sufar de hernie de disc-am facut tratament medicamentos si am fo

•  
    • 3 mesaje
    10 Nov 2007, 21:41
    0 0
    sufar de hernie de disc-am facut tratament medicamentos si am fost la bai dar nu vad nici un rezultat,ce safac
  •  
    • 1 mesaje
    10 Nov 2007, 22:03
    0 0
    Eu ma fac cu crema de diclofenac si artostop.Dar medicul mi-a zis ca nu scap de operatie.Si tot aman
  •  
    • 0 mesaje
    10 Nov 2007, 22:55
    0 0
    Hernia de disc se rezolva chirurgical,dar tratamentul adjuvant cu produsele CaliVita pot de rezultate.incearcale
  •  
    • 0 mesaje
    11 Nov 2007, 01:55
    0 0
    operatia , cica namolu rascoleste si mai rau face
  •  
    • 366 mesaje
    11 Nov 2007, 02:16
    0 0
    In general dupa orice tratament este mai rau ca se rascoleste tot organismul,si are nevoie de un anumit timp,nu prea mult ca sa se simta efectele beneficce.poti folosi creme care iti amelioreaza durerea,---------dar finalul din pacate se pare ca tot operatia este.Aigrija sa nu racesti sa cauti pozitii comode,si sa nu prea cari greutati.incearca sa eviti agravarea macar.Multa sanatate.
  •  
    • 4 mesaje
    11 Nov 2007, 04:47
    0 0
    Buna seara,in primul rind va doresc multa sanatate,ca-i mai buna decit toate! Daca cunoasteti vreun reprezentant de la Forever Living,se ocupa cu produse pe baza de aloe vera.Exista un gel numit Emulsie Revulsiva cu Aloe.Este un gel cu efect antialgic (calmeaza durerile)si contine ingredienti ce provoaca incalzire locala.Eu il folosesc si pot sa spun ca ma ajuta in orice tip de durere,sper sa va ajute si pe dvs.Multa sanatate!
  •  
    11 Nov 2007, 17:01
    0 0
    Multumim pentru urari si dvs. multa sanatate. De regula, in astfel de cazuri ... nu se scapa de operatie, tratamentul medicamentos prelungeste agonia, deci ... operatia, dar ... cautati un medic bun, ca nu se glumeste cu asa ceva!
  •  
    • 3 mesaje
    11 Nov 2007, 18:49
    0 0
    multa sanatate!!!chaiar daca folosesti produse sau diferite metode de-a a calama durerea ,nu vei scapa de opreatie...mamica mea a facut aceasta operatie la Iasi acum 10 ani. acum se simnte foarte bine ,atunci avea niste dureri groaznice, nimeni nu o credea, pana nu a facut o criza de durere si a operat-o de urgenta.mult curaj!!
  •  
    • 7 mesaje
    11 Nov 2007, 18:56
    2 0
    Myoara, la intrebarea ta precedenta, am omis sa-ti urez bine ai venit, dar, o fac acum! Daca hernia ta de disc s-a agravat de maniera ca, doare continuu, sfatul meu, este sa consulti un chirurg, care, cu siguranta iti va recomanda operatia. Nu te teme! Tehnica si procedeul de operatie in cazul herniei de disc, a avansat foarte mult, iar pentru chirurgi, este o rutina. Dupa tratamentul balneoclimateric, este firesc sa te resimti, efectele benefice facandu-se simtite peste cateva luni. Odata instalata, hernia de disc, nu se lasa usor tratata, iar ameliorarea in urma tratamentelorsi procedeelor de fizioterapie este de scurta durata. Raman la parerea mea, aceea de a recurge la o interventie chirurgicala, chiar daca, perioada de refacere este cava mai lunga. Orice vei hotari, eu iti doresc multa sanatate si mult succes!
  •  
    • 24 mesaje
    11 Nov 2007, 19:41
    0 0
    intra pe www.sfatulmedicului.ro si mai vb cu medicul sa vezi ce o sa te sfatuie.e mai bun sfatul uni doctor.
  •  
    • 0 mesaje
    12 Nov 2007, 12:56
    0 0
    Este foarte dureroasa si chiar daca mai cedeaza la tratament medicamentos, revine pentru ca nu s-a inlaturat cauza. ai vazut ca nu poti face efort fizic, nu poti sa faci piata ca nu ai voie sa cari greutati, nu ai voie sa te apleci decat prin flexarea genunchilor, sa nu te rasucesti. Cam asta e soarta femeilor! se pare ca interventia chirurgicala este solutia salvatoare, iti doresc multa sanatate si curaj pentru ca te vei face bine.