pete de vopsea de par

•  
    • 125 mesaje
    19 Iul 2007, 16:07
    0 0
    pete de vopsea de par
  •  
    • 2 mesaje
    19 Iul 2007, 16:41
    1 0
    daca nu te deranjeaza prea tare si nu prea se vede eu zic sa le lasi asa pt ca cu timpul se vor sterge!
  •  
    • 1225 mesaje
    19 Iul 2007, 17:13
    0 1
    !!!!! Dar ce vopsea ai folosit de nu vrea sa se duca cu nici un chip? Macar de ar fi atat de fidela si pe par! :))) Acum, serios, si eu m-am vopsit de nenumarate ori, dar nu mi s-a intamplat sa nu reusesc sa curat petele ramase. Adevarul e sa eu am avut grija sa curat imediat dupa ce am aplicat vopseaua, neavand timp sa intre in piele. Zic sa nu te mai freci atat, mai inestetic arata pielea asa iritata deja. Mai bine speli tot capul zilnic, cu sampon, pana ramai curata de tot!
  •  
    • 41 mesaje
    19 Iul 2007, 17:29
    3 0
    inainte de a te vopsi pui crema pe frunte,ureki,etc ,ori cumperi ceva de la coafor ptr pete,ori cu scrum de tigara,dar ai grija sa nu te freci tare ca ramai cu semne
  •  
    • 1 mesaje
    19 Iul 2007, 17:48
    2 0
    da, si eu iti recomand sa lasi in pace zona, ca deja s.a iritat. o sa se duca la prima sau a doua spalare, fii linistita. Celulele pielii se reinnoiesc des (la cateva zile bune), deci si daca a intrat pigmentul colorant in piele, se va duce, cand se vor exfolia celulele. Sper numai sa nu se vada tare zonele de piele colorata, ca sa poti iesi din casa:) Succes!
  •  
    • 12 mesaje
    19 Iul 2007, 18:14
    1 1
    cum a mai spus o alta eva ,eu inainte de a ma vopsi pun crema indiferent de care pe frunte pe urechi pe gat,iar vopseaua se ia usor.acuma nu o sa mai folosesc nici crema pt ca am gasit servetele special pt asa ceva.probabil se gasesc si in Ro,la raionul de vopsele.de moment incearca sa nu mai faci nimic,daca zici ca s-a iritat deja pielea,cu timpul o sa dispara,dar pe viitor vei stii ce ai de facut.
  •  
    • 6 mesaje
    19 Iul 2007, 18:37
    2 0
    La mine merge cu crema de corp sau cu alcool medicinal(spirt).Oricum,se sterge si dupa cateva spalari.
  •  
    • 0 mesaje
    19 Iul 2007, 19:15
    2 1
    cu scrum de tigara se duce...chiar si la saloane recomanda scrumul de tigara daca te vopsesti singura acasa..
  •  
    • 35 mesaje
    19 Iul 2007, 20:26
    0 2
    eu scoteamm petele cu spirt..:D.. daknu merge nici cu asta nu stiu..altceva nu ai de facut decat sa astepti pana trece de la sine..
  •  
    • 312 mesaje
    20 Iul 2007, 01:39
    2 1
    Scrum de tigara frecat bine (ups!) sau zeama de lamaie (ups din nou!). Sau amestecate. O sa usture...