buna ziua

  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 10:48
    1 0
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

  •  
    • 10065 mesaje
    4 Sep 2015, 10:57
    0 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

     

    Asta-i buna ...

     

    Nu ma fa bre, sa rusinez ...

     

  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 12:16
    1 0
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

     

    Piți dragă, dacă vrei să știi, Viktor este un domn şi un galant și este preocupat de onoarea mea, chiar mai mult decât sunt eu însămi preocupată. Așa că lasă-ne pe noi să fim interesați de situații și poziții ( în societate, bineînțeles! ) Viktor, mulțumesc, prietene, că mă aperi în fața zmeului Piți, care abia așteaptă să se lanseze în discuții fără perdea.
  •  
    • 495 mesaje
    4 Sep 2015, 12:19
    0 0
    pitipoanca69 said:Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!

     O femeie ajunge mereu sa aleaga acelasi tip de barbat.Pana nu isi rezolva propriile probleme.Vrei ceva mai bun,incearca sa devii tu o persoana mai buna.
    Daca ai nevoie disperata de un barbat si nu reusesti sa stai singura...ce tip de barbat poti gasi? 

  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2015, 12:33
    0 0
    Mimira said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

     

    Piți dragă, dacă vrei să știi, Viktor este un domn şi un galant și este preocupat de onoarea mea, chiar mai mult decât sunt eu însămi preocupată. Așa că lasă-ne pe noi să fim interesați de situații și poziții ( în societate, bineînțeles! ) Viktor, mulțumesc, prietene, că mă aperi în fața zmeului Piți, care abia așteaptă să se lanseze în discuții fără perdea.

     
     Vaiiiiiii , dar  cum  te  poti  gandi  la  asa  ceva???????
      Putem " trage " si  draperiile , nu  doar  perdelele!!

  •  
    • 90 mesaje
    4 Sep 2015, 14:17
    0 0
    pitipoanca69 said:
    Mimira said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

     

    Piți dragă, dacă vrei să știi, Viktor este un domn şi un galant și este preocupat de onoarea mea, chiar mai mult decât sunt eu însămi preocupată. Așa că lasă-ne pe noi să fim interesați de situații și poziții ( în societate, bineînțeles! ) Viktor, mulțumesc, prietene, că mă aperi în fața zmeului Piți, care abia așteaptă să se lanseze în discuții fără perdea.

     
     Vaiiiiiii , dar  cum  te  poti  gandi  la  asa  ceva???????
      Putem " trage " si  draperiile , nu  doar  perdelele!!

     

    Atâta delicatețe...
  •  
    • 129 mesaje
    4 Sep 2015, 16:33
    0 0
    "O femeie ajunge mereu sa aleaga acelasi tip de barbat.Pana nu isi rezolva propriile probleme.Vrei ceva mai bun,incearca sa devii tu o persoana mai buna.
    Daca ai nevoie disperata de un barbat si nu reusesti sa stai sing
    ura...ce tip de barbat poti gasi? "

    nu toate cazurile sunt asa...cunosc pe cineva care a divortat acum un an si apoi a cunoscut un barbat pe internet, s-a mutat la el si acum sunt casatoriti...ce e drept tipa era disperata, a divortat de fraiera si a plecat in strainatate la masa pt ca sotul din tara nu vroia sa plece in strainatate sa lucreze pt ca el se descurca in tara iar ea avea pata cu strainatatea si uite din disperare tot a iesit ceva bun )


    nu toate cazurile sunt la fel, nu stiu eu cat de fericita este pt ca si cand s-a mutat initial la actualul tot il suna pe fostul sa se impace cu el, dar ideea e ca a ales un om bun desi era o disperata dupa divort


    si inca o completare actualul are bani iar ei ii place sa fie imbracata bine si nu lucreaza, cel din tara nu putea sa ii ofere de toate si sa o tina acasa cum face actualul

    deci ea chiar si-a gasit partenerul perfect pt ea, dupa divort )))

    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 4 Sep 2015, 16:37
  •  
    • 129 mesaje
    4 Sep 2015, 16:40
    1 0
    legat de subiect de sfatuiesc sa divortezi, stiu ca nu e usor dar o sa fi mai linistita si nu trebuie sa suporti agresivitatea lui si sa fi indepartata de familia ta, nu cred ca poti fi fericita cu un astfel de om

    cred ca ar trebui mereu sa te intrebi daca asa ceva iti doresti sa traiesti?
    meriti sa fi fericita, daca el nu te respecta nu putem vorbi de o fericire ci doar de frustrare plus durerea fata de copilul din prima casatorie si fata de familia ta, mereu o sa suferi langa el....
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Sep 2015, 16:41
    0 0
    Mimira said:Piți dragă, dacă vrei să știi, Viktor este un domn şi un galant și este preocupat de onoarea mea, chiar mai mult decât sunt eu însămi preocupată. Așa că lasă-ne pe noi să fim interesați de situații și poziții ( în societate, bineînțeles! ) Viktor, mulțumesc, prietene, că mă aperi în fața zmeului Piți, care abia așteaptă să se lanseze în discuții fără perdea.

