viata de zi cu zi.
  •  
    • 1188 mesaje
    17 Mai 2006, 10:01
    0 0
    Felicitari, Vali, pentru bebe!

Ai facut bine ca ai postat aici , cred ca nici o viitoare mamica nu va risca sa mearga pe mana acestui medic dupa cele povestite de tine.
    Din nefericire , sunt multi ca el si nu intotdeauna se afla in timp util...
    Sanatate multa sotiei, concentrati-va asupra copilului si incercati sa uitati experienta nefericita de la nastere.
    Numai bine!
  •  
    • 909 mesaje
    17 Mai 2006, 10:05
    0 0
    din moment ce este MEDIC ti se pare normal sa fie prietenos doar cu unii pacienti? de asta s-a facut medic, sa ingrijeasca pe TOATA LUMEA, indiferent daca au sau nu bani. si apoi, chestia cu " e scump"... cum adica? un doctor, care e obligat sa SALVEZE VIETI, ca doar de asta si-a ales meseria, e normal sa fie scump? cred ca normal ar fi sa nu CEARA nici un leu de la pacienti, dar ei, jigodiile, dupa ce le bagi si pe " gura si pe fund" - scuzati-mi va rog expresia, tot ei au tupeul sa te trateze in sictir.
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 10:11
    0 0
    Eu am spus prietenos in sensul ca nu te trateaza cu pastile doar ci se poarta frumos cu tine.
    Un medic bun te trateaza bine nu numai datorita competentei medicalke ci si dincauza felului de a se purta cu tine.
    Una este sa mergi la un medic foarte bun dar artagos si alta la cineva calm care iti zambeste.
  •  
    • 2539 mesaje
    17 Mai 2006, 10:14
    0 0
    "daca acest medic nu ar fi existat 2 copii nu s-ar fi nascut"...se poate dar si pentru ca acest medic exista doua fiinte puteau sa moara.Medicul nu tb sa trateze dupa compatibilitate.A depus un juramant.
  •  
    • 909 mesaje
    17 Mai 2006, 10:18
    0 0
    no_ua - am inteles f. bine ce ai vrut tu sa spui, insa, ca medic, este sau nu normal sa se poarte civilizat cu toti pacientii? de ingrijiri medicale, cred ca nici nu trebuie sa mai discutam ca normal ar fi sa-si dea toata silinta pr. toti, fara preferinte. am urmarit din cand in cand pe Discovery o emisiune despre animale, cum sunt gasite prin toate coclaurile, salvate, ingrijite, tinute in adapostul de animale pana le gasesc stapan. si acum te intreb : de ce in State dr. salveaza si ingrijesc pana si animalelel fara stapan, iar in Rom. nu ii intereseaza nici macar de OAMENI?
  •  
    • 1478 mesaje
    17 Mai 2006, 10:19
    0 0
    Sunt perfect de acord dar sa nu uitam ca toti suntem oameni.
    Nu este admisibil ca un medic sa trateze cum vrea si pe cine vrea dar acesti 2 copii au necesitat tratament si supraveghere speciala.
    Stiu un caz al unui super medic, mediatizat care era gata sa schilodeasca un copil.
    A avut nevoie de ani buni de recuperare datorita indiferentei medicului.
    Desi merge la scoala nu este total recuperat dar va fi.