ati fost vreodata la ghicitoare? de ce?

  •  
    • 9 mesaje
    17 Ian 2007, 16:42
    1 0
    ati fost vreodata la ghicitoare? de ce?
  •  
    • 10 mesaje
    17 Ian 2007, 17:12
    0 1
    nu am fost niciodata la ghicitoare, deoarece nu cred in asa ceva.
  •  
    • 4487 mesaje
    17 Ian 2007, 17:31
    0 2
    Da, am fost. Tarata de sora-mea. :D Dar mie nu mi-a ghicit, ca nu am vrut.
  •  
    • 29 mesaje
    17 Ian 2007, 17:51
    0 0
    Eu nu am fost pentru ca nu am incredere. Stiu ca exista blesteme si legarea cununiilor si alte chestii dar doar daca tu crezi in ele. Asa cum se intampla si cu superstitiile. De exemplu mie chiar imi mergea pe dos ziua daca ma intorceam din drum pentru ca mereu am crezut in asta, pana intr-o zi cand mi-am propus sa nu mai cred si sa testez terenul. De atunci nu mi-a mai mers rau chiar daca ma intorceam din drum, ci se intampla sa-mi mearga rau in zile obisnuite, fara pisica neagra si fara hainele puse pe dos.
  •  
    • 293 mesaje
    17 Ian 2007, 17:55
    0 0
    nu,nu am incredere in asa ceva.
  •  
    • 24 mesaje
    17 Ian 2007, 18:06
    0 0
    Nu am fost,dar vine cineva la mine si sta de prin suceava si mi-a ghicit in cafea,dar fala indoieli sa stiti ca era adevarat ce-mi zicea si nu stia problemele mele.....Bine pana la urma nu cred in asa ceva eu zic tot timpul "sa nimerit sa fie asa" ma refewr la ce chiceste.Nustiu de ce am vrut sa-mi chiceasca stiu ca eram curioasa sa vad daca zice ce nu stie,poate ca de asta....Si imi pare rau enorm,pt.ca e un pacat fff mare in fata Domnului,pt. ca el ne rezerva viitorul nu ghicitoarele.Nu imi mai ghicesc in viata mea cat voi trai,voi lasa viata mea in mana sortii.SA NU VA DUCE-TI NICIODATA FETELOR,CA DE MULTE ORI SE NIMERESTE STATI LINISTITE....vA PUP
  •  
    • 2487 mesaje
    17 Ian 2007, 18:07
    0 0
    NU,este prea usor sa fi influentat chiar daca nu crezi de cineva care se ocupa cu asa ceva.Iar faptul ca etnia roma se ocupa in general de asa ceva ma face si mai putin doritoare de sfaturi paranormale.
  •  
    • 29 mesaje
    17 Ian 2007, 18:13
    1 1
    am fost cand eram de 18-19 ani, ajutata de doamna naivitate si de anturaj. Acum n-as merge ptr. nimic in lume. N-as spune ca nu cred, ptr. ca diavolul lucreaza unde nu gandim si asta ne-o arata zilnic, dar, prefer sa-l ocolesc cu o sfanta cruce si sa las destinul sa lucreze.
  •  
    • 14 mesaje
    17 Ian 2007, 18:17
    0 0
    nu, nu am fost pentru ca nu cred in asa ceva.
  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2007, 18:18
    0 1
    am fost o singura data,dar nu am luat prezicerile in serios.eram curioasa,insa am fost uimita de unele raspunsuri adevarate.nu as vrea sa-mi cunosc viitorul.de fapt,am si uitat deja totul.nu sfatui pe nimeni sa plece la ghicitoare,timp si bani pierduti.
  •  
    • 457 mesaje
    17 Ian 2007, 18:26
    0 0
    nu am fost la ghicitoare pentru ca nu cred in asa ceva.
  •  
    • 105 mesaje
    17 Ian 2007, 18:47
    0 0
    Am incercat pe cat posibil sa ma feresc de asa ceva..insa o ghicitoare mi-a zis ca am sa mor de tanara...de atunci..am oroare de asa ceva...am zis ca mai bine nu..
  •  
    • 2 mesaje
    17 Ian 2007, 18:48
    0 0
    Nu am fost,dar as merge
  •  
    • 5 mesaje
    17 Ian 2007, 20:58
    0 0
    Eu nu merg pentru ca mi-e frica de ele. Odata, stateam singura pe banca in parc si o
  •  
    • 38 mesaje
    17 Ian 2007, 21:04
    1 0
    nu am fost si cred ca nu o sa merg,pentru ca sunt supercisiosa si se spune ca nu este bine sa megi la ghicitoare,ca iti va merge rau!
  •  
    • 1225 mesaje
    17 Ian 2007, 21:31
    1 0
    Nu am fost. De ce??? Pt ca nu ma intereseaza. Si e total necrestinesc.
  •  
    • 2 mesaje
    17 Ian 2007, 22:46
    0 0
    Sicer am fost, din curiozitate..si..uimitor chiar a nimerit unele aspecte ale vietii mele..dar nu mai vreau sa merg deoarece am inceput(nu stiu de ce), sa cred ca asta poate influenta in rau, cursul evenimentelor..
  •  
    • 0 mesaje
    17 Ian 2007, 23:30
    0 0
    La o ghicitoare in adevaratul sens al cuvantului nu am fost niciodata. Dar in cafea imi placea sa-mi ghiceasca o fosta colega care stia. Si da, vedea f. bine.
  •  
    • 0 mesaje
    18 Ian 2007, 00:14
    1 1
    da. Am fost din curiozitate.
  •  
    • 3 mesaje
    18 Ian 2007, 01:12
    2 0
    Acum 3 ani m-a acostat pe strada o tiganca si mi-a cerut 10.000 k sa-mi ghiceasca.I-am dat si apoi am plecat iar ea a venit dupa mine si mi-a zis k voi iubi un turc.Nu am crezut si am inceput sa rad dar asa s-a intamplat.Dar dupa 2 ani ne-am despartit.Acum de curand am fost la o ghicitoare din curiozitate, pentru ca am crezut ca ele inventeaza lucrurile pe care zic ca le vad in carti, cafea si altele, dar spre surprinderea mea, mi-a zis multe lucruri adevarate. Nu cred ca a merge la ghicitoare este un pacat atat de mare cum am vazut ca zic unele eve, poate doar pentru cei pocaiti.Un preot mi-a zis ca cel mai mare pacat este mandria.Deci faza cu ghicitoarea nu este un pacat chiar atat de grav.Facem pacate mai grave in fiecare zi (injuram, mintim, dorim ceea ce are aproapele nostru...etc).Nu exista om fara de pacat.Si preotul, chiar daca zice ca-l slujeste pe Dumnezeu este plin de pacate...si nu vreau sa mentionez, ca sa nu va speriati.Lumea ar trebui sa se gandeasca la pacatele pe care le face zilnic, nu la faptul ca se duce la ghicitoare o data pe an.