Crema pt bronzat!!

•  
    • 412 mesaje
    4 Apr 2006, 14:19
    0 0
    buna fetelor.. deja la mine e vreme de bronzat ... plaja chestii.. ce`mi recomandati?? eu sunt deja oleak mai bruneta de la mama natura dar la plaja ce pot folosi pt un bronz spectaculos??
    spuneti tot aici ca vreau sa ma fac neagraaaa..va pup..
  •  
    • 1005 mesaje
    4 Apr 2006, 14:33
    0 0
    Buna! Spray autobronzant de la Garnier cu extract de caise pentru corp este excelent ...iti lasa o culoare frumoasa cat mai aproape de cea naturala ..nu-ti dai seama ca la alte autobronzante ca esti ,, facuta'' nu ai nuanta aia de morcoviu..
    Pentru fata nu stiu ce ar trebui sa folosesti ..mai bine intreaba o cosmeticiana , in nici un caz sa nu folosesti pe fata prod. pt. corp
  •  
    • 412 mesaje
    4 Apr 2006, 15:04
    0 0
    da yo nu vreau crema autobronzantaaaa.. yo vreau aia cu care tre sa ma dau la mareee ca sa ma inegresccc,, sa se prinda repede... si sa ma si protejezee
  •  
    • 1037 mesaje
    4 Apr 2006, 15:23
    0 0
    Eu nu te sfatuiesc sa stai la soare pt ca soarele este factorul principal care cauzeaza ridurile.....si nu acuma le vezi...nu peste un an...dar cu cat inaintezi in varsta....apar dintr-o data.Nu exista metoda de a te bronza si in acelasi timp sa nu-ti afecteze pielea.Daca intrebi un expert...care-i metoda cea mai buna de prevenire a ridurilor...iti va spune...crema cu protectie solara(minim 15).Da...de fapt de ce povestesc eu...ca daca vrei sa te bronzezi....tot vei sta la soare...
  •  
    • 506 mesaje
    4 Apr 2006, 15:38
    0 0
    eu am o solutie super dar nu e deloc placuta...te bronzezi repede,nu te arzi,te innegresti si tine si bine bronzul...dar...miroase naspa si speli dupa ea...
  •  
    • 412 mesaje
    4 Apr 2006, 15:48
    0 0
    sa ma duc la solarium nu ma duc nici sa ma omori la cate chestii am auzit... si cu crema nu\mi place ca nu se face uniform... asa ca... plaja ramane.. asta este... yo am cerut o parere...
  •  
    • 736 mesaje
    4 Apr 2006, 16:12
    0 0
    cherio draga, ai un stil tare incalcit. Daca ai un sfat sau o recomandare, da-le si gata. Acum ai aruncat pastila si astepti rugaminti?
    La fel ai facut si cu crema pt ten gras, si cu reteta minune pt gene.
    Deci ce solutie ai tu pt bronzare?
  •  
    • 412 mesaje
    4 Apr 2006, 16:32
    0 0
    medeutz asa ma infurii si yo cateodata ..ca park`ti zice de ce faci asa si nu asa ...yo vreau un raspuns.. stiti ceva bun..bine nu stiti tot bine... mc pt sfaturi pan` acu
  •  
    • 623 mesaje
    4 Apr 2006, 17:24
    0 0
    Iti recomand gama de la Elmiplant care contine ulei de plaja, lotiuni cu diferiti factori de protectie. Mai e buna si gama de la Nivea si foarte buna cea de la Avene dar e cam scumpa. Si eu optez tot pt. bronzatul la soare pt. ca pe langa faptul ca te bronzezi natural iti mai fixeaza si calciul, si daca te dai cu produse cu factor de protectie e ok. Parerea mea...
  •  
    • 412 mesaje
    4 Apr 2006, 17:35
    0 0
    mc giorgia...pup
  •  
    • 623 mesaje
    4 Apr 2006, 18:02
    0 0
    cu placere
  •  
    • 1316 mesaje
    4 Apr 2006, 18:34
    0 0
    o protectie destul de avansata o ofera produsele bioderma. ca pret sunt ok si iti poti face comanda de pe www.sentia.ro sau de la o farmacie... daca nu au in stoc deja... anul trecut am folosit nivea, chiar bune... dar in general toate produsele de piele cu fps folosite nu mi-au creat probleme (inclusiv oriflame, avon... adica firme slabute)..
  •  
    • 506 mesaje
    4 Apr 2006, 19:45
    0 0
    2linguri de ulei de masline, 2 de spirt si 2 de otet...se ia si gama de b-uri cind mergeti la plaja...
  •  
    • 506 mesaje
    4 Apr 2006, 19:48
    0 0
    nu e reteta inventata de mine, am aflat-o si eu de la o tipa care era super bronzata mereu si niciodata nu se cojea,in ciuda faptului ca atit cit e ziua de mare sta in plin soare!!!mai naspa e cu uleiul dar intradevar pui un bronz super!!!!!!!!!!!!!!
  •  
    • 412 mesaje
    5 Apr 2006, 11:24
    0 0
    mc mult pt pareriii.. va pup
  •  
    • 48 mesaje
    5 Apr 2006, 17:16
    0 0
    cherio,cu retzeta asta ce ne-ai dat-o u pt bronzat,potzi sa te dai si pe fatza???pupici
  •  
    • 117 mesaje
    5 Apr 2006, 18:40
    0 0
    nu pateshti nik rau dupe c t dai cu retzeta ta,cherio???sigur nu ramai fara vreo 2 straturi d piele???
  •  
    • 506 mesaje
    5 Apr 2006, 21:01
    0 0
    mai fetelor, eu va spun sincer ca o folosesc de vreo 5 ani...e naspa mirosul de la ulei dar in rest..e ok...eu una nu am patit nimic..da,eu dau si pe fata,dar cu mult mai putina solutie..nu trebuie sa te dai sa arati ca un cartof prajit..si ce mai imi place e ca nu se duce cind intru in mare...rezista,si ma innegresc direct..poate ca e si pigmentul de asa natura...acum faceti si voi cum credeti...si eu am incercat x creme dar stateam o zi pe plaja si abia daca ma bronzam..si asa eu ma bronzez greu..asa ca reteta asta e mai putin placuta dar pt mine una e super pt cerintele mele...pupici!
  •  
    • 412 mesaje
    5 Apr 2006, 21:07
    0 0
    da ce rol are otetu si spirtu acolo nu stiu uleiu da ca atrage soarele si face si bine la piele... spirtu se evapora una doua.. si otetu are un miros... pfff
  •  
    • 25 mesaje
    5 Apr 2006, 21:16
    0 0
    si eu folosesc uleiul de masline, dar nu in amestec, e intr-adevar f bun, bronzul e uniform si de durata, sau crema de plaja din gama BILBOA, cea cu caroten,e super