DR BADIU ALEXANDRU

•  
    • 7 mesaje
    17 Mai 2006, 00:56
    1 0
    MA NUMESC VALI C. SI SOTIA MEA A NASCUT LA MUNICIPAL CU DR BADIU ALEXANDRU , ANALIZELE LE-AM FACUT LA CENTRUL MEDICAL UNIREA, SI DE FIECARE DATA II DADEAM CATE 500 MII IN AFARA DE CONSULTATIE IN IDEEA SA FIE DRAGUT CU NOI LA NASTERE, TOTUL FRUMOS ,F AMABIL LA CONSULATII SI IN MOMENTUL CAND A FOST SA NASCA , FIIND IN ZIUA ACEEA DE GARDA LA MUNICIPAL , IN TIMP CE SOTIA AVEA CONTRACTII A SPUS SA O TRIMITA ACASA CA MAI DUREAZA ….. , PANA LA URMA NOI AM INSISTAT SI A RAMAS IN SPITAL (METIONEZ CA EL A FOST DE GARDA 24 ORE ), A TINUT-O TIMP DE VREO 12 ORE IN CONTINUU CU DURERILE DE LA CONTRACTII,A SPUS CA NU ARE DILATARE DAR NU A FACUT NIMIC IN PRIVINTA ASTA (INJECTII, PASTILE ETC..) A LASATO PUR SI SIMPLU SA ASTEPTE..M-AM DUS SI L-AM INTREBAT DE BANI , MI SA SPUS SA IL LASA SA ISI FACA TREABA SI SA MA DUC ACASA SI SA ASTEPT.
    IN TIMPUL ASTA ASISTENTELE CU BANI DATI SI NU SE UITAU LA EA.VREAU SA VA SPUN CA SARACA NU A MAI PUTUT REZISTA SI A DAT 1,5 MIL LA DOCTORA ANESTEZISTA DE ACOLO SA II FACA EPIDURALA.DUPA ANESTEZIE MA SUNAT SI A ZIS CA SE SIMTE MAI BINE ,PE DOCTOR LA SUNAT , IA SPUS PLANGAND CA NU MAI POATE SI EL A RASPUNS CA O SA VINA..MENTIONEZ CA I-AU FACUT 2 DOZE DE ANESTEZIC CA SA O POATA OPERA DUPA MECI CA ERA MECIUL CU STEAUA SI TOTI DOCTORII SE UITAU LA MECI IAR SOTIA MEA CU ANESEZIE FACUTA TIPA IN SALA DE NASTERI. SA NU MAI ZIC CA A AJUNS IN FINAL SA NASCA DUPA 30 ORE DE DURERI.A NASCUT NORMAL DAR A ZIS CA NU MAI VREA COPIL CAT O TRAI DIN CAUZA DOCTORULUI BADIU ALEXANDRU, UN EXEMPLU DE DOCTOR CARE NU ARE CE CAUTA PRINTRE NOI, MAI ALES CA DOCTOR .SA NU MAI ZIC CA SUNT OM SI AM INTREBAT CAT SE DA PT O NASTERE CU EL SI MI S-A SPUS DE CATRE PACIENTE CA IN JUR LA 200 EURO , EU I-AM DAT BANII DUPA , CU TOATE CA NU MERITA ,EU MAI MULT CA ERAU BINE SI SOTIA SI COPILUL.IAR DUPA NASTERE NICI NU A MAI TRECUT SA SE UITE MACAR DACA E BINE , AM MAI AVUT SI PROBLEME CA NU A CURATAT-O BINE SI AM FOST NEVOITI SA CAUTAM ALT DOCTOR CA SA NE REZOLVE PROBLEMA(AVEA UN HEMATOM ) .NU IL RECOMAND LA NIMENI – O SA VA PARA RAU.
  •  
    • 151 mesaje
    17 Mai 2006, 09:32
    0 0
    de acest doctor am auzit acum 8 ani, cand o colega de-a mea, dupa o sarcina dificila, a ajuns in pragul nasterii. de fiecare data a fost atenta cu doctorul, dar in seara cand a fost dusa la spital, acest medic nu a putut fi adus la spital, pe motiv ca era obosit dupa o garda agitata. a fost nevoita sa nasca cu alt medic si n-a mai auzit de badiu.
  •  
    • 767 mesaje
    17 Mai 2006, 13:02
    1 0
    Nu iau apararea nimanui, se intampla cazuri si cazuri. Eu am 3 prietene care au nascut cu el (in ultimii 5 ani) si care nu au avut nicio problema, ci doar cuvinte de lauda...
  •  
    • 175 mesaje
    17 Mai 2006, 23:03
    0 0
    si eu am cotizat pe toata perioada sarcinii ( bijuterii, parfumuri, ceasuri de firma..etc)iar "draguta" de doctorita INDIANA PELIN nu mi-a aranjat cu anestezistul ptr epidurala si a mai venit si in ultimul moment la spital( desi o anuntasem cu 3 ore in urma) asa incat fetita mea nu mai avea oxigen (eu trebuia sa nasc demult) si s-a nascut vanata si vai de ea cu cordonul in jurul gatului (de care nu mi-a zis nici macar la ultima ecografie pe care am facut-o in seara dinaintea nasterii)!!! tot ce a facut aceasta "doamna doctor" a fost sa isi ia plicul cu 200 euro si sa dispara pe usa spitalului ducandu-se in continuare la cabinetul ei particular din drumul taberei, fara sa ii pese ce se intampla cu mine sau copilul meu...a avut grija doar sa imi spuna cui sa dau bani si cati !!! nici nu a avut grija macar sa vorbeasca cu neonatoloaga sa aiba grija de copil avand in vedere ca la mine nu se punea problema banilor, tot ce vroiam era sa fie copilul sanatos...si cand sa ies din spital mi-a spus neonatoloaga ca ii sangereaza buricul copilului si trebuie suturat din nou !!!deci cu alte cuvinte si asa si cu banii luati, asa ca aviz amatoarelor care vor sa nasca cu ea, nu este ceea ce pare!!!!
