creme anticuperozice

•  
    • 32 mesaje
    30 Mar 2006, 17:31
    0 0
    a folosit cineva noua crema anticuperozica de la Bioderma?
    dar crema de la Vitacare?
    ma intereseaza cum sunt
  •  
    • 85 mesaje
    30 Mar 2006, 17:36
    0 0
    ceau!
    nu am folosit niciodata creme de genul. In schimb am nevoie. Cred ca cel mai mult toata treaba asta sta in alimentatie,daca nu cumva este ereditara chestia.Din cate am observat,in ultimul timp s-a mai ameliorat aspectul de vinisoare in obraji(cele cateva pe care le am pe pometi)dupa noua crema pe care o folosesc de la Vichy - Miokine.Imi place,parca si neregularitatile de pe fata s-au atenuat.dar si eu sunt curioasa de mastile anticuperozice.
  •  
    • 32 mesaje
    31 Mar 2006, 12:17
    0 0
    ceau
    spune-mi te rog ce fel de ten ai tu (gras, uscat...) ca sa vad daca mie mi-ar fi bun miokine.
    masca anticuperozica daca te intereseaza, exista una la elmiplant, din gama bio
  •  
    • 62 mesaje
    2 Apr 2006, 14:54
    0 0
    Eu nu am folosit,dar o doamna care le-a folosit pe amandoua,mi-a spus ca cea de la VitaCare a avut efect pentru ea.
  •  
    • 85 mesaje
    2 Apr 2006, 18:28
    0 0
    tenul meu este sensibil.Nu as putea sa spun ca este uscat.Dar da se apropie de acest tip de ten.Cu precadere in jurul ochilor am probleme cu ridurile de expresie.ma streseaza foarte mult.cremele insa trebuie sa alterneze intre ele,pentru ca altfel tenul se obisnuieste cu principiile active dintr-o crema si dupa un timpnu mai reactioneaza. Chiar daca in final revii la crema care ti se pare cea mai buna, este bine sa ai vreo trei pe care sa le folosesti.In sensul ca odata ce ai terminat miokine iti iei spre ex crema de la avene apoi pe cea de la yves rocher adresata aceluiasi tip de ten si aceleiasi probleme.
  •  
    • 32 mesaje
    3 Apr 2006, 15:41
    0 0
    anne231, multumesc pentru raspuns

miha79, tenul meu este gras, deci nu mi-e buna miokine
    referitor la ridurile de expresie, am citit aici pe forum, intr-o discutie mai veche, ca e foarte buna vitamina E forte (din pastilute) aplicata in fiecare seara pe fata. doamna care zicea asta, spunea ca are 35 de ani si nici un rid. eu aplic de cateva zile, si parca ridurile sunt mai atenuate
  •  
    • 945 mesaje
    4 Apr 2006, 11:01
    0 0
    sfatuiesc pe toate fetele care au cuperoza, piele sensibila, iritabila... sa foloseasca LIPOBASE REPAIR ca si crema de noapte! este f f buna. intr.adevar este mai grasa, dar este non-comedogena, hidrateaza superbine pielea si veti simti diferenta de la prima aplicare.
  •  
    • 541 mesaje
    5 Apr 2006, 01:33
    0 0
    creme anticuperozice bune: diroseal de la avene, din gama noviderm (nu mai stiu numele), de la ivatherm,... mai sunt multe. mai e o masca si o lotiune demachianta de la plante system.
    daca vrei, mergi in sensiblu in amzei, langa ciufolici si te vor ajuta fetele de acolo.
  •  
    • 239 mesaje
    5 Apr 2006, 20:25
    0 0
    Azi am intrat intr-o farmacie si am vazut o crema ptr cuperoza , pete rosii de la firma isispharma, se numeste RUBORIL si costa 290 000!Am vrut sa iau crema, dar eu nu am cuperoza ci doar pete de la acnee si nu stiu daca e buna ptr problemele mele!Daca a folosit-o cineva, va rog dati detalii!
  •  
    • 335 mesaje
    5 Apr 2006, 21:40
    0 0
    Petele rosii asociate cuperozei nu au legatura cu semnele lasate de acnee.
  •  
    • 151 mesaje
    19 Mai 2006, 11:14
    0 0
    exista vreo crema anticuperoza care are efect pe termen lung sau functioneaza doar pe perioada cat o folosesti ?