Farmece

  •  
    • 63 mesaje
    16 Mar 2006, 19:06
    0 0
    Credeti in farmece si vraji? vi s-a intamplat sau stiti persoane carora li s-a intamplat? ar fi interesant ...... sa ne spuneti si noua.
  •  
    • 13679 mesaje
    16 Mar 2006, 19:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 63 mesaje
    16 Mar 2006, 19:22
    0 0
    asa este. dar si celor care nu prea merg la biserica si nu prea au tangenta... dar totusi exista si face rau.. din pacate si preotii fac multe rele... oricum si argintul viu are urmari
  •  
    • 1928 mesaje
    16 Mar 2006, 19:37
    0 0
    mey, de farmece am tot auzit, dar de vazut efecte....nu prea. sau poate nu eram eu destul de subiectiva incat sa ma las influentata de atari pareri.
  •  
    • 211 mesaje
    16 Mar 2006, 20:00
    0 0
    totusi, ce e argintul viu?
  •  
    • 1928 mesaje
    16 Mar 2006, 20:04
    0 0
    argintul viu e mercur. si e foarte toxic daca il inghiti.
  •  
    • 211 mesaje
    16 Mar 2006, 20:09
    0 0
    da , dar ce legatura are cu farmecele , ca ,sincer , nu vad legatura.cica argint viu
  •  
    • 1272 mesaje
    16 Mar 2006, 20:10
    0 0
    Dumnezeu exista, si exista si diavolul. sunt foarte multe persoane care se ocupa de astea!
    este bine sa fii credincioasa, sa mergi la biserica, sa tii post si nu cred ca se vour lipi acestea de tine.
    daca crezi ca ai asa ceva vorbeste cu un preot, exista masluri care ajuta la indepartarea spiritelor rele.
  •  
    • 13679 mesaje
    16 Mar 2006, 20:56
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 211 mesaje
    16 Mar 2006, 21:03
    0 0
    e stiu din scoala de la chimie ca daca inghiti mercur , in cantitate considerabila, incep sa-ti cada dintii.hmm
  •  
    • 13679 mesaje
    16 Mar 2006, 21:05
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8403 mesaje
    16 Mar 2006, 21:14
    0 0
    ce farmece?cele cu care seduci un barbat sau care?

    daca te referi la cele spuse de babe..se numesc ..prostii.si sunt special "frabricate"pentru naivi
  •  
    • 13679 mesaje
    16 Mar 2006, 21:17
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 8403 mesaje
    16 Mar 2006, 21:46
    0 0
    care ma ajuta sa ii trantesc niste farmece lui George Clooney?ca prea imi place de la o vreme creatura aceasta...o fi avand si Oscarul vreun rol?))))0
  •  
    • 744 mesaje
    16 Mar 2006, 21:48
    0 0
    eu cred ca exista si ca se ,,lipesc"doar de cei cu un camp energetic slab.asa cum este si deochiul.eu una ma deochi f repede si imi dau mereu seama cine m-a deocheat.sa crezi sau nu e optiunea fiecaruia.dar de existat ,exista.
  •  
    • 1928 mesaje
    16 Mar 2006, 22:00
    0 0
    fetele, gata de maine ma blindez cu magneti!
  •  
    • 63 mesaje
    16 Mar 2006, 23:06
    0 0
    Mai argintul viu in cazul asta nu are legatura cu mercurul. E "altceva" e cam gretos si nu pot spune, si tot in mancare se pune, efectul e ca tipul devine nebun dupa tine...
  •  
    • 1928 mesaje
    16 Mar 2006, 23:24
    0 0
    roxy, pai de ce n-ai zis ca e ceva scarbos de la inceput?! argintul viu e mercur. scarbosenia la care te-ai gandit sigur are alt nume, chiar si popular. numa ai grija sa nu-l omori pe saracul om cu valul napraznic de indragosteala ce o sa dea peste el.
  •  
    • 344 mesaje
    17 Mar 2006, 09:05
    0 0
    Fetelor, voi radet, radeti, dar eu am fost martora la anumite lucruri, pe care chiar nu stii cum sa le interpretezi. Eu am mai scris ceva la un topic asemanator la Astrologie, tot postat de roxy. Ca sa nu va obosesc cu povestea mea va spun alta.
