cum imi pot alege crema antirid??? ce marca???

  •  
    • 159 mesaje
    7 Oct 2007, 01:15
    0 0
    cum imi pot alege crema antirid??? ce marca???
  •  
    • 12 mesaje
    7 Oct 2007, 01:41
    0 0
    nu stiu cum o poti alege,dar eu am probat cateva inainte pana m-am oprit la cea care se potriveste tenului meu.santem aproximativ de aceeasi varsta si la fel am si eu tenul.folosesc de la l^oreal o crema cu dubla ingrijire si actiune profunda pt piele matura(din aceea transparenta care are in interior 2 tuburi unul de culoare alba,iar celalalt maro) si alta tot de la l^oreal cea cu colagen(pt zi si noapte).
  •  
    • 366 mesaje
    7 Oct 2007, 10:44
    1 0
    Marca pe care ti-o alegi cred ca este in functie de buzunar,deoarece cat mai multa reclama cu atat mai mare pret.Citind despre creme,am ajuns la concluzia ca ar trebui sa folosesti o crema hidratanta cu acizi grasi si extracte din fructe cu protectie uv,nu neaparat o crema antirid,datorita faptului ca ai 30 de ani,iar folosirea cremelor propriu zise antirid se recomanda dupa 35 de ani.inceperea mai inainte risca imbatranire prematura si sensibilitate iribilitate mai ridicata. daca obtezi pentru produse naturale o idee :Gerocossen:crema hidratanta pt ten uscat(10-12 lei) Favisan Crema multivitamin -pt.ten f.uscat sau gama dove specific,si atentie la curatarea fetei,sa fie ceva puternic hidratant sa nu usuce.
  •  
    • 7 mesaje
    7 Oct 2007, 12:17
    0 0
    Oana,un sfat profesional, ti-l poate da o cosmeticiana care, iti testeaza si verifica tenul. Sunt foarte multe produse, iar firmele producatoare, care mai de care isi fac reclama, pentru a-si vinde produsul, dar, ea, cosmeticiana, are in calcul felul tenului tau, componentele cremelor respective si, rareori dau gres.
  •  
    • 197 mesaje
    7 Oct 2007, 13:46
    1 1
    nici o crema antirid nu poate face miracole, deci sa faca ridurile sa dispara. pot doar sa le atenueze prin hidratare si stimularea regenerarii gelulelor. incearca sa folosesti un demachiant antirid care contine vitamine si antioxidanti ce actioneaza ca si radicalii liberi; e mai cremos si hraneste intensiv piele. nu folosi in jurul ochilor crema de fata antirid. acolo trebuie o crema speciala pt ca pielea e mai subtire si mai sensibila, trebuie sa contina filtre antiUV, substante care sa protejeze vasele de sange. eu personal folosesc produse de fata de la aslavital :demachiant, lotiune tonica remineralizanta, crema antirid, toate cu argila speciala; masca cu argila. pt ochi folosesc nivea visage q10 plus- e cam scumpisoara dar cu efecte vizibile daca e folosita regulat ( de fapt aceasta e regula de baza pt a avea efectul dorit: folosirea cu regularitate a oricarui produs)
  •  
    • 24 mesaje
    7 Oct 2007, 14:27
    0 0
    eu zic crema de la Hemel sau ce-a de la Forever sunt naturale 100% si ff bune
  •  
    • 29 mesaje
    7 Oct 2007, 19:32
    1 1
    Si eu am probleme similare cu tenul si am cautat pe bajbaite leacul in creme care mai de care, scumpe si de marca, iar faptul ca tranteam 300-400RON pe o crema, nu a insemnat ca mi-a rezolvat problema. La sa cremele de marca sa stea pe raft si cauta sa previi sau sa atenuezi ridurile prin metode naturiste sau de ce nu sa le lasi asa pentru ca au si ele farmecul lor.
  •  
    • 10 mesaje
    8 Oct 2007, 17:59
    0 0
    Eu folosesc Loreal-RevitalLift crema de noapte,e super buna se observa rezultatele chiar din prima zi de folosinta,iti face fata fina ,fina ca de bebelusi,iar acele riduri de la ochii ,gura ,frunte,nu se vad atat de experesive ca pana atunci .Incearca si vezi cum iti e eu zic ca se potriveste orcarui tip de ten avand in vedere ca e o crema anti rid.plus ca are in ea Retinol A,care ajuta .pop
  •  
    • 0 mesaje
    9 Oct 2007, 06:34
    0 0
    esti prea tinara.crema de la ana aslan e cea mai buna
  •  
    • 21 mesaje
    25 Aug 2017, 18:29
    1 0
    Eu una mi-am ales crema intreband pe cineva specializat. Mi-a fost recomandata crema cu acid hialuronic din gama DermaE si nu regret nici o secunda ca am cumaprat-o. Este foarte eficienta. La prima aplicare am observat cat de hidratanta e iar la nici doua saptamani am inceput sa observ o imbunatatire in ceea ce priveste ridurile. O recomand oricui