iubitul meu a ejaculat in mine e posibil sa raman insarcinata,sa

  •  
    • 0 mesaje
    3 Ian 2008, 00:43
    43 52
    iubitul meu a ejaculat in mine e posibil sa raman insarcinata,sa intamplat la 5zile dupa menstruatie.
  •  
    • 6273 mesaje
    3 Ian 2008, 00:51
    15 9
    Ahhhhhh, pai tu de ce nu te-ai protejat? metoda calendarului e expirata demult.
  •  
    • 9 mesaje
    3 Ian 2008, 00:59
    16 11
    Eu sunt inca virgina.Deci nu iti pot spune multe...dar stiu k e posibil din cate mia spus tatal meu despre sex.Despre testul de sarcina nu stiu nimik.Dar din cate stiu eu...cea mai buna cale e sa te protejezi cu ajutorul prezervativului;):*pupici
  •  
    • 2081 mesaje
    3 Ian 2008, 01:00
    5 5
    Teoretic, asa este: in primele 5-6 zile, sunt sanse mici sa ramai insarcinata...cat despre testul de sarcina, barza gold - care iti indica doar cu 4 zile inainte de ziua in care ar trebui sa iti vina ciclul. Am citit pe net ca exista teste care iti indica o posibila sarcina chiar dupa 6 zile de la actul sexual, insa eu nu am gasit asa ceva in farmacii... Cred ca nu ai ramas insarcinata, insa trebuie sa fii mai atenta pe viitor..
  •  
    • 8 mesaje
    3 Ian 2008, 01:12
    8 3
    salut. in legatura cu "metoda calendarului , iti pot da o adresa unde iti introduci cand ai avut ultima menstruatie , si iti spune care este ziua in care daca o faci este cel mai sigur ca ai ramas: www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php. asta ca sa te linistesti putin acum , dar ptr viitor nu te sfatuiesc sa te iei dupa ea, pt ca trebuie sa ai un ciclu foarte regulat ca sa corespunda. oricum merita sa intri pe adresa care ti-am dat-o pt ca mai gasesti si alte informatii.
  •  
    • 28 mesaje
    3 Ian 2008, 01:32
    8 4
    Raspuns urgent: da' si tu fraiera, l-ai lasat sa faca ce vrea. A dat drumul la robinet nu 1 data ci de mai multe ori. Daca nu te gandesti si tu inainte...na! Suporti consecintele! Ramai gravida cand esti in perioada fertila.
  •  
    • 10 mesaje
    3 Ian 2008, 01:45
    10 1
    eu folosesc metoda calendarului dar numai 7 zile inainte si 7 zile dupa si nu sa imtimplat nimic dar stii cum este nu toate avem organismul la fel.Sunt teste care se pot face dupa 10 zile intreaba farmacista mai bine!.
  •  
    • 0 mesaje
    3 Ian 2008, 04:31
    8 2
    Fuga la farmacie, iei testul si dimineata stii cum stai: dar nu se prinde chiar asa... la comanda... Nu uita sa ne anunti si pe noi: sa luam masuri.. :)
  •  
    • 4 mesaje
    3 Ian 2008, 11:26
    1 1
    Nu la toate poate sa fie organizmul la fel,la unele poate sa se primeasca sa nu ramana la altele poate sa nu se primeasca. Deci fii mai atenta si protejeazate.
  •  
    3 Ian 2008, 12:07
    10 1
    Teoretic nu, ai auzit bine, cam intre 7-10 zile nu ramai, insa depinde de organismul fiecaruia; un test de sarcina sau o vizita la ginecolog iti va rezolva dilema.
  •  
    • 12 mesaje
    3 Ian 2008, 13:04
    5 6
    mai eu zic sa nu te ingrijorezi,daca a ejaculat in tine e bine,mai rau era daca ejacula in alta.uite la mine metoda calendarului e sigura,o folosesc cand sant departe de sotul meu,cam la 3500km departare si sa stii ca n-am ramas insarcinata niciodata cu aceasta metoda.pai cine te pune sa o faci des si neprotejata,acum nu-ti ramane decat sa astepti in tensiune si sa faci un test dupa 10 zile.
  •  
    • 0 mesaje
    3 Ian 2008, 15:33
    0 2
    sunt atatea de metode de contraceptie draga,nu mai suntem pe vremea bunicii
  •  
    • 31 mesaje
    3 Ian 2008, 15:42
    3 5
    Draga....ai fost informata foarte prost!!!! In primul rand trebuie sa calculezi acest "calendar"...sa vezi daca-l poti folosi sau nu!Trebuie sa tii cont de cat tine menstruatia,apoi stai si calculezi.Se spune ca nu ramai in primele 10 zile ,de la inceputul menstruatiei,si 10 zile inaintea menstruatiei.Deci...cauta alte metode contraceptive,mai sigure.Calendarul nu-l poti folosi daca nu ai suficiente cunostinte...daca nu stii cand ai ovulatie...sau daca nu ai o menstruatie regulata...Mai bine astepti sa treaca 10 zile de la contactul sexual,si faci un test de sarcina...ca sa fii sigura!
  •  
    • 10 mesaje
    3 Ian 2008, 18:09
    2 0
    Buna ! Eu sunt de acord cu toate Evele ce ti-au raspuns ..lom un pic de la Any_carmen ..mai pune de la domi un pic de la dana de la toate ceva .,..dar ai si tu grija de tine nu-sti doresti sa -l faci dar nici nu te protejezi si mai si isi da drumu de 2 ori...off off ...
  •  
    abu
    • 23 mesaje
    3 Ian 2008, 19:13
    3 1
    Aoleo pai tu ai fost acolo sau nu.
  •  
    • 15 mesaje
    3 Ian 2008, 19:27
    1 3
    http://www.121.ro/content/cupluri_si_dragoste/sex_si_sanatate/s_sex_planner_357 perioada fertila se calculeaza in felul urmator: x=10 n-28 si y=17 N-28. Unde: x este prima zi a perioadei fertile , y este ultima zi a perioadei fertile , n este numarul de zile ale ciclului cel mai scurt si N este numarul de zile ale ciclului cel mai lung. calculeaza dupa formula asta si vei afla daca erai sau nu in perioada fertila. Sper sa te ajute,si la prima menstruatie apuca-te de anticonceptioanale(sunt mult mai sigure daca sunt luate corect),sau daca nu foloseste prezervativul..
  •  
    • 29 mesaje
    3 Ian 2008, 23:53
    2 0
    Moaaaama, da ce viril este iubitul tau!!!
  •  
    • 0 mesaje
    4 Ian 2008, 13:25
    5 0
    daca calculezi 5 zile de cand ti-a venit menstruatia nu este nici un pericol. nu trebuie sa depasesti 7 zile din ziua cand ti-a venit
  •  
    • 0 mesaje
    6 Ian 2008, 01:54
    3 1
    Da si unde ai fi vrut sa ejaculeze? in pahar? de ce nu i-ai pus la dispozitie si asa ceva ca sa nu te mai lamentezi acum.
  •  
    • 58 mesaje
    6 Ian 2008, 20:26
    7 9
    Nici bine n-anceput anu' Si noi inchinam paharu', Dar nu cu sampanie rece Ci cu ejaculari precoce..... Ce naiba mai fetelor nici acum nu vi s-au potolit hormonii?