    Acum cativa ani, prin anul I de facultate, eram prietena foarte buna cu un coleg, sa zicem ca-l cheama Nicolae. Si acum ne intelegem bine, anul trecut i-am botezat baiatul. In fine, Nicolae este un tip mai romantic, un fel de fata mamei. Cat era acasa la parinti facea de toate: si prin curte, dar si prin casa - ca parintii lui aveau doar doi baieti, iar el era cel mai mare. In adolescenta a scris poezii, i-au placut mai mult materiile umanitare si tot asa. va spun asta ca sa stiti cam ce fire avea in acea perioada. In plus, era foarte chipes. Cand mergeam pe coridoarele facultatii cu el simteam cum fetele isi scurg ochii dupa el: il iubeatoata lumea, de la colegi si pana la decanul facultatii
    Foarte repedea intalnit o tipa cu vreo 4 ani mai mare ca el si am inceput sa obser cum Nicolae se schimba. Ca venea mai putin pe la mine era normal, trebuia sa-i acorde fetei timp si atentie. Dar devenise si cam ursuz la vorba, nu-mi mai povestea nimic din viata lui, se irita din orice.
    Intr-o zi, fiind in vizita la mine, imi spune ca stie acolo in apropiere un "calugar", ca el simte ca nu-i este bine si ca ar vrea o "consultatie". Am ajuns acolo, o casa la curte, multa lume in asteptare, era ora 17, iar "calugarul" la 18 pleca in alta localitate. Ne-a primit, ne-a "verificat" cu o cruce (o apropia si o departa de noi) si ne-a zis la amandoi ca avem farmece. A intrebat care dintre noi vrea sa scape primul si Nicolae s-a oferit. "Calugarul" i-a cerut 100 000 si i-a spus sa stea pregatit la noapte ca se va intampla ceva si din acea intamplare si vedenii ca sti cine i-a facut farmece. Eu, care sunt mai credula decat el si am tendinta mai mult sa cred in asa ceva, eram foarte sceptica. Da, i-a mai spus sa stea cineva cu el sa nu-l lase sa doarma. Daca adoarme cica e foarte rau si tot asa. Normal ca el m-a rugat pe mine. Am acceptat mai mult din curiozitate, dar si pentru ca eram prieteni. Fetelor, nu credeam ochilor ce a urmat. Cand a intunecat totul era linistit si bine. Stateam in garsoniera lui, discutam despre cele spuse de "calugar" si cand a inceput Nicolae sa vomite, dar nu stiu ce vomita ca de mancat nu mancase nimic. A vomitat toata noaptea, pana la rasarit, a fost ingrozitor! Si mai grav a vomitat sange de fiecare data. Eu dadeam sa chem urgenta, el striga ca moare si la cat de mare si zdravan era statea intins pe jos ca nu mai avea forte nici sa se ridice. Cum a spus "calugarul", Nicolae avea o stare de somnolenta greu de explicat, daca nu as fi fost acolo mereu si nu eram sigura ca nu a luat nimic, puteam sa spun ca era drogat. Dimineata s-au linistit toate. S-a urcat in pat si a adormit instantatneu. Eu parca stateam pe ace. Eram curioasa la mine cum o sa fie, dar imi era si frica. Cand s-a trezit a zis ca visat-o pe iubita lui.
    Nu pot sa-mi explic ce s-a intamplat atunci, dar el merge la "calugarul" acela si pana in prezent. Eu nu am mai fost, dar l-am mai vazut pe la Nicolae.
    Acum Nicolae este castorit tot cu o tipa mai mare decat el cu vreo 3 ani, are o afacere prospera (desi nu cred ca este foarte legala) si la 23 de ani are un apartament in capitala cu doua etaje, cumparat din banii castigati intr-un an (asta ca sa nu spun ca are 2 masini si tot ce-i trebuie prin casa)!
  •  
    • 1272 mesaje
    17 Mar 2006, 09:45
    0 0
    si eu am fost la o biserica din orasul meu!
    doamne, acolo era o fata careia preotul ii citea de dezlegari!
    daca a-ti fi vazut cum se zbatea si urla sarmana fata!!!! ce poate fi asta?
    povesti inventate de babe? sa insceneze cineva in biserica asa ceva? ma indoiesc! era o papusa de fata!