tratament cu mladite de zmeur

  •  
    • 767 mesaje
    25 Apr 2006, 12:18
    0 5
    Fetelor, voi care luati mladite...cum se iau? In fiecare zi de 2-3 ori pe zi cate 25 picaturi? Sau in aceleasi doze dar doar cu o saptamana inainte de ciclu si in primele 2-3 zile de ciclu? Sunt putin nelamurita pt ca pe prospect scrie ceva, la voi am auzit altceva... urmez tratamentul pt sindrom pre-menstrual si disconfort in timpul menstruatiei.
    Multumesc.
  •  
    • 767 mesaje
    26 Apr 2006, 12:24
    0 1
    Pana la urma cum se iau??
  •  
    • 86 mesaje
    26 Apr 2006, 13:03
    0 1
    eu le iau dizolvate in ceai ( de cretisoara , musetel etc ) . cutia are 30 de fiole , recomandabil sunt 3 fiole pe zi . cel putin asa scrie pe prospect.
    daca mai ai vreo nelamurire in timpul pe care il am la dispozitie , iti raspund cu placere

    te pup , dana
  •  
    • 86 mesaje
    26 Apr 2006, 13:19
    1 0
    din graba nu ti-am citit tot mesajul . acest tratament eu il urmez de 3 luni . in fiecare zi cate 3 fiole pe zi !! dar in fiecare zi . te sfatui sa intrebi sifarmacista ( asta daca ai nevoie de confirmare)
    apropo de inconfortul zilelor respective ,,,,, colega mea a venit intr-o zi indoita de durere la birou si o cana de ceai a pus-o pe picioare.
  •  
    • 86 mesaje
    26 Apr 2006, 13:31
    1 1
    din graba nu ti-am citit tot mesajul . acest tratament eu il urmez de 3 luni . in fiecare zi cate 3 fiole pe zi !! dar in fiecare zi . te sfatui sa intrebi sifarmacista ( asta daca ai nevoie de confirmare)
    apropo de inconfortul zilelor respective ,,,,, colega mea a venit intr-o zi indoita de durere la birou si o cana de ceai a pus-o pe picioare.
  •  
    • 767 mesaje
    26 Apr 2006, 17:33
    1 0
    Merci!
    Eu nu iau fiole, ci extract (deci picaturi) so... o sa iau pana la urma zilnic timp de 2 luni macar sa vad daca obtin rezultate.
  •  
    • 2 mesaje
    20 Ian 2010, 22:38
    0 0
    si eu am probleme cu un chist ovarian.este destul de mare, dar nu vreau operatie. am incercta tot felul de tratamente si iau anticonceptionale sa nu mai creasca. e vreu pericol dada sta acolo asa?extractul de zmeur si cel de coacaz sunt bune?ati incercat?au reactii adverse?ma gandesc ca nu scad efectul anticonceptionalelor, nu?va rog ajutati-ma
  •  
    • 1022 mesaje
    27 Ian 2010, 21:24
    0 0
    eu am luat extract de mladite de zmeur(picaturi) de 2 ori/zi 50 pic , pentru mici chisturi la san si dupa o luna nu am mai avut dureri,chiar am simtit efectul.
  •  
    • 154 mesaje
    28 Ian 2010, 09:43
    0 2
    Pe site-ul specializat desprecopii.com gasiti tratamentele naturiste la care apeleaza frecvent fetele cu probleme.
  •  
    • 2 mesaje
    28 Ian 2010, 23:58
    0 0
    aceste mladite au vreun efect advers?eu iau si anticonceptionale....le scade cumva efectul?
  •  
    • 1 mesaje
    23 Mar 2011, 17:05
    6 0

    Ziua buna tuturor,

     

    Am si eu o intrebare in legatura cu mladitele dee zmeur. A auzit cineva daca ajuta la menopauza precoce? Mie mi s-a pus acest diagnostic la 32 de ani, fix cand ma gandeam sa fac pregatirile pentru un copil... Daca aveti o informatie care m-ar putea ajuta, multumesc frumos!

  •  
    • 15 mesaje
    25 Iun 2016, 20:42
    0 0
    Buna .....mlădițe de zmeura ajuta sa ramai gravida ?va rog astept un raspuns
  •  
    • 16 mesaje
    1 Sep 2018, 23:32
    2 1
    Eu as încerca pentru ca sufar de insuficientă ovariană si nu am nici ciclu