Fond de ten

  •  
    • 6 mesaje
    5 Sep 2015, 21:15
    0 0
    Buna fetelor ! Va rog sa imi spuneti voi ce fond de ten folositi ? Tenul meu este mix dar uneori gras. Mi as dori un fond de ten care sa acopere fff bine. Am si cativa pistrui. Astept sugestii Aaa..eram sa uit.. puteti sa recomandati si pudra? Multumesc Va pup
    Acest mesaj a fost editat de către iulia_Mereuta: 5 Sep 2015, 21:16
  •  
    • 34 mesaje
    5 Sep 2015, 21:31
    0 0
    Eu il folosesc de ceva vreme pe acesta: http://radiant-professional.com/en/%CE%BC%CE%AD%CE%B9%CE%BA-%CE%B1%CF%80/wonderlight-serum-make
    Si eu am tenul foarte gras, si pe deasupra, si acneic, dar acopera destul de bine. Cred ca esti mai norocoasa decat mine, adica.. mai bine pistrui, decat acnee. Si sa stii ca rezista destul timp.
  •  
    • 6 mesaje
    5 Sep 2015, 22:12
    0 0
    Multumesc @miha0205 am sa l verific!! Eu foloseam perfect stay de la Astor.. Destul de ok, insa as vrea ceva care sa acopere mai bine, sa am un aspect mat. Cu siguranta il voi testa!
    Acest mesaj a fost editat de către iulia_Mereuta: 5 Sep 2015, 22:14
  •  
    • 1787 mesaje
    7 Sep 2015, 12:12
    0 0
    Color Stay de la Revlon.
  •  
    • 6 mesaje
    22 Sep 2015, 02:15
    0 0
    Multumesc mult !!
  •  
    • 15 mesaje
    25 Nov 2015, 19:30
    0 0
    Eu folosesc de la MAC Studio, se numeste Fix Fluid.. E cam scump dar isi face treaba.. iar ca pudra.. Tin sa spun ca e foarte interesanta si buna pudra de la Flormar Au si fonduri de ten misto..
  •  
    • 23 mesaje
    28 Nov 2015, 20:26
    0 0
    Folosesc Vichy Dermablend...costa un pic mai mult,dar are o putere de acoperire foarte mare ,este foarte concentrat si daca il folosesti bine te tine mai mult de 3 luni.Este foarte ok!
  •  
    • 23 mesaje
    28 Nov 2015, 21:03
    0 0
    pt tenul gras sau mist poti folosi varianta fondului de ten compacta special creata pt tenurile grase.Este si in varianta fluida,dar nu este indicat tenului tau.Si ca pudra recoman pudra tot de la Vichy Dermablend,este transparenta dar fixeaza perfect machiajul,fara a colora tenul.Cel putin pe mine ma tine machiajul mat si perfect pana la 5-6 ore,fara retusuri!
  •  
    • 22 mesaje
    19 Dec 2015, 22:55
    0 0
    si eu am tenul mixt si inca sunt in cautarea fondului de ten perfect, din ce am folosit eu am fost f multumita de : Colorstay de la Revlon, Mac Prolongwear ( ff bun, dar nu mi-l permit tot timpul ) si Age Renew de la MaxFactor....am incercat si dinalea mai ieftine gen Astor, Rimmel , dar n-are sens...avand in vedere pretul, cel de la MaxFactor il cumpar frecvent si cand imi permit cel de la Mac...eu am tenul mixt, gras in zona T-ului si cu cateva pete pe pometi
  •  
    • 248 mesaje
    7 Ian 2016, 09:47
    0 0
    Mai inati as vrea sa stiu cati ani ai. daca esti tanara iti recomand un BB Cream, daca nu un fond de ten. Ambele preferabil de la Vichy. De exemplu eu am 33 si tot BB cream folosesc. Mi se pare ca se imbina perfect cu tenul meu, plus ca nu are efect de masca. Bafta!
  •  
    • 43 mesaje
    22 Ian 2016, 12:20
    0 0
    Buna fetelor! As vrea sa va recomand un studio la care am fost si unde doamna make up artist m-a machiat numai cu produse profesionale.Este vorba despre studio-ul Katiusei Popovici.Dansa mi-a realizat machiajul in ziua nuntii si am fost mai mult decat multumita.A rezistat pana a doua zi dimineata,fara sa curga sau sa ma deranjeze si mi-a aplicat si gene false.Toate prietenele mele m-au admirat si sunt sigura ca voi mai apela la dansa si cu ocazia altor evenimente.Daca doriti sa va programati o puteti suna la numarul de telefon: 0721323203
  •  
