stie cineva un tratament naturist pentru anexita?

  •  
    17 Feb 2007, 23:19
    0 0
    stie cineva un tratament naturist pentru anexita?
  •  
    • 0 mesaje
    17 Feb 2007, 23:46
    1 1
    Nu stiu daca exista tratament naturist pentru asa ceva dar mie mi-a trecut cu antibiotic si supozitoare.
  •  
    • 5 mesaje
    18 Feb 2007, 11:26
    1 5
    a) stimularea imunitatii - fiind vorba de un proces inflamator - cu ajutorul unui produs biologic activ chinezesc Cordyceps Micelliu, cate 2 capsule de 2 ori pe zi, dimineata si seara. b) Tratamentul local, constand in aplicarea unei cataplasme cu Coada Calului, incalzita in abur si invelita intr-o panza de culoare albastra; se tine cataplasma timp de o ora, apoi se indeparteaza, se unge pielea cu crema de galbenele, masand usor pana la absorbirea in piele si se aplica o compresa cu Bitter suedez (preferabil, din plante romanesti). Aceste operatii se efectueaza in fiecare seara, inainte de culcare. Compresa cu Bitter suedez se lasa pana dimineata. c) Tratamentul intern este alcatuit din: o infuzie scurta din Coada soricelului, Coada Calului si Papadie (amestecate, in parti egale) - 2 lingurite de amestec intr-un vas de sticla, sau portelan, peste care se toarna 250 ml apa clocotita; dupa 3 minute, se strecoara si se bea cu lingurita, cat mai fierbinte. Separat, se prepara o infuzie din acelasi amestec, dar in cantitate mai mare, 2 litri apa fierbinte cu 16 lingurite plante. Cu acest preparat se fac spalaturi intravaginale, atat seara, inainte de culcare, cat si dupa fiecare contact sexual. d) Dieta necesara pe o perioada de 25 zile contine alimente care au rolul intaririi functiei hepatice cat si a celei renale, dupa cum urmeaza: scoici de mare si de apa dulce, fructe de mare (in mod deosebit, crevetii), rinichii de porc, miel, berbec sau bou, ficat de pasare sau de vita, ficat de peste, calcan tipar, caracatita, sepie (calamar), muguri de soia, muguri de bambus, alge de mare, varec, muraturi, fructe acrisoare, pepeni galbeni si rosii, papaya, avocado, andive, bame. Se vor evita: ardeii iuti si grasi, maghiranul, rozmarinul, piperul alb si negru, scortisoara, dulciurile, fructele prea dulci.
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2007, 13:51
    0 2
    intra p google..scr tratament naturist pentru anexita shi poate gasesti cva..
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2007, 15:33
    0 1
    sigur gasesti ceva la magazinele naturiste
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2007, 19:34
    1 0
    cel mai bine ar fi ca tu sa schimbi doctorul , anexita ta e cronica din ce am inteles eu , sunt si metode naturiste care ajuta , dar pe langa ceva medicamente . intreaba si alt doctor .
  •  
    • 0 mesaje
    18 Feb 2007, 20:33
    0 0
    Consider ca medicul este mult mai in masura sa-ti prescrie un tratament bun pt.anexita. Nu te poti lua asa dupa spusele altor oameni, cu sanatatea nu e de glumit si nu lua in gluma boala asta, pretuieste-te.
  •  
    • 24 mesaje
    19 Feb 2007, 15:17
    0 2
    nu stiu,ce sa-ti spun,mai exact dute la un medic de familie,
  •  
    • 38 mesaje
    19 Feb 2007, 21:48
    0 2
    nu stiu dar dute la un medic naturist ca este mai bine asa
  •  
    • 0 mesaje
    20 Feb 2007, 14:17
    0 1
    Trebuie sa faci bai cu musetel si sa iei antibiotice
  •  
    • 94 mesaje
    20 Feb 2007, 23:03
    0 1
    stai pe aburi in ceai de pelin timp de o saptamana te vei simti mult mai bine..sanatate
  •  
    • 84 mesaje
    23 Oct 2019, 11:41
    0 1
    Buna ziua! Indicat ar fi sa faceti niste analize pentru a se determina exact daca exista un fibrom sau are alte probleme. In cazul in care exista un fibrom va pot recomanda doctorul meu care m-a ajutat sa scap de aceasta problema. Dr Silviu Istoc este un medic foarte bun eu merg la el de cativa ani si este specializat in interventie laparoscopica, prin care pacienta cu fibrom este tratata fara a i se elimina uterul.