     Buna , bine ai revenit , asteptam cu drag sa mai vorbim dar nu mi se permite , nu stiu care este cauza ! 

  •  
    • 5609 mesaje
    5 Sep 2015, 01:11
    1 0
    S-a inventat divortul!
    De ce sa suferi si sa-ti chinui copii, cand poti alege varianta simpla a divortului?
    Ai facut-o data, o poti face si de data asta!
    Speram ca a treia oara, sa nu mai iei decizii pripite si sa gasesti un om bun!
    Daca te mananca rau, cumpara-ti un vibrator, ca sa-ti dai timp sa-l cunosti bine
    de tot pe cel de-al treilea si sa nu te mai frigi ca pana acum.

     
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Sep 2015, 09:08
    1 0
    Mimira said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:
    pitipoanca69 said:
    ViktorC said:"Infiripatul" poate fi dradus in : ne apreciem si ne respectam, nenea Piti .

    E o mica paranteza pentru eventuale vorbe goale prin culise .

     Da ce  bre , credeai  ca  m  am  gandit  la  "altceva"???

     

    Aaa ... io nici atit ...

     

    Doar am accentuat situatia nitel , pentru a nu o pune pe doamna intr-o situatie gresit inteleasa .

     

     
      Eu  credeam  ca  intr  o  "pozitie  nepotrivita"!!!!

     

    Piți dragă, dacă vrei să știi, Viktor este un domn şi un galant și este preocupat de onoarea mea, chiar mai mult decât sunt eu însămi preocupată. Așa că lasă-ne pe noi să fim interesați de situații și poziții ( în societate, bineînțeles! ) Viktor, mulțumesc, prietene, că mă aperi în fața zmeului Piți, care abia așteaptă să se lanseze în discuții fără perdea.

     

    Multumesc, multumesc ...

     

     

    Ei, Piti, zmeule ... aminteai ceva de infiripare ?

     

     

  •  
    • 1890 mesaje
    5 Sep 2015, 09:39
    1 0
    pitipoanca69 said:Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!

     Nici eu nu inteleg si am intalnit des astfel de cazuri. Si parca a doua oara e mai rau decat prima data. Normal, dupa o casatorie esuata, trebuie sa intelegi ceva si a doua oara sa faci o alegere mai buna. Cand colo, situatia se repeta.

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Sep 2015, 09:48
    0 0
    pitipoanca69 said:Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!

     
    Va alege acelasi tip de barbat si a 2 a oara si a 100 a oara cata vreme nu stie care sunt criteriile de selectie dupa care  o relatie /casnicie rezista pana la sf vietii

  •  
    • 10065 mesaje
    5 Sep 2015, 09:53
    1 0
    scorpion112 said:
    pitipoanca69 said:Mi e greu sa inteleg cum o femeie care iese dintr o casatorie cu probleme , in proportie de 90% va alege din nou un barbat aproape identic ca tipologie , ca cel pe care tocmai la parasit!
    Poate Doamnele , ma pot "lumina" , aici!!

     Nici eu nu inteleg si am intalnit des astfel de cazuri. Si parca a doua oara e mai rau decat prima data. Normal, dupa o casatorie esuata, trebuie sa intelegi ceva si a doua oara sa faci o alegere mai buna. Cand colo, situatia se repeta.

     

    Putini ai de isi recunosc gafele din prima runda . Cu usurinta stigam "io n-am nici o vina" , insa oare chiar asa sa fie ? Io cred ca in prima faza trebue sa aruncam un ochi in curtea noastra si sa finisam unde se cere .