    • 199 mesaje
    24 Ian 2016, 12:03
    0 0
    Ce ma bucur ca se vorbeste despre doamna Kati pe acest forum de frumusete.Dansa este o profesionista in adevaratul sens al cuvantului si realizeaza machiaje de nota 10,intr-un timp foarte scurt.Eu voi reveni la dansa si cu alte ocazii cu siguranta.Va pup fetelor!
  •  
    • 5575 mesaje
    24 Ian 2016, 17:12
    0 0
    Eu, tot cu ten mixt, ma declar data pe spate de Estee Lauder Double Wear Maximul Cover: http://2.bp.blogspot.com/_hgw3WyQJb3o/S9Huj9wbzKI/AAAAAAAAAWY/PCdIemT5tfk/s1600/_5911643.jpg
    Merita fiecare banut pe care-l dai pe el (e vreo 200 ron). Comparativ cu el ca si rezistenta (dar mai putin pudrat) si la jumate de pret, am gasit pe acesta:http://www.amway.ro/_product_max_image/11354?20151210154556888
    BB cream? No way! Eu la Vichy am facut alergie cum nu fac nici la cele mai ieftine cosmetice de pe piata, chinezariile alea Baolishi sau cum s-or numi. Nu recomand nimanul Vichy. Nu m-am umplut de bube de la Avon sau Oriflame asa cum mi-a explodat fatza de la Vichy (si de la rahaturile alea minerale de fdt si pudra L'Oreal).
  •  
    • 547 mesaje
    25 Ian 2016, 12:43
    0 0
    Subscriu la cea zis ultimul_mohican cu privire la cremele Vichy in special cele antiseboreice,mie mi s-a umplut toata fata de cosuri sub piele de care am scapat foarte greu.BB cream de la Vichy e la fel o mare porcarie nu isi merita banii.
    Fond de ten L'oreal am avut si eu infallible,a ajuns in cosul de gunoi nu mi-a placut imi crea efect de masca.
    In schimb cam toate rimelurile de la L'oreal sunt misto imi fac niste gene super.
    On-topic folosesc fond de ten de la Radiant iar BB cream am de La Roche Posay de care-s multumita.
    Acest mesaj a fost editat de către Ellektra: 25 Ian 2016, 12:49
  •  
    • 127 mesaje
    6 Apr 2016, 14:39
    0 0
    Si eu am fost la studio la Katy Popovici.M-a insotit o prietena care o cunostea si care se mai machiase inainte la ea.Mi-a placut mult ca a lucrat repede si chiar m-a uimit rezultatul.Nu obisnuiesc sa merg la sedinte de machiaj dar chiar a meritat!
  •  
    • 127 mesaje
    10 Oct 2017, 17:36
    0 0
    Am si eu tenul mixt si cu pistrui. Am incercat diverse fonduri de ten, de unele am fost multumita, de altele mai putin. Acum folosesc un fond de ten mat cu acid hialuronic, Maro Aluna, din gama celor de la Bottega Verde. Acopera foarte bine orice imperfectiune de pe fata si este foarte rezistent. Desi imi acopera bine urmele de pe fata, nu are un aspect de masca, ci mai degraba unul natural si mat , fara un aspect lucios. Pana acum sunt extrem de multumita si nu cred ca o sa renunt foarte curand la el.
  •  
    • 170 mesaje
    9 Nov 2017, 10:36
    0 0
    Eu folosesc fondul de ten de la Paese, poti sa il gasesti aici : https://www.paese.ro/fond-de-ten-145
  •  
    • 14 mesaje
    15 Feb 2018, 06:16
    0 0
    iulia_Mereuta said:Buna fetelor ! Va rog sa imi spuneti voi ce fond de ten folositi ? Tenul meu este mix dar uneori gras. Mi as dori un fond de ten care sa acopere fff bine. Am si cativa pistrui. Astept sugestii Aaa..eram sa uit.. puteti sa recomandati si pudra? Multumesc Va pup

     Buna Iulia,

    Iti recomand cu drag Estee Lauder Double Wear, e genial si recent am facut si un tutorial in piscina. Iti las canalul meu youtube daca esti interesata de makeup & beauty.

    https://www.youtube.com/channel/UCk8QF_WrEVM4wbXiHDmsvgA/videos?disable_polymer=1&spfreload=10

    Variante mai ieftine gasesti L'Oréal Infaillible sau maybelline Super Stay 24H.

    Ca si pudra iti recomand Makeup For Ever Micro HD, Rimmel Say Matte sau Sephora beauty Amplifier