  •  
    • 2 mesaje
    17 Feb 2010, 14:56
    0 0
    experienta nasterii cu Badiu...CA SI CUM AI FI INGROPATA DE VIE!!!am 38 de ani si am nascut primul meu copil (si ultimul!) acum 5 luni la municipal cu acest Badiu care era de garda (doctorita mea aflata in concediu mi-l recomanda prin telefon "un medic de exceptie"); in ciuda faptului ca aveam motive ptr cezariana (varsta,faptul ca era primul copil si in plus in timpul sarcinii am facut o criza oribila de lombosciatica care m-a tinut paralizata la pat timp de 2 luni plus inca vreo 3 in care abia ma miscam de trezisem pana si mila asistentelor din municipal) ac Badiu imi tot repeta mie si sotului meu ca nu am nici o indicatie de cezariana si deci voi naste natural.Prea epuizata de sarcina nu am mai avut puterea sa lupt ptr procedura cea mai indicata in cazul meu si m-am lasat convinsa sa nasc natural mai ales de faptul ca m-a mintit ca bebe era angajat.Desi aveam membranele rupte de la internare el tot repeta ca nu sunt o urgenta si deci sa mai astept...am asteptat pana seara pe la 7 cand mi s-a pus prima oxitocina deoarece nu aveam contractii apoi la 23 prima epidurala;la 2 noaptea trecut efectul epiduralei raman cu acele contractii cumplite induse de oxitocina si timp de 4 ore in care nimeni nu a intervenit ptr a ajuta nasterea urlam in disperare;la un mom dat simt ca nu mai am contractii si intru in panica si ii cer sa imi faca cezariana iar el imi spune "ca asa m-a nascut si pe mine mama" (adica in dureri) si ca doar in sistem privat pot opta ptr cezariana. in fine una dintre moase insista pe langa Badiu care avea de gand sa plece si sa ma lase balta si nasc (mai mult moarta decat vie) la mai mult de 24 de ore de la ruperea membranelor. Bilantul intalnirii cu acest asa-zis medic????o experienta traumatizanta pe viata,o lombosciatica agravata mult de nasterea naturala,o cusatura facuta de parca din municipal ma duceam direct la manastire si un copil atat de asteptat la care ma uit cu groaza intrebandu-ma daca e totul in regula cu el....i-am dat nota 1 unu ac Badiu ptr modul in care femeia in travaliu e tratata mai rau decat o vita si ptr ca in loc sa aplice procedura cea mai buna ptr mama si fat a aplicat-o pe cea mai comoda ptr el
  •  
    • 2 mesaje
    17 Feb 2010, 15:24
    0 0
    poate ar mai trebui sa stiti ca mama micutului Sebastian, nascut acum cativa ani la Municipal cu grave probleme din cauza neglijentei cadrelor medicale... a fost pacienta lui Badiu... care Badiu nu a venit la nastere in ciuda faptului ca sarmana femeie cotizase catree el la CMU...cititi despre ac caz
    http://alphabeticmalpraxis.blogspot.com/search/label/R
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2011, 13:48
    0 0
    Imi pare rau draga blue-blue ca ai trecut si tu prin experienta de a naste cu acest doctor BADIU. La fel am patit si eu in 2009 si spre deosebire de tine....el a fost medicul care mi-a urmarit sarcina si la care am cotizat serios si la CMU si in ambulator. M-am internat luni dimineata la ora 7 ....si eu aveam membranele rupte.....si am nascut miercuri la ora 1 noaptea prin cezariana. ...chinurile prin care am trecut au fost cumplite...nu trebuie sa-ti mai spun.....Oricum in urma unui mare scandal si a multor interventii a catadicsit sa vina la cezariana. Eram in stare grava si eu si bebe...
    Am uitat sa specific ca in momentul in care m-am internat moasa mi-a spus foarte clar ca nu o sa pot naste normal...si asa a fost. Tot ce pot spune e ca asistentele de acolo aveau suflet...nu pot sa le reprosez nimic.
    Datorita acestui om care nu poate fi numit doctor mi-e frica sa mai am un alt copil.....cu toate ca mi-as dori un fratior pentru fetita mea.
  •  
    • 668 mesaje
    18 Ian 2011, 17:21
    0 0
    Spitalul Municipal este o pepiniera de doctori mai putin destepti dar plini de relatii in mediul universitar si care si-au cumparat realmente postul. Aceste aspecte sunt mai putin stiute de pacienti, care fug la pomul laudat. Nu inteleg insa un aspect. Daca sunteti nemultumiti, de ce oare le mai dati si spaga??? In mod evident, devin si mai sfidatori si mai insensibili la suferinta semenilor...
  •  
    • 46 mesaje
    19 Ian 2011, 11:54
    0 0

www.cosmeticbox.ro  Primesti Cadou un Rimel Revlon de alungire la orice comanda cu o valoare mai mare de 90 ron si transport gratuit la o comnada  cu o valoare mai mare de 50 ron