     

     

  •  
    • 1890 mesaje
    5 Sep 2015, 10:02
    1 0
    Perfect adevarat. Trebuie sa te intrebi daca nu si din vina ta s-au intamplat toate astea. Este el mai nervos, fii tu mai blanda, este el mai moale, fi tu mai hotarata, nu mult, atat cat trebuie. Incurajeaza-l chiar daca a facut un lucru mic, dar mai ales asculta-l. Am observat ca multe persoane nu stiu sa asculte, intotdeauna problemele lor sunt cele mai importante, iti taie macaroana din start cand vrei sa spui, sa povestesti sau sa-i raspunzi la o intrebare. Ma gandesc cateodata a sa-i raspund ceva alaturea cu drumul sa verific daca chiar m-a auzit si a inteles ce-am spus.
  •  
    • 10065 mesaje
    5 Sep 2015, 10:21
    1 0
    scorpion112 said:Perfect adevarat. Trebuie sa te intrebi daca nu si din vina ta s-au intamplat toate astea. Este el mai nervos, fii tu mai blanda, este el mai moale, fi tu mai hotarata, nu mult, atat cat trebuie. Incurajeaza-l chiar daca a facut un lucru mic, dar mai ales asculta-l. Am observat ca multe persoane nu stiu sa asculte, intotdeauna problemele lor sunt cele mai importante, iti taie macaroana din start cand vrei sa spui, sa povestesti sau sa-i raspunzi la o intrebare. Ma gandesc cateodata a sa-i raspund ceva alaturea cu drumul sa verific daca chiar m-a auzit si a inteles ce-am spus.

     

    E cit se poate de firesc si cu mare usurinta observam paiul din ochiul celuilalt si mai putin probabil a observa birna din ochiul nostru , si asta pentru ca nu vrem. O multime de intrebati iti poti adresa , la adresa "ta", de nu cumva cheia problemei esti chiar "tu". Cit timp nu te analizezi cit de cit ... "toti e rai, doar io mi-s bun" chiar si dupa o a saptea incercare, zic io.

     

  •  
    • 495 mesaje
    5 Sep 2015, 12:34
    1 0
    Cel mai greu e sa fii onest cu tine însuți și sa devii responsabil pentru viața ta.Eh,ce ușor ar fi sa vina totul ușor în viața noastră.Unii trăiesc toată viața cu speranța că va veni o minune și viața lor se va schimba.

  •  
    • 7959 mesaje
    5 Sep 2015, 15:27
    0 0
    Secretul unei casatorii reusite este toleranta, toti acuza una alta, sa ai rabdare, sa ai intelegere insa e tare greu. Toti gresim si toti avem nevoie de iertare, so sa incercam sa fim mai buni!
    Divortul n-ar exista daca am ierta mai mult.
  •  
    • 7959 mesaje
    5 Sep 2015, 15:34
    0 0
    lorry35 said:nu stiu cum sa ies din aceasta situatie.Am fost casatorita timp de 7 ani din care a rezultat un baiat care acum are 12 ani.Am divortat de acea persoana si intre timp m-am recasatorit cu un barbat care a reusit sa ma desparta de familia mea si copilul din prima casatorie nu il suporta deoarece avem un copil impreuna.A devenit agresiv cu mine si fizic si verbal.Nu stiu cum sa mai procedez pt ca in fioecare zi copiii mei asculta jignirile lui si nemultumirile.

     Totul pana la copii. Divorteaza, nu vrei sa stii ce sechele lasa un comportament agresiv copiilor!
    Stiu ca ma contrazic singura, apropo de postul anterior, dar prioritatea ta sunt copiii, nu?  
    Bai frate, eu nu inteleg cum faceti copii cu un om inainte de a-l cunoaste bine. Va aruncati cu tot sufletul si apoi regretati.

  •  
    • 129 mesaje
    5 Sep 2015, 17:00
    0 0
    "Este el mai nervos, fii tu mai blanda, este el mai moale, fi tu mai hotarata, nu mult, atat cat trebuie. Incurajeaza-l chiar daca a facut un lucru mic, dar mai ales asculta-l. "

    aici depinde cat de nervos este... ca eu iti spun din experienta mea ca am incercat a fi blanda cu unul nervos care credea ca are mereu dreptate iar toata lumea trebuia sa faca cum vrea el, ca el e sefu si culmea si mamos pe deasupra...si nu a mers...nu stiu daca te pliezi mereu dupa cineva o sa mearga relatia....trebuie amandoi sa lupte...iar de doamna o fi blanda cand ii trage o bataie...nu stiu cat se poate schimba el ) mai in gluma mai in serios....trebuie sa plece de acolo pt ea in primul rand ca bataia NU e rupta din Rai si pt copilasi
    Acest mesaj a fost editat de către alexa.maria40: 5 Sep 2015, 17:04