Ce sa mananc ca sa am mai multa energie?

  •  
    • 599 mesaje
    14 Dec 2006, 18:15
    0 0
    Cel mai bine este ca la micul dejun sa mananci cereale, musli in general pana in ora 10 iti dau energie, este f importanta masa de dimineata, iar pe parcursul zilei e bine sa mananci cate 3 fructe, iar manacarea trebuie sa fie cat mai putin procesata, o salata de cruditati inainte sa mananci ceva este f bine. E bine sa iesi in aer liber sa te plimbi macar 30 de minute si sa dormi cat mai bine ca sa te simti odihnita.
  •  
    • 1 mesaje
    14 Dec 2006, 23:16
    0 0
    cate o tableta de vit C efervescenta o data pe zi. Si, bineinteles o cafea la micul dejun.
  •  
    • 12 mesaje
    15 Dec 2006, 14:53
    0 0
    eu ma simt foarte des obosita, uneori fara motiv , starea asta de oboseala poate fi cauzata si de afectiuni ale ficatului da si de stres , poate sunt recomandate analize , iar la mancare as recomanda fructe multe, apa plata ( uneori ne simtim mai obositi daca uitam sa bem cantitatea de apa necesara organismului ) , plus ciocolata daca se poate cu procentaj mare de cacao, dar nu seara pentru ca afecteaza somnul, ceaiul verde este un foarte bun energizant, si de nu vitamine energizante :) de asemenea spotul si plimbarile in aer liber ajuta la relaxare si de aici primim strea de bine care invinge oboseala
  •  
    • 199 mesaje
    20 Apr 2017, 10:04
    0 0

    De putin timp am adoptat o dieta sanatoasa pentru ca mi-am dat seama ca este foarte important ce consumam pentru a avaea o sanatate buna. Ma feresc de alimentele nocive si am adaugat suplimente naturale, produse apicole care sa-mi sustina organismul. Laptisorul de matca de la Albina Carpatina, pe langa faptul ca ofera energia necesara, sustine imunitatea si ne fereste de probleme si virusuri. Eu le dau si copiilor si am inceput si eu o cura cu acest produs, este minunat si vi-l recomand, il comandati simplu de pe apicola.ro.

  •  
    • 28 mesaje
    28 Apr 2017, 17:14
    0 0
    Eu iau in fiecare dimineata niste suplimente cu guarana, sau cu gurana si mate. Sunt mai multe firme, toate sunt la fel....Se gasesc la Plafara