Ce parere aveti de produsele de albit dintii??

  •  
    • 105 mesaje
    14 Dec 2006, 13:19
    0 2
    Ce parere aveti de produsele de albit dintii??
  •  
    • 2081 mesaje
    14 Dec 2006, 14:21
    0 1
    Sensodyne whitening stiu ca este special pentru dintii sensibili. Are efecte, insa nu te astepta la ceva super-spectaculos. Nici la pear drops, efectul nu e cine stie ce...pe prospect scrie ca apare ceva mai tarziu, dupa trei saptamani, insa nu e o diferenta foarte mare... Are efect doar clasica metoda de albire a dintilor facuta de medicul dentist, insa e scumpa, dureroasa si nici nu e indicata. Decat sa dai o gramada de bani pe diverse chestii din comert, poti folosi sare sau bicarbonat, insa cu masura!
  •  
    • 0 mesaje
    14 Dec 2006, 14:24
    2 0
    Cel mai bine mergi la un cabinet stomatologic unde iti poti face un tratament de albire profesionist.
  •  
    • 2487 mesaje
    14 Dec 2006, 14:55
    0 0
    Eu cred ca pina la urma ingrijirea dintilor,dimineata si seara ramin baza,pot avea o oarecare eficacitate si cele noi, dar dentistul ramine baza unei danturi perfecte.
  •  
    • 8 mesaje
    14 Dec 2006, 15:21
    1 0
    Nu-ti recomand deloc sa-ti faci detartraj sub nici o forma. Eu mi-am facut la recomandarea unui medic (recomandat fiind) si de atunci am numai probleme. Eu zic sa ti-i ingrijesti foarte bine prin metodele clasice, sa incerci sa nu consumi prea multa cafea sau ceai, ciocolata sau crontzanele (eu una nu pot sa renunt la cafea si ciocolata). Sensodyne si alte produse de genul asta sunt numai scumpe, fara efecte remarcabile. Mai poti incerca ceva "leacuri babesti".
  •  
    • 0 mesaje
    14 Dec 2006, 17:13
    0 0
    sunt bune pt ca albesc si ai un zambet frumos si sunt rele pt. ca daca nu faci tratamente de intarire a dintilor iti afecteaza smaltul deci dintii. Ca si produse Crest is the best.
  •  
    • 7 mesaje
    14 Dec 2006, 20:16
    0 0
    cred ca doar reclama e mare dar efectul nu e cel scontat...
  •  
    • 5 mesaje
    16 Dec 2006, 20:07
    0 0
    Din cate am inteles nu fac bine deloc, au efecte negative, albesc dinti dar dupa aceia vei avea de suferit, cunosc pe cineva care a folisit 2 sapt si dupa alte doua a inceput sa se planga de dureri de dinti asa k a trecut pe pasta de dintii care e mult mai buna.
  •  
    • 2312 mesaje
    17 Dec 2006, 20:30
    0 0
    Pai eu pana acum n-am auzit de albire definitiva si nu vad de ce as face din asta un obicei.Prefer bicarbonatul..dar nu foarte des, spalatul regulat pe dinti si cam atat.
  •  
    • 199 mesaje
    13 Sep 2016, 15:06
    1 0

    Buna ziua! Bineinteles ca exista efecte adverse, dar numai in cazul in care nu alageti cabinetul potrivit. Mi-am facut albire dentara acum cativa ani, iar rezultatele au fost dezastruoase. A trebuit sa fac multe tratamente pentru a-mi ameliora problemele create de procedura. Mi-a fost frica sa mai incerc albirea dentara, dar am descoperit un cabinet care mi-a dat incredere datorita serviciilor si a medicilor care sunt intr-adevar niste profesionisti. Mi-am facut din nou albire la cabinetul Andra Smile, iar acum pot spune ca am dintii albi si sanatosi, extrem de frumosi, datrita acestor medici de aici. Le sunt foarte recunoscatoare si va recomand sa mergeti la ei, mai ales ca albirea dentara are o oferta super buna, doar 400 de lei. 

  •  
    • 28 mesaje
    7 Apr 2017, 12:52
    0 0

    Categoric Andra Smile!!! Si eu mi-am facut albire la ei dupa ce am incercat benzi, pasta de dinti speciala, bicarbonate…absolut orice pentru ca aveam dintii foarte galbeni ereditar si mai si fumez de 10 ani. Va spun sincer chiar se vede diferenta intre produsele din comert si un tratament profesional, mai ales daca sunteti ca mine si aveti probleme mari cu dintii. Medicii de aici sunt exceptionali.

  •  
    • 37 mesaje
    4 Oct 2020, 21:23
    0 0
    Eu sunt adepta dintilor albi, dar nu se merita sa se faca la un cabinet stomatologic, e dureros si foarte scump, mult mai simplu e cu produse dentare (https://realdent.ro/), care sa nu deterioreze smaltul si sa creeze sensibilitati 
  •  
    • 3 mesaje
    11 Ian 2021, 02:39
    0 0
    Eu am avut o perioada in care am incercat benzile alea faimoase, dar vreo 2 luni dupa am avut o sensibilitate nasoala la dintii de jos....cred ca data viitoare merg la un cabinet stomatologic sa imi fac....am vazut aici ceva metode de albire: https://dentasym.ro/